Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 08:22

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08-05-2015, 19:49 
Offline

Rejestracja: 08-05-2015, 19:31
Posty: 2
witam.
Mam problem z Jimy'm. Otóż gdy zmieniam bieg z 2 na 3 zaczyna się dławic. Mam wrażenie ze w tym czasie pali tylko na 3 cylindrach. Po chwili dostaje objawy znikają i jest już normalnie.

Drugi problem mam z drganiami na kierownicy. Tutaj zaś wszystko jest normalnie aż do prędkości 70 -75 km/h zaczynają się drgania na kierownicy wszystko znika po przekroczeniu 80 km/h.
Wiem że to trochę dziwne. Ale takie dziwne rzeczy zaobserwowałem ostatnim czasem.


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-05-2015, 21:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2007, 21:03
Posty: 533
Lokalizacja: OTWOCK/WARSZAWA
Co do kół, sprawdź czy felgi od wewnątrz są czyste ( typowy objaw drżenia kół ), oczywiście zakładam, że całe zawieszenie bez luzów.
Co do dławienia, sprawdź filtr powietrza, świece


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-05-2015, 07:54 
Offline

Rejestracja: 08-05-2015, 19:31
Posty: 2
Witam.
Zapomniałem dodać co zrobiłem już do tej pory. Całe zawieszenie "sztywne" auto testowane na trzech rodzajach felg i oponach. wymienione świece, filtry. Po podłączeniu pod komputer nie wskazuje żadnych błędów. Jedyne czego nie zrobiłem to jeszcze nie wymieniałem przewodów. ( strasznie drogie są).
Tak się zastanawiam czy z przepustnicą wszystko ok, ale z drugiej strony objawy są tylko na tym przełożeniu z 2 na 3.
Tak samo z tymi drganiami. wymienione wszystko. Most po uszczelnieniu. Naprawdę nie ma do czego się przyczepić. Chociaż mimo wszystko drgania występują. Zastanawia mnie tylko dlaczego tylko w określonym przedziale prędkości.


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-05-2015, 17:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-05-2015, 23:57
Posty: 10
Niewielkie drgania w Jimnym przy 70km/h wystepują nawet w moim salonowym egzemplarzu gdy tylko założyłem wieksze koła BFG AT. W taki bieżnik wejdzie kamyczek o wadze kilkunastu gram, albo trochę błota i to przenosi się na kierownicę. Pomógł amortyzator skrętu.


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-07-2015, 20:23 
Offline

Rejestracja: 04-05-2011, 13:48
Posty: 20
potwierdzam ja na MTkach ale u mnie i u kumpli kolego tak samo pomiędzy ok 65-75km/h wszyscy mamy drgania kierownicy i powiem Ci ze ten typ tak ma, nie szukaj wrażeń. Pzdr


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]