Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 09:11

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 25-02-2013, 18:11 
Offline

Rejestracja: 13-05-2012, 13:09
Posty: 3
Witam, od roku jestem posiadaczem motoru jak w tytule, ale jesienią 2012 pojawił się problem z odpalaniem, szczególnie jak motor postał więcej jak 3 dni. Uznałem że muszę wyregulować gaźniki i zostawiłem to na zimę, ale przy ostatniej podróży w październiku, coś się stało, benzyna zaczęła zalewać 2 cylindry 3 i 4 do tego stopnia że aż rurą wydechową cieknie benzyna. W mojej okolicy mechanicy nie chcą naprawiać motorów a jedyny serwis motocyklowy który ma monopol ma ceny przewyższające moje możliwości finansowe. Standardowo zacząłem od świec i sprawdzenia iskry, iskra jest wyraźna niebieska ma około 2-3mm, jednakowa na wszystkich cylindrach, wymiana przewodów i świec nic nie dała, co ciekawe, motor ma kłopoty odpalić i bez dodawania gazu po chwili gaśnie, cylindry 3 i 4 są zimne, ale jak go wkręcę na około 3-3,5tys obrotów to cylinder 3 i 4 się załączają robią momentalnie się ciepłe i benzyna przestaje wyciekać a silnik pracuje równo i płynnie jeździ, poniżej cisza, proszę o radę, zawsze naprawiałem samochody i motory sam, tyle że Simson i MZeta to były dwusuwy, suzuki to mój pierwszy poważniejszy motor choć stary i nie wiem od czego zacząć, czy zalewanie to wina gaźników czy rozkręcać głowicę, może ktoś miał do czynienia z takim objawem, pytam bo od piątku chcę zacząć robić żeby motor uszykować na sezon.


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-02-2013, 20:04 
Offline

Rejestracja: 13-12-2012, 23:52
Posty: 24
Lokalizacja: Whitestock
Sprawa prosta . Na nic wymiana świec i przewodów tym bardziej że iskrę masz dobrą .
Zacznij od sprawdzenia szczelności zaworków iglicowych i ustawiwnia prawidłowego poziomu paliwa w gaźnikach One są odpowiedzialne za trzymanie odpwiedniego poźomu benzyny w gaźniku i zabezpieczają przed zalewaniem .
Gaźniki masz Mikuni ?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]