Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 15:06

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 17-03-2019, 18:44 
Offline

Rejestracja: 16-03-2019, 21:11
Posty: 2
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: Jimny
Cześć wszystkim, to mój pierwszy post, zatem pozdrowienia dla szywtkich forumowiczów, oraz kilka słów o nowo nabytym Jimnym :-)
Rocznik 2006, 1.5 DDiS, sprowadzony w 2018 ze Szwajcarii, wersja 25th Anniversary, przebieg 138 tys. To mój drugi samochód, docelowo ma głównie przebywać na działce poza miastem, gdzie jest sporo terenów do użytkowania go zgodnie z przeznaczeniem :D

Teraz się zabrałem za konieczny „przegląd wstępny”, na pierwszy ogień silnik. Jako ze to Francuz 1.5 dci), oddałem do do specjalistów od „francuzow”. I okazało się, ze w opinii warsztatu do wymiany rozrządu trzeba demontować cały przód (łącznie z chłodnicami i odsysaniem kilimy), co znacznie podwyższa cenę wymiany... stad pytanie -ten typ tak rzeczywiście ma?? W 1.3 tez jest mało miejsca, ale na YT widać, ze w benzynie (tez silnik wzdłużnie) da radę wymienić bez demontażu połowy samochodu.

Okazało się również, ze prawdopodobnie jest tez termostat do wymiany- temp silnika cały czas na 70 stopni, co wskazuje na jego zablokowanie w pozycji otwartej. Termostat w tym silniku jest podobno od strony kabiny, i aby się do nie dostać, trzeba prawie demontować silnik (opuścić go na poduszkach). Ktoś to już robił w 1.5 DDiS?

Poza tym będę wdzięczny za wszelkie porady, co jeszcze trzeba „profilaktycznie” zrobić z tym silnikiem po zakupie.

Kolejny etap prac to będzie zawieszenie, ale first things first :aniolek:

Pozdro
Irszy


Na górę
Post: 18-02-2020, 22:49 
Offline

Rejestracja: 19-01-2020, 07:58
Posty: 14
Suzuki: Jimny
Do wymiany rozrządu w moim 1,5DDIS trzeba było spuścić płyn wyciągnąć chłodnicę i nic więcej. Po nalaniu płynu jak to we francuskich autach trzeba odpowietrzyć układ. Małe pokrętełkonie widoczne gołym okiem ulokowane w środkowej części za silnikiem. Warto przy tym założyć rękawiczkę bez dwóch palców :] bo kręcąc kciukiem i palcem wskazującym opieramy dłoń o coś rozgrzanego i parzy.


Na górę
Post: 19-02-2020, 14:48 
Offline

Rejestracja: 27-11-2017, 21:26
Posty: 26
Lokalizacja: Rzeszów
Suzuki: Jimny 1.5 DDiS
Cześć,
Pozwól że zapytam w innym temacie:
A wchodzi jedynka w Twoim egzemplarzu, gdy się koła toczą?
Dzięki :)


Na górę
Post: 20-02-2020, 19:54 
Offline

Rejestracja: 19-01-2020, 07:58
Posty: 14
Suzuki: Jimny
Jak się bardzo powoli toczę, łatwiej mi jest wrzucić jedynkę, niż jak się zatrzymam na np. 3 biegu (dojeżdżając np. do świateł). W sytuacji kiedy właśnie gdzieś dojeżdżam na 3 biegu wciskam sprzęgło zatrzymuję się całkowicie i zrzucam na luz i próbuję wrzucić jedynkę (cała operacja na jednym wciśnięciu sprzęgle), to na 100% nigdy jedynka nie wchodzi. Aby ją wrzucić, muszę cofnąć trochę na dwójkę (nie muszę całkowicie wrzucić) lub zrobić manewr z puszczeniem sprzęgła i jego ponownego wciśnięcia. Tak jak, to miało miejsce w starych ciężarówka. Sprzęgło na dwa razy :D. A kiedy dojeżdżam i auto bardzo powoli się toczy, to wrzucam jedyneczkę bez większych problemów, chociaż też nie w pełnym komforcie. Problem zahaczyłem w temacie o wibracji kabiny.:)


Na górę
Post: 20-02-2020, 21:57 
Offline

Rejestracja: 27-11-2017, 21:26
Posty: 26
Lokalizacja: Rzeszów
Suzuki: Jimny 1.5 DDiS
Ja się chciałem Kol. "Irszy" zapytać :) bo pisze, że Jego Jimny to świeży nabytek, więc mnie zaciekawiło jak Mu jedynka wchodzi :D
Że Tobie nie wchodzi "michw78" to wiem, bo znam dokładnie temat o wibracjach kabiny :D


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]