Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 18:17

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 21-05-2016, 10:32 
Offline

Rejestracja: 04-04-2016, 21:04
Posty: 4
Lokalizacja: Dachau
Suzuki: GSXR600
Witam wszystkich. Panowie mam problem z moim gsxem. Zakupiłem go niedawno nie jestem znawcą jeśli chodzi o mechanikę tylko podstawy. Problem z gsxem polega na tym ze gdy złapie jakies 74 stopnie może troszkę wczesniej to odrazu jest problem z ruszaniem. Dokładnie wyglada to tak chcemy ruszyc puszczam lekko sprzeglo i w trakcie chce dodac gazu a ten mi sie zamula do 3 tyś. potrafi zgasnąć. NA zimnym jest idealnie. Jedyna opcja na ruszanie rozgrzanym to trzeba go smarować z 3 tys i palić sprzęgło pewnie a jeżeli nie to tak czy tak jest to nie wygodne i męczące ... Co to może byc ??? Motocykl na wtrysku. Dodam że sam na biegu jałowym nie przygasa. Dławi sie gdy nie dostanie tych 3 tys przy ruszaniu. To samo w ruchu miejskim powolnym gdy zejdę do drugiego biegu i obroty spadna to gdy chce przyspieszyc na poczatek poszarpie a nastepnie do v maxa jest ok. Nie rozumiem co to może być. Może ktos Wie ??? pozdrawiam


Na górę
Post: 22-05-2016, 19:37 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
forum niemotocyklowe ...raczej. Zacznij od wymiany oleju, zakładam że w skrzyni to ten sam co w silniku.


Na górę
Post: 24-05-2016, 14:34 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
Drogi chłopcze, na pewno nie jestem mechanikiem motocyklowym, jednak z dużym prawdopodobieństwem przejechałem motocyklem o wiele więcej kilometrów, od Ciebie, stąd moja próba pomocy. Ostatnio przy podobnych problemach, lecz innym motocyklu winien był przegrzany olej. niestety za próbę pomocy nazywasz mnie chamem - dziwne.
A za " wysoki " poziom kultury, na innych forach byłbyś zbanowany, mam nadzieję że i tu czeka Cię nagroda.


Na górę
Post: 26-05-2016, 12:21 
Offline

Rejestracja: 04-04-2016, 21:04
Posty: 4
Lokalizacja: Dachau
Suzuki: GSXR600
Wypowiedź o oleju uznałem za mega prowokację. Oczywiste dla mnie było że olej jest ten sam w skrzyni i silniku. Widzę jednak że źle to odebrałem za co PRZEPRASZAM. Wkurzyłem się ponieważ po to szuka sie czegoś na forum aby zasięgnąć porady własnie ludzi którzy mają duże wieksze doświadczenia z motocyklami czy wiedzę ogólną na ich temat. A jeżeli człowiek spotyka sie z wyśmiewaniem to jest to przykre. Co do oleju był wymieniony przed zakupem w tym sezonie. Kupiłem w Niemczech może ktoś pomylił i wlał nie taki jak trzeba i to może mieć rację bytu. Poczekam do końca sezonu. Dziekuję za podpowiedź.


Na górę
Post: 26-05-2016, 12:48 
Offline

Rejestracja: 04-04-2016, 21:04
Posty: 4
Lokalizacja: Dachau
Suzuki: GSXR600
Jaki Olej by Pan polecił przy 24 tyś przebiegu?


Na górę
Post: 27-05-2016, 05:26 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
API/SAE zgodny z instrukcją, marka ( uznana) obojętna, przebieg mały - nie gra roli.


Na górę
Post: 27-05-2016, 21:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-05-2011, 01:23
Posty: 462
Lokalizacja: Pszczyna
Witam,
w temacie ruszania - myłeś przepustnice ?
w temacie oleju zrobiłem gsxr'em 60tyś mil model znacznie starszy - 1996r problemy ze sprzęgłem na ciepło miałem na kilku "wiodących olejach" najbardziej mojej suzi pasował mobil extra 4t 10w40 - wszelkie problemy się skończyły (mam nadzieję, że to nie brzmi jak reklama ;) ) tylko, że u mnie sprzęgło się kleiło.

pozdrawiam Adrian


Na górę
Post: 28-05-2016, 10:41 
Offline

Rejestracja: 04-04-2016, 21:04
Posty: 4
Lokalizacja: Dachau
Suzuki: GSXR600
Siemka. Nie nie myłem ale jak coś takiego się robi to mogę spróbować. A możesz przybliżyć jak miało by to wyglądać ? Dzieki Panowie za podpowiedź z olejami. Rozejrzę sie jak najszybciej chyba właśnie za mobilem i zobaczę co się będzie działo.


Na górę
Post: 29-05-2016, 18:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-05-2011, 01:23
Posty: 462
Lokalizacja: Pszczyna
Witaj, rozbiera się dolot powietrza i myje benzyną - nie wyciągając przepustnic na stół trzeba bardzo uważać żeby coś nie wpadło do silnika, przy okazji możesz sprawdzić w jakim stanie są przewody podciśnieniowe nad przepustnicami.

pozdrawiam Adrian

P.S. zobacz https://www.youtube.com/watch?v=ncLzH2ZWEK8


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]