Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 15:35

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 24-04-2016, 20:03 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-08-2007, 19:54
Posty: 1138
Lokalizacja: 3-miasto
Jako, że mało się ostatnio udzielałem na naszym forum opiszę jak zamontowałem w Jimniku żony radyjko CB.
Na początek wybór miejsca montowania. Padło na miejsce pod schowkiem przed pasażerem. Potem wykombinowałem przy pomocy nożyczek i kartonu szablon uchwytu. Później kupiłem płaskownik 10 mm , ok. 50 cm (koszt ok. 15 zł.) i na bazie szablonu z użyciem piły do metalu, spawarki i wiertarki zmontowałem uchwyt:
Obrazek
przykręcony w miejscach oznaczonych na niebiesko (bez wiercenia, otwory już są):
Obrazek
Ta plątanina kabli widoczna z prawej strony to podłączenie, które wygląda teraz znacznie lepiej, ale o tym za chwilę.
Radyjko musi mieć podłączoną antenę. W tym przypadku jest to Sirio Mini Snake 27 zamontowana w najlepszy możliwy sposób:
Obrazek
I proszę nie wyjeżdżać mi z magnesem lub uchwytem na reling, bo nie uznaję półśrodków.

Całość po zmontowaniu wygląda tak:
Obrazek
a tak z perspektywy pasażera:
Obrazek
Zasilanie radyjka odbywa się bezpośrednio z „+” akumulatora, skąd przewód zabezpieczony bezpiecznikiem podłączony jest do przekaźnika samochodowego (z prawej strony na fot. nr 2). Sterowanie przekaźnikiem odbywa się za pomocą przewodu zasilającego radio FM. Po przekręceniu kluczyka przekaźnik podaje napięcie na CB i kamerkę (widać zasilacz na fot. nr 4). Przewody pospinane terkotkami, więc jest porządek.
Radyjko to kupiony na serwisie ogłoszeniowym Yosan JC 2204 (brak gałki od kanałów i inne okoliczności dały atrakcyjną cenę, a gałka już jest). Sprawuje się zdecydowanie lepiej niż poprzednik czyli TTI 770 , który albo trzeszczał, albo przy skręconym SQL bądź RF-Gain nie dawał łączności (dziwne o tyle, że w SX-4 TTI 880 chodzi zaje.....e).
Rzadko ujeżdżam Jimnika, ale jak mam okazję, to stwierdzam, że jest ok.
Żałuję tylko, że posłuchałem sprzedawcy i nie kupiłem anteny Sirio Delta 27 M (hałasowanie przy większych prędkościach, ale Jimny i większe prędkości...), a cena zbliżona. Przydałaby Jimnikowi charakteru.
Jakieś pytania? Chętnie odpowiem.
Pozdrawiam.


Na górę
Post: 25-05-2019, 18:39 
Offline

Rejestracja: 24-05-2019, 22:09
Posty: 5
Suzuki: Jimny
Ja zamkntowałem pod konsolą środkową pasuje idealnie


Na górę
Post: 28-05-2019, 18:42 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-08-2007, 19:54
Posty: 1138
Lokalizacja: 3-miasto
Pochwal się zdjęciami.


Na górę
Post: 29-05-2019, 17:53 
Offline

Rejestracja: 24-05-2019, 22:09
Posty: 5
Suzuki: Jimny
Jutro zrobie zdjęcia gruszke zamontowałem z drugiej strony bo inaczej lipa z przesuwaniem siedzenia!


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]