Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 25-04-2024, 03:08

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 25-08-2015, 20:03 
Offline

Rejestracja: 02-04-2015, 10:55
Posty: 4
Witam wszystkich. Swoim jimniakiem rocznik 2005, śmigam bezproblemowo już siedem lat. W tym roku byłem zmuszony wymienić łożyska w tylnych piastach, były luzy i huczały. Potem przerzuciłem koła przednie na tył i odwrotnie. Wyważyłem je wcześniej, przednie zaś jeszcze doważyłem na somochodzie. Z przodu pojawił się też amor skrętu... od Brittpartu za... 80 złociszy. Niestety koła z tyłu mają bicia praktycznie od samego początku. Mechanik, do którego pojechałem na reklamację stwierdził, że to wina opon i że się ułożą. Ale się nie układały więc pojechałem je doważyć... Wyszły bicia na 250 gramów na każdej stronie. Koła po założeniu na zwykłą wyważarkę są równe, proste i wyważone. Podobnie z nieużywanym kołem zapasowym. Na piaście lata ja jak Żyd po pustym sklepie, na wyważarce idealnie się kręci. Mechanior twierdzi, że muszą być krzywe półosir, bo przy wymianie łożysk nic nie da się zepsuć a poza tym one nic nie mają do takiego bicia. Zaś same łożyska już terkotają.... W przyszłym tygodniu jadę do niego na inspekcję, ale odnoszę wrażenie, że może być spychologia. Koledzy ratujcie, bo auto jeździ jak na jajkach. Z góry dzięki


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-08-2015, 11:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2007, 21:03
Posty: 533
Lokalizacja: OTWOCK/WARSZAWA
Zamień jeszcze raz koła przód/tył i zobaczysz, czy to wina opon


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-08-2015, 13:01 
Offline

Rejestracja: 02-04-2015, 10:55
Posty: 4
:| Dzięki ale to wiązałoby się z kolejnym doważanie kół na samochodzie. A poza tym skoro zapas był w porządku na wyważarce zaś na piaście kręci się krzywo, to chyba raczej jest jednoznaczne


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-08-2015, 09:07 
Offline

Rejestracja: 08-04-2015, 11:25
Posty: 11
Przy doważaniu wyszły ciężarki po ćwierć kilo!?!
Toż to nie ciężarówka...
Jak kręcisz kołem w powietrzu założonym na piastę to widać bicie?
To krzywa piasta...
Bo na płaszczyźnie wyważarki kręci równo...


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-08-2015, 13:19 
Offline

Rejestracja: 05-01-2014, 20:39
Posty: 162
Lokalizacja: Bełchatów
Jeśli koła w porządku to trzeba wyciągnąć półosie i sprawdzić bo........ Być może ten co wymieniał ci łożyska z tyłu coś od.....ił,może palił łożyska palnikiem i poprzegrzewał półosie a te się wypaczyły.Lub przy nabijaniu nowych łożysk je od razu uszkodził.

_________________
Jimny 1.3 VVT 2005... Grand Vitara II 2.0 2005


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-09-2015, 20:54 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-08-2007, 19:54
Posty: 1138
Lokalizacja: 3-miasto
Semen pisze:
:| Dzięki ale to wiązałoby się z kolejnym doważanie kół na samochodzie.

Ciekawa teoria. Znaczy koła na tył wyważa się inaczej niż na przód? Kolejny raz okazuje się jak mało wiem o samochodach.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]