Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 26-04-2018, 08:40

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:

No i ja przetestowałem S-crossa. Dzięki uprzejmości toruńskiego dilera, dostałem auto na cały weekend, tj. od piatku do poniedziałku. Czasu aż za dużo żeby sprawdzić auto. przejechałem ok 450km różnymi drogami (w tym ok. 100km autostradą, reszta to trasa pomieszana miasto-droga krajowa-porzędne drogi gminne i polne).
Do testowania dostałem wersję Elegance. Testując porównywałem z moim Sedici.
Auto od pierwszego kontaktu sprawia wrażenie o klasę lepszego od Sedici. Nie wiem czy z powodu wyposażenia czy ilości miejsca. Potwierdzam lepszą jakośc materiałów i montaż bez uwag (nic nie skrzypi nie puka).
Lepsze radio, nie jest to cudo dla audiofila ale dźwięk nie rani uszu jak w Sedici.
Fotele skórzane, wygodne, lepiej trzymające niż w Sedici, po 200km mój (nienajzdrowszy) kręgosłup nie dał żadnego sygnału bólu. Pozycja za przyjemną w dotyku kierownicą wygodna. Mam 180cm i 90kg i dość długie nogi, regulacja w pełni mnie satysfakcjonuje.
Fajne wrażenie robi wieeeeelki szklany szyber. Nawet za cenę miejsca nad głową z tyłu (ale ja z tyłu nie jeżdżę :] ). Regulacja kąta oparcia tylnej kanapy, to zbędny bajer, bo niewiele daje do pojemności bagażnika (właściwie nie mam pomysłu po co ten "bajer").
Sam silnik, jak napisał Tomash, pracuje przyjemnie jest dość elastyczny i według mnie mega oszczędny. Na trasie jaką zrobiłem zużył ok. 6l/100km, gdzie na podobnej trasie i pod tą samą moją nogą Sedici spala ok 7,5l.
Co do jazdy to poprawnie. Dość twarde zawieszenie (co lubię) nieźle wybiera "leżących policjantów", prowadzi się pewnie i lekko. Jedynie na autostradzie od ok 150km/h było nieprzyjemnie, mało stabilnie (pewnie też za sprawą dość silnego wiatru) ale to z pewnością nie jest demon autostradowy. Z predkością 140/h spokojnie jedzie na tempomacie. Przydał się speed limit :] , na drodze DK55 jechalem za policyjną kamerką. ustawiłem sobie 95/h i już nie martwiłem się, że mnie "poniesie" :]
Światła bi ksenon, bardzo ładnie świecą, czujnik AUTO działał perfekcyjnie. Ściemniające się lusterko wewnętrzne, też działa dobrze (chyba sprawniej niż w E klasie-okularniku).
Reasumując bardzo fajne auto. Moja żona się w nim zakochała. Jestem w 95% przekonany do jego kupna. Obawiałem się niskiego współczynnika WAF (wife accepting factor) ale to właśnie rzeczona wife, namawia mnie do kupna. :)
Jutro pogadam ze sprzedawcą o cenach.
Pozdrawiam.

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Dzięki za recenzję.
Możesz ją wkleić też tutaj:
viewtopic.php?t=11088&start=25

i dopisać jaka to wersja silnikowa (wiem, że są tylko dwie i domyślam się która to jest, ale dla porządku ;) ).

Ogrzewajac temat, czy ktos wie, kiedy bedzie jakis lift SX4 S-crossa i kiedy powinien wejsc na rynek? W szczegolnosci pewnie nalezaloby spodziwac sie silnika turbo....

Moderator
Awatar użytkownika

S-Cross po liftingu:
Obrazek

Więcej w oddzielnym temacie w dziale S-Crossa.

Ten grill jest mega, wygląda na prawdę ciekawie. Coraz ładniejsze te nowe modele :D

Awatar użytkownika

Ja muszę przyznać, że po liftingu S-Cross naprawdę mi się podoba, mimo masy negatywnych komentarzy na temat jego wyglądu. Jedna kwestia, która mnie ciekawi - bo to nie zarzut - to niespójność stylistyczna w Suzuki. Stylistyka S-Crossa po FL to zupełnie inna bajka niż Vitara czy Baleno. I Jimny już nie wspomnę :P Ciekawe jest to, że w czasach, gdy unifikacja jest tak widoczna u producentów Suzuki idzie swoją drogą :)

Awatar użytkownika

Dlatego właśnie uwielbiam markę suzuki. Robią bardzo oryginalne auta. Każde jest inne i nie robią sobie wiele z tego, że w europie coś może się nie przyjąc bo na wschodzie ludzie kupują bardziej sercem i oczami niż u nas :)

Moderator
Awatar użytkownika

Lifting liftingiem, ale po wstawieniu silników turbo S-Cross zaczął się lepiej sprzedawać w Europie.

Moderator
Awatar użytkownika

W 2017 po liftingu i zmianie silników sprzedaż S-Crossa wzrosła z ok. 23,2 tys. do 31,8 tys.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3

Strefa czasowa UTC+01:00