Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 03:58

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 30-01-2017, 13:49 
Offline

Rejestracja: 30-01-2017, 13:09
Posty: 37
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Suzuki: Grand Vitara
Witam. Szukałem takiego tematu, ale nie znalazłem. Mam problem z przednimi lampami - a raczej z ich kloszami. Lampy są całkowicie sprawne, natomiast na ich kloszach pojawiły się ślady zmęczenia materiału, tj. drobne ryski i pęknięcia. Polerka już nie wchodzi w grę, dlatego chciałbym je wymienić. Szukałem przednich lamp na znanym portalu aukcyjnym, ale wersje europejskie do tanich nie należą, a bezsensem jest zmieniać sprawne lampy. Dlatego jestem ciekawy czy jest możliwa wymiana samych kloszów? Np. kupiłbym lampy z rynku UK, które są znacznie tańsze. Chyba w samym szkle nie ma żadnej różnicy między wersją UE, a UK? No i czy w ogóle da się zrobić taką przekładkę? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

_________________
Było: Suzuki Jimny 1.5 DDiS
Jest: Suzuki Grand Vitara XL-7 2.0TD i Suzuki Grand Vitara 2.5V6


Na górę
Post: 30-01-2017, 16:19 
Offline

Rejestracja: 01-04-2015, 10:10
Posty: 15
Chyba nikt tego nie próbował , spróbuj i zrób fotorelacje.


Na górę
Post: 30-01-2017, 20:34 
Offline

Rejestracja: 05-03-2016, 22:47
Posty: 20
Lokalizacja: Pabianice
Suzuki: Jimny 2005
Smerfastyczny pisze:
Chyba w samym szkle nie ma żadnej różnicy między wersją UE, a UK? No i czy w ogóle da się zrobić taką przekładkę? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Mogę cię pocieszyć, bo ja mam tak samo :]
Pojechałem (zaraz po zakupie jimnika) na badanie i .....światła wypadły wprost wzorowo! :skoczek:
Diagnostycy byli tak zadziwieni tym przypadkiem, że nawet nie chcieli zapłaty :skoczek:
Teraz mam jedynie niepewność przed kontrolą drogową (o ile zauważy ;) )
Lampy z "anglika" mają (podobno) inną konstrukcję (inaczej świecą) i nie nadają się do przekładki. Poinformował mnie o tym jeden z importerów części używanych.
A szkoda, bo są ewidentnie tańsze.
Swoją drogą w tym temacie (oprócz cienkiej blachy i karoserii zbyt łatwo poddającej się korozji) Japończycy znowu mnie zawiedli :sciana:
Jak można montować takie lampy przy tak wysokiej cenie autka?? :komandos:

_________________
Jimny 2005


Na górę
Post: 30-01-2017, 21:45 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-08-2007, 19:54
Posty: 1138
Lokalizacja: 3-miasto
Różnica w lampach z UK a resztą Europy wynika z ruchu lewostronnego. Lampy doświetlają mocniej lewą stronę jezdni i lewe pobocze, co po przekroczeniu Kanału La Manche powoduje oślepianie użytkowników prawej strony jezdni. Większość pojazdów z UK, jakie widziałem na naszych drogach miała zaklejone czarną taśmą części klosza odpowiadające za padanie wiązki światła.

oldboy najszybciej podpadniesz w porze wieczorowo-nocnej. Właśnie z powodu oślepiania. :)


Na górę
Post: 31-01-2017, 07:43 
Offline

Rejestracja: 30-01-2017, 13:09
Posty: 37
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Suzuki: Grand Vitara
No mnie się już o te lampy czepiali na przeglądzie. Niestety chyba zostaje nam wybulenie kasy na lampy UE...

_________________
Było: Suzuki Jimny 1.5 DDiS
Jest: Suzuki Grand Vitara XL-7 2.0TD i Suzuki Grand Vitara 2.5V6


Na górę
Post: 01-02-2017, 22:22 
Offline

Rejestracja: 05-03-2016, 22:47
Posty: 20
Lokalizacja: Pabianice
Suzuki: Jimny 2005
waldis pisze:
oldboy najszybciej podpadniesz w porze wieczorowo-nocnej. Właśnie z powodu oślepiania. :)

Jakoś nie podpadłem - tym bardziej w porze wieczorowo - nocnej, bo świecą wzorowo (przeszły na przeglądzie!).
Nie pisałem, że jeżdżę na "anglikach", bo mam lampy zgodne z normą UE, ale wyglądają, jak by były mokre (mikropęknięcia).
Też myślałem o zakupie jakichś dobrych używek z rozbiórki, ale najtańsze, jakie widziałem na allegro, kosztowały ok. 700,- PLN!! :sciana:

Tak przy okazji - nie wiecie może, jak by zareklamować te lampy u producenta po 12 latach od daty produkcji? ;)
Jeśli firma Suzuki ceni swoje dobre imię, to może uzna taką reklamację? ;/

_________________
Jimny 2005


Na górę
Post: 02-02-2017, 13:40 
Offline

Rejestracja: 30-01-2017, 13:09
Posty: 37
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Suzuki: Grand Vitara
Oldboy, możesz spróbować, ale już widzę jak Ci odpisują, że używałeś auta w terenie i że jest to normalne zużycie sprzętu :) Ja chyba zamówię po prostu przed przeglądem oryginalne nówki europejskie. Myślałem, że może obniżę koszta kupując angliki i wymieniając same szkła (znalazłem dwie lampy z dobrym szkłem za 180 zł komplet), no ale taka wymiana jest raczej niemożliwa więc zakup po prostu zaboli mnie trochę bardziej :)

_________________
Było: Suzuki Jimny 1.5 DDiS
Jest: Suzuki Grand Vitara XL-7 2.0TD i Suzuki Grand Vitara 2.5V6


Na górę
Post: 02-02-2017, 22:41 
Offline

Rejestracja: 05-03-2016, 22:47
Posty: 20
Lokalizacja: Pabianice
Suzuki: Jimny 2005
Już wczoraj napisałem mail'a do Suzuki Motor Poland i jakoś do tej pory odpowiedzi ....brak ;)
Chyba będę musiał jednak poszukać jakichś używek :(

_________________
Jimny 2005


Na górę
Post: 06-02-2017, 22:12 
Offline

Rejestracja: 05-03-2016, 22:47
Posty: 20
Lokalizacja: Pabianice
Suzuki: Jimny 2005
Ponieważ nie odpowiedziano mi na tego mail'a (formularz na stronie Suzuki Motor Poland), to sam do nich zadzwoniłem. Pan z serwisu powiedział mi, że nie zna zbyt wielu przypadków ;) takich pęknięć szkieł poliwęglanowych (a takie ma wg niego Jimny) i radzi mi je wymienić korzystając z promocji (ok. 30%), która będzie ogłoszona na ich stronie w marcu - do realizacji w jednym z autoryzowanych serwisów.
No cóż, gdy ma się kasę, to można z tego skorzystać, bo pomimo promocji jak dla mnie będą i tak zbyt drogie. Chyba zaryzykuję więc dalszą jazdę - dopóki te szkła będą przechodziły na przeglądach :]

_________________
Jimny 2005


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]