Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 08:55

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14-09-2015, 12:59 
Offline

Rejestracja: 14-09-2015, 07:56
Posty: 4
Witam,
Taka sprawa: Jadę na 4WD-L, reduktor działa, kontrolka 4L się świeci. Zatrzymuję się, wciskam 4WD, reduktor się rozłącza, ale kontrolka 4L dalej się świeci. Gaśnie dopiero w momencie wciśnięcia 2WD. Czy to normalne?

Dodam, że mam manualne sprzęgiełka i kontrolka zielona 4WD przy zapiętym 4WD cały czas miga. Domyślam się, że to nie ma związku.
Jimny z 2009.

BTW, można gdzieś pobrać instrukcje obsługi tego auta? Zwykłą, nie serwisową, może być po angielsku (moja jest po niemiecku, a to już dla mnie za dużo...) Dopiero od kilku dni posiadam to auto.
Z góry dzięki.


Ostatnio zmieniony 02-10-2015, 09:22 przez szutrowiec, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 21-09-2015, 09:27 
Offline

Rejestracja: 14-09-2015, 07:56
Posty: 4
Sprawa zrobiła się rozwojowa.
Jadąc pod górkę przez las na 4L zahaczyłem o pieniek. Na koniec zabawy nie dało się wyłączyć reduktora ani 4WD. Rzut okiem od dołu i znalazłem odłączony kabel sterowania. Po podłączeniu sterowanie napędami i reduktorem działa poprawnie. Skutek jest taki, że mam dwie migające kontrolki (4x4 i 4L), które włączają się zaraz po odpaleniu auta i to nawet jak jadę tylko na tylnim napędzie...
Jutro jadę do mechanika na wymianę uszczelniaczy skrzyni i tylnego wału oraz tarcz i klocków, i mam nadzieję, że to miganie to tylko kwestia kasowania błędów w "komputerze". A podłączenie kostki sterowania do skrzyni (reduktora?) jest w beznadziejnym miejscu...

Pytanko: Są jakieś patenty na zabezpieczenie tego podłączenia? Jak już będzie grzebane od dołu to jest okazja by i to zrobić.


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-09-2015, 19:09 
Offline

Rejestracja: 05-01-2014, 20:39
Posty: 162
Lokalizacja: Bełchatów
Lekarstwo to osłona reduktora... a miganie kontrolek to prawdopodobnie nieszczelny układ podcisnienia załączania przedniego napędu(wężyki) lub czyjnik reduktora to te kabelki co urwałeś-wyrwałeś.Czujniki są dwa pierwszy patrząc od przodu to napęd 4wd L tylni to 4wd.

_________________
Jimny 1.3 VVT 2005... Grand Vitara II 2.0 2005


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-10-2015, 07:25 
Offline

Rejestracja: 14-09-2015, 07:56
Posty: 4
Jak się okazało po akcji z pieńkiem i podłączeniem przeze mnie kostki z kabelkami napęd 4x4 działał, ale reduktor niestety nie. Obecny stan, po próbach naprawy:
Po wciśnięciu guzika reduktora słychać "pikanie" i 3 próby załączenia reduktora (tzn. 3 razy słychać pracujący silniczek elektryczny) po czym pikanie ustaje, kontrolki migają, a reduktor nie jest załączony.
Mój mechanik (bardzo dobry, naprawiam u niego od 15 lat) próbuje naprawić to od strony elektryki, ale widzę, że zaczyna tracić siły. Jakieś pomysły co to może być?


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-10-2015, 19:56 
Offline

Rejestracja: 05-01-2014, 20:39
Posty: 162
Lokalizacja: Bełchatów
Kostki od czujników przy reduktorze lub któryś czujnik do wymiany.

_________________
Jimny 1.3 VVT 2005... Grand Vitara II 2.0 2005


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-10-2015, 09:30 
Offline

Rejestracja: 05-01-2014, 20:39
Posty: 162
Lokalizacja: Bełchatów
Ostatnio miałem podobny problem. Kontrolki 4wd i 4L migały jednocześnie napęd był cały czas załączony na 4WD i nie chciał się rozłączyć.Zanurkowałem pod auto i sprawdziłem wszystkie wtyczki jakie są przy reduktorze-dodatkowo zrobiłem zwierke styków w wtyczce od czujników 4WD ,4L na pracującym silniku.Zgasiłem motor -czyli taki reset.Odpaliłem i wszystko wróciło do normy.Jest jeszcze jedna mozliwość że nie ma styku bezpiecznik lub sie przepalił, w skrzynce z bezpicznikami jest jeden odpowiedzialny za silniczek który steruje reduktorem(chodzi o jamniki od 2005-)Zamówiłem też osłone reduktora. Gdyby ktoś szukał to polecam http://allegro.pl/oslona-reduktora-suzu ... 04928.html poza allegro jest taniej.E-mail oslonypodwozia@interia.pl. Taka osłona rozwiązuje problem z urywaniem kabli od czujników.Ja w ciągu roku już dwa razy zerwałem kabelki od czujnika.Pozdrawiam.

_________________
Jimny 1.3 VVT 2005... Grand Vitara II 2.0 2005


Na górę
Post: 19-02-2024, 19:45 
Offline

Rejestracja: 19-02-2024, 19:33
Posty: 1
Suzuki: Jimny
Dzień dobry.
Nie załącza się 4L . Jimny po lifcie oderwany jeden z przewodów bezpośrednio przy czujniku /przy reduktorze/, da się to rozebrać i przylutować czy tylko wymiana?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]