Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 00:53

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 13-10-2021, 13:03 
Offline

Rejestracja: 02-06-2020, 06:04
Posty: 6
Witam

Mojego Jimny dopadł przypadek związany z drżeniem kierownicy w przedziale 70-80 km/h. Generalnie przeczytałem wątki jakie są na forum, Znalazłem nawet na stronie UOKiK informację o akcji serwisowej w tym temacie

https://www.uokik.gov.pl/powiadomienia. ... s_id=11038

Oczywiście Suzuki twierdzi, że moje auto nie kwalifikuje się do akcji serwisowej i odsyłają mnie do ASO. ASO sobie życzy 200 zł za sprawdzenie co jest. Umówiłem się na to sprawdzenie, ale jakoś nie mam przekonania, że coś konkretnie powiedzą, tym bardziej, że na moje sugestie o akcji serwisowej twierdzą, że dla Jimny nigdy żadnych nie było.

W aucie już zrobiłem kilka dni temu wyważenie kół. Opony, które mam założone to całoroczne Dunlop, które nigdy nie były zbyt dobre. Od nowości już był problem z ich dobrym wyważeniem. Ogólnie jako że są całoroczne to kwalifikują się do wymiany, ale zanim kupię komplet opon chciałbym sprawdzić czy może to coś jednak w zawieszeniu.

Pod koniec sierpnia auto było na przeglądzie rejestracyjnym i nic tam nie wykryto, ale doczytałem, że czasami luzy są tak małe, że może to być trudne do zauważenia.

Stąd moje pytanie - co podpowiedzieć mechanikowi aby sprawdził?

Z tego co wyczytałem na forum to:

1. "luzy, szczegolnie z gum panharda i koncowek drazkow"
2. "coś co się nazywało drążkiem środkowym który w sutek użytkowania prędzej czy później się wybija"
3. "małe łożyska w kuli ciek mi olej to kupiłem zestaw na prawe i lewe koło od razu (simering zgarniacz no i łożyska)" - cokolwiek jest tą kulą?

Dodatkowo zastanawiam się nad zamontowaniem amortyzatora skrętu. Oczywiście czytałem, że to nie rozwiązuje problemu, dlatego najpierw bym chciał naprawić auto a dopiero potem wprowadzić modyfikacje. Może ktoś ma jeszcze jakieś sugestie co z tym fantem zrobić?


Na górę
Post: 19-10-2021, 11:47 
Offline

Rejestracja: 05-01-2014, 20:39
Posty: 162
Lokalizacja: Bełchatów
Przede wszystkim amortyzator skrętu i dobre wyważenie kół.

_________________
Jimny 1.3 VVT 2005... Grand Vitara II 2.0 2005


Na górę
Post: 21-10-2021, 11:19 
Offline

Rejestracja: 02-06-2020, 06:04
Posty: 6
Co do akcji serwisowej to dostałem takie info od Suzuki (choć oczywiście moje auto się nie kwalifikuje)

"Wg akcji może wystąpić nieprawidłowe połączenie końcówki drążka poprzecznego przedniego i tylnego z pochwą mostu napędowego.

Nieprawidłowe połączenie ww. elementów może spowodować poluzowanie śrub mocujących, co może objawiać się wibracją kierownicy.

Nr katalogowy zestawu naprawczego : 45215-57M00-RX0"


Na górę
Post: 23-10-2021, 21:50 
Offline

Rejestracja: 24-08-2011, 22:47
Posty: 21
Lokalizacja: Łódź
Pewnie łożyska w kuli do wymiany.

https://www.youtube.com/watch?v=LMDyMmJ3VK0


Na górę
Post: 07-11-2021, 08:11 
Offline

Rejestracja: 02-06-2020, 06:04
Posty: 6
Na początek wymieniłem opony. Kupiłem opony uznawane za premium, czyli Yokohama Geolander A/T G015 205/70 R15 96 H i problem jest rozwiązany. Tanio nie było ale było warto. Wszystko elegancko wróciło do normy. Kierownica nie drży, można sobie kierować trzymając ją jednym paluszkiem w pełnym zakresie prędkości. Oczywiście szme opony nie są typowo terenowe, ale jest to kompromis pomiędzy oponą do jazdy po asfalcie z opcją możliwości wypadu w lekki teren.

Przy najbliższym przeglądzie auta zamierzam dodatkowo prosić o sprawdzenie układu kierowniczego, ze szczególnym sprawdzeniem
- minimalnych zużyć końcówek drążków kierowniczych,
- potencjalnie zużytych tulei drążka Panharda przedniej osi,
- potencjalnie wybitego otworu mocowania przedniego drążka Panharda w ramie.
Ale mam przeczucie, że żaden z tych elementów nie jest jeszcze zużyty.

Natomiast co do zużytych łożysk w kuli to jeszcze nie teraz.


Na górę
Post: 01-11-2022, 17:37 
Offline

Rejestracja: 01-11-2022, 17:31
Posty: 5
Suzuki: Jimny 3
po wymianie łożysk kuli i końcówka drążków kierownicy, tarcz i klocków problem u mnie zniknął.
Zacząłbym od łożysk kuli i drążków.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]