Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-04-2024, 00:26

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 26-09-2012, 12:03 
Offline

Rejestracja: 26-09-2012, 06:58
Posty: 19
Lokalizacja: Wisla
Witam,

1) Mysle nad dystansami do mojego Jimnego, 30mm na kolo, zastanawia mnie czy takie poszerzenie wplynie na prowadzenie? I czy nie nadwyrezy jakiegos podzespolu? Np polosi.
Na 4 kola dystanse 650zl .

2) Z powodu naszych malo spotykanych roztaw srub moze dobrym pomyslem bylyby dystanse z innym roztawem srub:) tansze i wiekszy rodzaj felg.

3) I czy jesli wloze 215/75r15 bf godrich na kola z dystansami czy beda trzec???

Wzamian w piatek zaloze temat tylnej polki ( zakrywe bagaznika) wymiary i wykonanie i zdjecia:) mysle ze to fajna sprawa:)

Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-09-2012, 13:32 
Offline

Rejestracja: 25-05-2012, 11:42
Posty: 194
A po co dystanse?
Zwiększy się promień skrętu.
Zwiększą się opory przy skręcaniu.
Zwiększy się prawdopodobieństwo skrzywienia mostu.
Mogą obcierać opony o nadkola przy skręcie.

ps.
Rozstaw otworów jimny/vitara/samurai/niva/uaz/etc jest jednym z popularniejszych i najtańszych na rynku.


Na górę
 Tytuł: C.d
Post: 26-09-2012, 21:25 
Offline

Rejestracja: 26-09-2012, 06:58
Posty: 19
Lokalizacja: Wisla
Ale co z plusami dystansow??
Przecierz duzo osob je uzywa, !!? Napewno poprawa wyglad, i przy waskim jimny napewno troche te 6 cm poprawi prowadzenie.

Co do felg sie niezgodze bo te autka ( jimmy i samurai:) maja brzydkie felgi o reszcie niewspomne , a mi nie zalezy na tuningu i niskim profilu.

Chce felgi aluminiowe wieloramienne takie jak np: mitsubishi pajero Dakar rally :-) Tylko kolor czarny mat, lub bialy. Bo takie beda pasowaly do mego czerwonego jimnego :)

Prosze o inna opinie w sprawie dystansow tych co juz maja i widza roznice...

To jest ladne jimny : http://s2.blomedia.pl/blog.pgd.pl/image ... M_1641.jpg I oprocz podniesienia ma napewno dystanse!!! I ciekawi mnie czy jest ktos w stanie odgadnac co tonza zderzak bo ARB do jimmiego to porazka...


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-09-2012, 23:30 
Offline

Rejestracja: 14-07-2008, 15:30
Posty: 107
Gregoriospoland pisze:
Ale co z plusami dystansow??
Przecierz duzo osob je uzywa, !!? Napewno poprawa wyglad, i przy waskim jimny napewno troche te 6 cm poprawi prowadzenie.

Co do felg sie niezgodze bo te autka ( jimmy i samurai:) maja brzydkie felgi o reszcie niewspomne , a mi nie zalezy na tuningu i niskim profilu.

Chce felgi aluminiowe wieloramienne takie jak np: mitsubishi pajero Dakar rally :-) Tylko kolor czarny mat, lub bialy. Bo takie beda pasowaly do mego czerwonego jimnego :)

Prosze o inna opinie w sprawie dystansow tych co juz maja i widza roznice...

To jest ladne jimny : http://s2.blomedia.pl/blog.pgd.pl/image ... M_1641.jpg I oprocz podniesienia ma napewno dystanse!!! I ciekawi mnie czy jest ktos w stanie odgadnac co tonza zderzak bo ARB do jimmiego to porazka...


Nie no, podstawa w samochodzie terenowym to żeby ładnie wyglądał, radzę założyć wątek na forum rajdy 4x4, tam Ci już dokładnie wytłumaczą :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-09-2012, 05:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2007, 21:03
Posty: 533
Lokalizacja: OTWOCK/WARSZAWA
Po co dystanse, wystarczy kupić felgi z mniejszym ET ( lub ujemnym ) i już jest zdecydowana poprawa ( sam tak zrobiłem ) Oczywiście zakładam, że mówimy o samochodzie do zabawy i zakładasz podniesienie budy, aby koła weszły w nadkola
Mam zderzak ARB do diesla ( dodatkowa osłona na intercooler ) i wygląda naprawdę fajnie, oraz spełnia jeszcze dodatkowae funkcje, dlatego wyglada na bardziej rozbudowany :D


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-09-2012, 06:28 
Offline

Rejestracja: 26-09-2012, 06:58
Posty: 19
Lokalizacja: Wisla
Faktycznie moze z tym ladnym wygladem przesadzielem ... Ale pytalem o porade,

To tak jakbym powiedzial: kolcuje opony a wy na to : po co? A ja po to ze tam gdzie mieszkam 80% drog jest bialych. A jimny to 2 autko:)

Z tym tez chcialem rady ale zadnej fahowej odpowiedzi niedosalem. Po cos wymyslili dystanse , ale widze ze jeszcze nikt ich nie zalozyl.

Do jutra , pokaze wam wykonanie tylnej polki bo tego nieznalazlem wtedy nigdzie i musialem sam wykombinowac, hej


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-09-2012, 07:13 
Offline

Rejestracja: 26-09-2012, 06:58
Posty: 19
Lokalizacja: Wisla
Juz znalazlem odpowiedz chyba faktycznie poszukam felg:) nizej czytalem 15x7.

Zamykam temat.


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-09-2012, 09:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2007, 21:03
Posty: 533
Lokalizacja: OTWOCK/WARSZAWA
[quote="Gregoriospoland"]
Po cos wymyslili dystanse , ale widze ze jeszcze nikt ich nie zalozyl.
Jak sam piszesz, samochód ma być do jazdy codziennej na drogi szutrowe i asfalt, teren rzadko. Dałem Tobie przykład jak sobie z tym poradzić bez zakładania dystansów ............zmieniając felgi na takie, które mają mniejszy lub ujemny parametr ET. W moim przypadku efekt jest podobny do tego jak bym te dystanse zakładał i zyskałem też na stabilości w czasie jazdy zakładając felgi DOTZ
http://sklep4x4.pl/sklep/pr/6/9944/Felg ... -ET-0.html


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-09-2012, 09:40 
Offline

Rejestracja: 26-09-2012, 06:58
Posty: 19
Lokalizacja: Wisla
Widze fachowca:) wreszcie, ciezki teren zadko ale teren tak , malo asfaltu chyba ze po bulki:) ale normalne kamienie , blotko :) tak jak mowilem wekendowe autko do zabawy :)
A teraz na temat:

mam stalowki ale na lato chce kupic alumy cos ala dakar, ( napewno wiesz o co chodzi) ale niema na nasz rozmiar zabardzo. Moze juz sie spodkales albo pomoz nawet w sklepie 4x4 niema tego. Dotza juz widzilem i niechce stalowek.

chcialem zalozyc te bf goodrich tylklo jest ale, najmniejszy rozmiar to 215/75r15 ponoc wchodza ale czy napewno???
Czy nietrza i nie sa za szerokie??

To by byly na lato tylko jesz czy : all czy mud , a na zime mam prawie nowki i chce je zakolcowac :) ale profesjonalnie w zakladzie.

Na asfalt i dluzsze trasy mam 2 -gie auto.


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-09-2012, 10:02 
Offline

Rejestracja: 25-05-2012, 11:42
Posty: 194
Gregoriospoland pisze:
Faktycznie moze z tym ladnym wygladem przesadzielem ... Ale pytalem o porade,

To tak jakbym powiedzial: kolcuje opony a wy na to : po co? A ja po to ze tam gdzie mieszkam 80% drog jest bialych. A jimny to 2 autko:)

Z tym tez chcialem rady ale zadnej fahowej odpowiedzi niedosalem. Po cos wymyslili dystanse , ale widze ze jeszcze nikt ich nie zalozyl.

Do jutra , pokaze wam wykonanie tylnej polki bo tego nieznalazlem wtedy nigdzie i musialem sam wykombinowac, hej


Zadałeś pytanie:
Kod:
zastanawia mnie czy takie poszerzenie wplynie na prowadzenie? I czy nie nadwyrezy jakiegos podzespolu?

Odpisałem jakie będą skutki (zapomniałem o zwiększeniu masy nieresorowanej), a ty twierdzisz że brak fachowej odpowiedzi...
:szok:
Trzeba było od razu pisać: "chcę mieć terenufkę na fajoskiej alufeli, żeby wszyscy sikali po nogach" ;)

ps.
Miałem kiedyś dystanse i mieć nie zamierzam.


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-09-2012, 10:19 
Offline

Rejestracja: 26-09-2012, 06:58
Posty: 19
Lokalizacja: Wisla
My Dumni posiadacze jimnego:) wiemy ze, ten kto sie niezna na terenowkach patrzy z usmieszkiem szyderczym : bo to takie "babskie autko"
ale gdy widza ze cherocke zostaje z tylu to wtedy sikaja z niedowierzaniem :) to jest piekne :)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]