Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 05-06-2024, 09:49

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 
Autor Wiadomość
Post: 01-02-2007, 21:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-01-2007, 16:49
Posty: 17
Lokalizacja: w-wa
Z tego co się orientuje, to rury na przód są zabronione w uni i u nas na przeglądach zaczęło się marszczenie nosa. Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam wszystkich orurowanych i nie orurowanych.


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-02-2007, 21:36 
Offline

Rejestracja: 27-01-2007, 12:38
Posty: 550
Lokalizacja: Bydgoszcz
metalowe rury tak - ale robią już magicy coś z poliuretanu (przydatność raczej równie wątpliwa), do czego nikt nie zgłasza na razie zastrzeżeń... :?:

_________________
Robert


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-02-2007, 21:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-01-2007, 16:49
Posty: 17
Lokalizacja: w-wa
Tak wydam na przód 2000pln i na przeglądzie badź na ulicy ZONK.
Zabrano mi kiedyś dowód rej. za "legalne światła usa"
Raczej przestrzegam .
Swoją drogą ciekawe co z pancernymi zderzakami.


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-02-2007, 22:18 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-12-2006, 15:52
Posty: 774
Lokalizacja: Białystok
Zakazywanie orurowań jak dla mnie jest bez sensu - co za różnica czy 2,5 tonowa terenówka, pod którą wpadniesz będzie miała rury z przodu czy nie? A poza tym zawsze jeszcze można wpaść pod dostawczaka, ciężarówkę, autobus, TIRa - i co z tego, że nie będą miały rurek z przodu?


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-02-2007, 16:22 
Offline

Rejestracja: 27-01-2007, 12:38
Posty: 550
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jest jeszcze jedna istotna kwestia, która chyba jak na razie umyka w tej dyskusji - różnica pomiędzy orurowaniem dekoracyjnym (typu kangurka itd.) o orurowaniem typowo użytkowym (wygląda brzydko, ale jest efektywne na gałęzie, krzaki itp.).
Sądzę, że tak naprawdę 90% z jeżdżących samochodami light-terenowymi nigdy nie będą potrzebowali zalet orurowania. Z oczywistym wyjątkiem dobrego samopoczucia (na ogół, niestety - jedynie własnego).
Mimo mojego marudzenia, pozdrawiam wszystkich orurowanych :) i nieorurowanych też :D

_________________
Robert


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-02-2007, 16:33 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-12-2006, 15:52
Posty: 774
Lokalizacja: Białystok
a jak zrobię sobie metalowy zderzak ale bez grila (orurowania) to jak sprawa wygląda? np coś takiego:
Obrazek
seryjny plastikowy jest dużo twardszy niż w osobówkach, więc pieszy i tak nie ma większych szans.


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-02-2007, 16:40 
Offline

Rejestracja: 27-01-2007, 12:38
Posty: 550
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jeżeli ma homologację to nie powinno być problemu, jeżeli nie, to sądzę, że będzie trzeba przebić się przez Stację Diagnostyczną - ponieważ zmieniasz tak naprawdę konstrukcję samochodu :(
Oczywiście, jeżeli zamierzasz jeździć po drogach publicznych :D
Życzę powodzenia!

_________________
Robert


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-02-2007, 21:11 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-12-2006, 15:52
Posty: 774
Lokalizacja: Białystok
Na innym forum ;) była dyskusja i wniosek jest taki, że samodzielnie skonstruowane zderzaki są nielegalne, atestów w Polsce nikt nie wydaje, trzeba mieć zderzaki atestowane na zachodzie...
Generalnie do końca chyba nie wiadomo jak to jest i dużo zależy od widzimisię policjanta, diagnosty itd., ale to akurat w naszym kraju nie powinno dziwić :roll:


Na górę
Post: 24-02-2007, 21:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-02-2007, 15:00
Posty: 3
Lokalizacja: Siemianowice
Witam wszystkich serdecznie

Chce w niedalekiej przyszlosci zabiezpiczyc jakos przod mojego Jimnego
lecz mam dylemat najbardziej mi pasi stalowy masywny zderzak typu ARB lecz z powodu ceny ok 2500 odpada z drugiej strony nie jest on dla mnie konieczny (nie mam zamiaru zakladac wyciagarki) ani szczegolnie katowac autko w ciezkim terenie ale sam plastik predzej czy pozniej napewno urwe. Dlatego mysle o zrobieniu jakiegos solidnego orurowania wiadomo ze nie bedzie on tak dobry jak zderzak ale na moje potrzeby wystarczy. Dlatego chcialem sie poradzic czy ktos moze ma jakies ciekawe plany mocnego dobrze przymocowanego do ramy przedniego orurowania( jakies, plany, rysunki, wymiary) a moze ktos ma plany co do zderzaka na wzor ARB ktory mozna wykonac praktycznie po kosztach. jesli chodzi o orurowanie to zalezy mi na takim co zasloni zderzak(lekko bedzie zachodzil na narozniki) oraz gorna czesc (lampy) na zdieciu pokazuje mnieij wiecej o co mi chodzi.
Obrazek

Jesli ktos ma cos ciekawego bede wdzieczny za podzielenie sie informacjami.
Tak na marginesie w innym temacie ostatnio cos mi slabo dmucha nawiew i paruja szyby szukalem filtra ale go nieznalazlem czy w Jimnym go niema?? jak jest to gdzie ??:)
I juz na koniec moze ktos jakos udostepnic instrukcje Jimnego 98 po polsku dla wersji tej jeszcze ze starym srodkiem (wajha, awaryjne na kierownicy, otwieranie maski w schowku) ogolnie mowiac japonczyka

sory za rozpisanie sie postaram sie nastepnym razem ztrescic :)
pozdrawiam
Lukasz


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-02-2007, 22:01 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-12-2006, 15:52
Posty: 774
Lokalizacja: Białystok
Witaj
Poszukaj dobrego warsztatu w swojej okolicy. Zrobią ci profesjonalnie zderzak na twoje potrzeby i za połowę ceny ARBa.

Poszukaj tu:

www.rajdy4x4.pl

W twojej okolicy na pewno jest sporo takich firm.
A jak masz ochotę zawsze mozesz pojechać do Bielsko-Białej - zagłębia suzuk 4x4 ;)

ps. jak chcesz coś do ochrony przodu (lamp, chłodnicy, itp) to tylko solidny (nie pancerny - ma się zgiąć pierwszy niż rama ;) ) zderzak, żadne rurki (chyba, że porządny grill ze zderzakiem).


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-05-2007, 09:58 
Offline

Rejestracja: 30-04-2007, 15:14
Posty: 2
Lokalizacja: Kraków
a propo zderzaków i rur i wszystkiego co ma wystawac przed maską to radze uważać bo bardzo niedawno weszły unijne ustawy które nakazują takim wynalazką posiadanie certyfikatu unijnego (wszystko sie rozchodzi o bezpieczenstwo dla pieszych..).
Nie wiem jak jest z egzekwowaniem tych przepisów ale w salonach jest wstrzymana sprzedaż zderzaków terenowych właśnie ze względu na te certyfiakty (jak widac firma dopiero sie stara o nie)


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-05-2007, 08:52 
Offline

Rejestracja: 31-03-2007, 14:43
Posty: 40
Lokalizacja: Katowice
Znalazłeś sobie ładnego ARB-a za 2500, a chcesz taniej....

Możesz zamówić w dowolnym zakładzie obróbki metali zrobienie zderzaka wg zdjęć, rysunków itp. Zrobią Ci coś co będzie za ciężkie, nie rozwojowe a przy lekkim dzwonie pokrzywi Ci ramę. Naprawdę takiego szukasz?

Kup markowy zderzak, lub zamów w warsztacie, który się zajmuje przeróbkami aut 4x4. Nie będzie tanio, ale w tym sporcie nic nie jest tanie.


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-11-2007, 00:10 
Offline

Rejestracja: 04-11-2007, 13:43
Posty: 7
Lokalizacja: Legnica
Witam
Miałem okazję przywitać się i przedstawić w miejscu do tego nie przeznaczonym ale mam nadzieję że wybaczycie. Ponieważ następny upatrzony jimny ma rozwalony zderzak ( poprzedni właściciel rozmyślił sie i nie sprzedał mi samochodu)pojawiła się myśl o ARB tylko brak homologacji ....
Czy macie Państwo opinie ,doświadczenia co z tym poniekąd niemiłym fantem zrobić? Co na to policja? Słyszałem że kogoś cofneli z przejścia do Czech bo miał taki zderzak-wkrótce pewnie ten problem zniknie wraz z granicą ale policja zostaje...
Pozdrawiam Przemek

_________________
Przemo


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-11-2007, 07:43 
Prawo http://www.prawo.lex.pl/serwis/pdf/d07d93.pdf

dotyczy &7 pkt.11.

Moje spostrzeżenia są następujące. U nas wszyscy chcą być święćsi od papieża. We włoszech i innych krajach (poza niemcami) zakładają ARBy aż miło.

Generalnie największy problem jest zazwyczaj z rura, która wystaje poza obrys auta. W ARB jest rura ale nie wystaje. Można też zakładać zderzak bez rury. Chyba to i tak lepsze niż samorobione wydumki.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 12-11-2007, 08:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-09-2007, 10:59
Posty: 13
Lokalizacja: Kraków
Zwróćcie jednak uwagę na koniec tego przepisu.
"Dotyczy pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy na terytorium RP po 20 października 2007".


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-11-2007, 09:50 
ale czy dotyczy pojazdów zarejstrowanych po 2007, czy też zmian w pojazdach zarejstrowanych przed tą datą (zmiany po 2007) :?: :roll:


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 12-11-2007, 09:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-09-2007, 10:59
Posty: 13
Lokalizacja: Kraków
A gdzie na rurze znajdziesz datę jej przykręcenia ?
Przykręcenia orurowania nie wpisuje się do dowodu rejestracyjnego.
Chyba - bo teraz to już niczego nie można być pewnym.
Umieściłem dzisiaj we wnętrzu pojazdu skrobak do szyb. Może też powinienem to gdzieś zgłosić.
Z tego rozporządzenia wynika np., że powinienem umieścić w widocznym miejscu tablicę informującą mnie, że mam opony z indeksem 160 km/h.


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-11-2007, 22:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-01-2006, 23:54
Posty: 960
Lokalizacja: Kobylnica/Poznań
Chodzi o to? :roll:

Obrazek

ARB nie ma hologacji na jimny'ego?


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-11-2007, 23:58 
Offline

Rejestracja: 10-11-2007, 23:56
Posty: 5
Lokalizacja: Mikołów
O ile kojarzę, europejskiej chyba nie.


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-11-2007, 00:03 
Offline

Rejestracja: 04-11-2007, 13:43
Posty: 7
Lokalizacja: Legnica
O dziwo system nie powiadomił mnie o odpowiedziach :szok: Z 4x4 dostałem maila tu cyt. Panie Przemysławie,

to czy beda problemy czy nie, zalezy od policjantow, na ktorych Pan trafi. Zderzak nie jest homologowany z tym typem samochodu. Ale ta sama sytuacja jest w kwestii dodatkowego oswietlenia czy progow - drogowka moze zabrac Panu dowod rejestracyjny za dodatkowa lampe robocza uzywana jako swiatlo cofania.

Do tej pory nie mielismy zadnej wiadomosci od naszych klientow, ze byly jakiekolwiek problemy z policja czy na przegladach okresowych ze zderzakami produkcji ARB. Jedyne znane nam klopoty dotyczyly wjazdu do Szwajcarii - naszemu klientowi nakazano zalozyc oslone na rolki wyciagarki zamontowanej w zderzaku ARB. Z ta oslona zostal juz wpuszczony na teren Szwajcarii.

P.S.
Panowie
Temat z palca nie wyssany ,zdjęcia wysłałem do znajomego szefa drogówki i udzieli mi prostej info-czepiałby się czy też nie. Sam osobiście (ten szef) odbierał dowody rejstracyjne za różne kangury, i inne wynalazki, i sam mi się przyznał, że z pewną dozą zadowolenia tego się czepiał ... Zobaczymy . Trochę droga impreza, a może być kłopotliwa . Jak się dowiem to opowiem.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Jakub Chełmicki
Czyli wniosek czy się uda-tak jak się uda :D

_________________
Przemo


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-11-2007, 01:14 
Offline

Rejestracja: 04-11-2007, 13:43
Posty: 7
Lokalizacja: Legnica
No to mam odpowiedź-mój znajomy szukałby homologacji przy kontroli drogowej :placze:

_________________
Przemo


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]