Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 21:25

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 15-04-2018, 11:48 
Offline

Rejestracja: 25-02-2018, 15:57
Posty: 16
Suzuki: Jimny
Przeflancowałem do Jimniego radio CB, wraz z anteną WA-27. Radio to stary Concord, antena na magnesie (celem przeprowadzania prób). Otóż mam problem z ogromnymi zakłóceniami dochodzącymi prawie do 6/7 "esów", generowanymi w momencie załączenia klimatyzacji- uruchomieniu jej wiatraka. Sieją również nieco wycieraczki, jednak jest to do zaakceptowania. Podjąłem kilka prób wyeliminowania tych zakłóceń:

1. podłączenie radia bezpośrednio do akumulatora, nic nie dało. Zakłóceń nie generuje zasilanie, czy też fider, a sama antena.
2. podłączałem inne radia (unideny 510 i 520), nawet te z górnej półki cenowej (President, Stabo). Uznałem, że droższe radia mają systemy ANL/NB. Guzik to dało.
3. eksperymentowałem z kilkoma antenami (z podstawami magnetycznymi), zarówno takimi powyżej 1.5m jak i poniżej. Dokładałem dodatkową masę do ich podstaw, przestawiałem miejsca ich położenia na dachu. Bez rezultatu.

Na pewnym forum ktoś napisał, że należy umieścić antenę w otworze w dachu. Doświadczenie mi podpowiada, że przy tak dużym poziomie generowanych zakłóceń, nic to nie da. A dla samej empirii, nie będę nieodwracalnie kaleczył autka.

Zapewne macie w swoich jimny, zamontowane cb-radia. jak to wygląda u Was?
Zapewne zakłócenia powoduje silnik wiatraka air condition. Ciekawi mnie, czy jest to spowodowane jego zużyciem (auto ma 48 000km przebiegu) i nalezy go wymienić (aby móc używac radia cb), albo te typy tak mają?
Jedyne co mi przychodzi do głowy, to spróbowanie "odkłócenia" silnika wentylatora.


Na górę
Post: 16-04-2018, 07:33 
Offline

Rejestracja: 29-09-2010, 08:07
Posty: 61
Lokalizacja: Szadek
Witam.
Ja mam u siebie Alan Multi 42 plus antenę president przykręconą do uchwytu koła zapasowego.
Jimny 2010r antena założona przy ok 40-50 tys.km (teraz jest 76tys).
Potwierdzam zakłócenia od klimy i wycieraczek. Z samochodem nic się nie dzieje (jeżeli chodzi o mechanikę), więc przyjąłem że tak po prostu jest.
Skręcam po prostu szumy do akceptowalnego poziomu.
Dodam, że zestaw jest głównie do komunikacji między samochodami, więc jakość jest wystarczająca.
Pozdrwaiam


Na górę
Post: 19-04-2018, 20:22 
Offline

Rejestracja: 25-02-2018, 15:57
Posty: 16
Suzuki: Jimny
jareman pisze:
Skręcam po prostu szumy do akceptowalnego poziomu.


Dziękuję Ci za odpowiedź. Hmmm, w moim przypadku akceptowalny szum, wymaga skręcenia squelcha aż do połowy. Dyskwalifikuje to użytkowanie radia.
Gdy będę miał więcej czasu, pobawię się w "odkłócenie" wentylatora za pomocą kondensatora przepustowego.
http://radioinfo.pl/informacje-cb/155-c ... amochodzie


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]