Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 05-06-2024, 18:38

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 22-10-2007, 12:04 
Offline

Rejestracja: 05-09-2007, 12:39
Posty: 20
Lokalizacja: Pruszków
A ile kosztuje ta impreza z imobilajzerem?


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-10-2007, 22:46 
Marta.
Sprawdź dokładnie czy na tym drugim komplecie kluczy jest już wszystko ok i jeśli tak to daruj sobie obu tych panów mechaników, bo próbują tylko kasę na Tobie zarobić.
Jak będzie dobrze śmigało Twoje auto na tym komplecie kluczy to się wtedy zastanowisz jak naprawić ten pierwszy.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 23-10-2007, 13:52 
Offline

Rejestracja: 05-09-2007, 12:39
Posty: 20
Lokalizacja: Pruszków
No wlasnie, niestety, na drugim komplecie kluczy jest to samo, wiec nie tu tkwi problem. Moj mechanik, jak sie wyrazil, "przeswietlil" auto, i wyszlo mu ze nie ma polaczenia imob. z komputerem, czy cos takiego. Mowi ze jest tego pewien. A ja powatpiewam, bo samochod nigdy sie nie zacznie krztusic, kiedy jest zimny. Dopiero jak juz sie rozgrzeje. To sie moze stac jak jade szybko i dlugo, ale tez nienawidzi korkow. W kazdym razie gdzies tak po pol godzinie jazdy. Ale ten mechanik mowi, ze byc moze komputer dostaje lub nie dostaje jakis tam sygnal od czujnikow silnika i wtedy zaczyna to robic. Najgorsze dla mnie jest to, ze jestem nieznjaca sie na rzeczy kobieta, i mozna mi wmowic wiele oraz naciagnac na kase.
Na razie moj system jazdy wyglada tak, ze po jakichs 20-25 minutach po prostu zatrzymuje sie na ok. 5 minut zeby wsytygl i jade dalej. Natomiast tak nie moze byc wiecznie.


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-10-2007, 20:03 
Offline

Rejestracja: 14-05-2007, 19:24
Posty: 49
Lokalizacja: Olsztyn
Marta, wywal to gazowe badziewie. Jednym z elementów instalacji gazowej (sekwencyjnej) jest "komputer", który "oszukuje" sterownik wtrysku. I to jest najczęstsza przyczyna "wariowania" elektroniki. Nie musi to być sam "komputer", może to być jego podłączenie do instalacji elektrycznej auta.
Już kiedyś pisałem, że samochody jeżdżą na benzynę, diesle montuje się w traktorach, a na gazie się gotuje. Życzę Ci powodzenia!
Acha, gdybyś się zdecydowała na wywalenie gazowego szmelcu to jedź do dobrej firmy instalatorskiej (innej niż ta, która to montowała), która doprowadzi Ci jamnika do stanu seryjnego, bo wbrew pozorom na odgazowaniu trzeba się znać.


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-11-2007, 15:22 
Offline

Rejestracja: 05-09-2007, 12:39
Posty: 20
Lokalizacja: Pruszków
Witajcie!
Chcialam wam zdac sprawe z pewnej kwestii. Jakies 3-4 tygodnie pomyslalam sobie ze baterie w kluczykach chyba nie sa wieczne i skoro auto ma juz 6 lat to moze je wymienie. Odkad to zrobilam - minelo 3-4 tygodnie - Jimny jezdzi bez zarzutu. Nic mu sie nie dzieje, nie dlawi sie juz, jest bosko. Nadal mu troche nie ufam, ale na razie nic sie nie dziej :)))
Czy to mogl byc powód??????


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-11-2007, 11:38 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-12-2006, 15:52
Posty: 774
Lokalizacja: Białystok
Skoro się naprawiło to trzeba wierzyć, że taki właśnie był powód usterki ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-01-2008, 14:02 
Offline

Rejestracja: 05-09-2007, 12:39
Posty: 20
Lokalizacja: Pruszków
Witajcie!
To znowu ja. Niestety moj problem duszacego sie jamnika trwa. Mechanicy rozkladaja rece. mam pytanie. czy instalacja gazowa moze tak wplywac na elektronike pojazdu, ze wada moze sie ujawniac nawet wtedy gdy jezdzi sie na banzynie?


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-01-2008, 18:02 
Offline

Rejestracja: 27-01-2007, 12:38
Posty: 550
Lokalizacja: Bydgoszcz
marta pisze:
CUT wada moze sie ujawniac nawet wtedy gdy jezdzi sie na banzynie?

No niestety, zwłaszcza wtedy ujawniają się wady gazowego badziewia :szalony:
Proponuję niezwłoczną wizytę w dobrym warsztacie gazowniczym - powinni bez problemu zdiagnozować problem... Objawy są wręcz "kliniczne" - tzn. instalacja gazowa i problemy w trakcie jazdy tylko na benzynie :placze:

_________________
Robert


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-03-2008, 16:05 
Offline

Rejestracja: 05-09-2007, 12:39
Posty: 20
Lokalizacja: Pruszków
Witam wszystkich!
Jimny jest naprawiony!!!!
Byl w wrasztacie gazowniczym i tam go obejrzano i wydano diagnoze: instalacja Landi Renzo ktora mam, jest bardzo wysokiej jakosci i dziala dobrze. Na wszelki wypadek mechanik odpial jednak, ale nie zdazylam dojechac do domu, a jamnik znowu sie zadlawil. Fachowcy z tego zakladu wsadzili laptop do auta i jezdzilismy do wywolania efektu. Mimo, ze samochod az sie rzucal, na laptopie nic nie wychodzilo. Zalamawszy sie pojechalam jeszcze do Suzuki w Piasecznie. Tam jeszcze raz podlaczyli mu laptop i wyszlo: czujnik polozenia walu korbowego. Wstawili nowy i od tej pory (ok 3 tygodnie) samochod jezdzi jak nowy.
Wzielismy go w teren, ojciec usilowal go zmeczyc ale sie nie dalo :)))
Wiec chyba jest naprawiony !!
Pozdrawiam wszystkich i dziekuje za okazane zainteresowanie i pomoc!


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-03-2008, 08:43 
Offline

Rejestracja: 27-01-2007, 12:38
Posty: 550
Lokalizacja: Bydgoszcz
No zeby tylko nie zapeszyc ;)
Ale ogolnie to o taki efekt wlasnie chodzilo :ok:

_________________
Robert


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-01-2009, 21:46 
Offline

Rejestracja: 06-01-2009, 20:10
Posty: 2
Lokalizacja: Kraków
Marta ,mam nadzieję że z gazu nie zrezygnowałaś?
Wszystkie moje auta gazowałem i ze strony inst.gaz.nigdy problemów nie było.Ważne jest by wykonali to FACHOWCY i warto dodać parę pln do dobrej instalki takiej np, jaką Ty masz.
Miłego śmigania Jodła.


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-01-2009, 08:29 
Offline

Rejestracja: 05-09-2007, 12:39
Posty: 20
Lokalizacja: Pruszków
Dzięki Jodła!
Z gazu oczywiście nie zrezygnowałam, nie w tym tkwił problem. Już rok prawie minął odkąd Jimny wyzdrowiał i jak dotąd - odpukać - nic mu nie jest i śmigam bez stresu nawet na dalsze trasy po Polsce.
Pozdrawiam wszystkich!


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]