Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 19:29

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 26-02-2017, 14:04 
Offline

Rejestracja: 26-02-2017, 13:45
Posty: 1
Suzuki: Jimny
Witam wszystkich.
Mam pytanie do Forumowiczów:
W moim Jimny 1.3 99r. pojawił się taki problem:
sprzęgięłko automatyczne w lewym kole wyłącza się, ale nie załącza. Po jego załączeniu przez dopompowanie kompresorem, znowu da się go rozłączyć standardowo z układu, natomiast się nie włącza. Wymieniłem sprzęgiełko na zapasowe, które dostałem razem z autkiem w trakcie zakupu, ale również objaw jest taki sam. Dotyczy to tylko lewego koła. Przewody są szczelne. Czy przyczyna może być w piaście. Myślałem o wymianie na manualne sprzęgiełka, ale jeśli to się okaże jakąś małą awarią to wolałbym zostać przy automatach. Usterkę zauważyłem po prostu po tym, że na zaśnieżonej drodze nie działał napęd, pomimo zaświecenia się kontrolki 4wd i po sprawdzeniu wyszło, że to sprzęgiełko w lewym kole nie załącza się. Czy możliwe, że jest jakaś nieszczelność między sprzęgiełkiem a piasta? na czym to ewentualnie osadzić, żeby to wyeliminować jako przyczynę?
Dziękuję za pomoc.


Na górę
Post: 27-02-2017, 14:40 
Offline

Rejestracja: 27-02-2017, 14:32
Posty: 3
Suzuki: Jimny
Taki sam problem. Ja już wymieniłem sprzegielka oraz całe zaworki i tą szarą pompkę przedmuchane przewody. Ale. Po sprawdzeniu zaworków jeden zasysa powietrze po wciśnięciu przycisku 4wd czyli ok a drugi zaworek zasysa powietrze zaraz po włączeniu stacyjki? Pytanie do ogarniętych, czy może odpowiadać za to sterownik 4wd. Jutro wymienię jeszcze czujnik reduktora akurat mam nowy ale myśle że nie koniecznie tu problem. Układ ciśnienia to na bank tylko czy to ten moduł 4wd.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]