Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 26-04-2018, 08:53

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Mam bardzo dziwny problem. Albo może czegoś nie wiem. Albo coś źle robię. Albo dowolna kombinacja powyższych.

Otóż: ostatnio zacząłem dostrzegać, zwłaszcza pod światło czy przy dużym kontraście, coś w rodzaju drobinek na/w przedniej szybie, przez które każde intensywne światło pod pewnym kątem dostaje niezłej łuny.
Potem zacząłem to dostrzegać nawet w świetle dziennym, widoczne w szybie nawet przy patrzeniu na drzewo drobne i rzadkie "ziarno".

Oczywiście najpierw myślałem że czegoś nie domyłem, zwłaszcza że SX4 parkuje pod drzewem, więc rózne rzeczy na niego padają. Podjechałem więc dziś do myjni bezdotykowej, dokładnie umyłem cały samochód (przezornie nie woskowałem, bo do tego też miałem podejrzenie, tylko szampon + spłukiwanie). I wciąż to samo. Umyłem więc szyby z obu stron odpowiednim preparatem ("Psik-psik") w spryskiwaczu i irchą. I wciąż to samo. Szyby niby krystaliczne, żadnego pyłka -- a jednak jak zbliżyć wzrok czy dokładnej spojrzeć, wciąż "pył" w szybie.

Zauważyłem przy okazji, że jest "to" zauważalne na wszystkich szybach samochodu, równomiernie na całej powierzchni każdej z szyb (najlepiej widoczne jako srebrnawy pył szyb z tyłu, w miejscach gdzie pod spodem jest czerń słupka). Co raczej (poza kropkowym, a nie liniowym kształtem) chyba wyklucza zadrapanie.

Po tym kompleksowym myciu zrobiłem poglądowe foto pod światło:
http://tomash.wfb-pol.org/sx4/szyba1.jpg
http://tomash.wfb-pol.org/sx4/szyba2.jpg

Nie wyczuwam pod palcami żadnej faktury, z żadnej strony. Nie mam pojęcia co to jest, ale mnie denerwuje -- najbardziej nocą, bo mi robi na szybie świetlne plamy z byle lampy.

:szok: :szok: :szok:

Pomóżcie, co to może być?

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Jasny gwint, Strefa 11 :o

Od początku to masz?
Są też na blachach, tzn. może ktoś obok lakierował samochód? :?

Tytuł:

miałem coś podobnego na szybach wyszło ze to lakier bezbarwny
bardzo ciężko jego zmyc

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ciężko stwierdzić czy jest to też na blachach, bo mam srebrny metalik :?

eclips pisze:
miałem coś podobnego na szybach wyszło ze to lakier bezbarwny
bardzo ciężko jego zmyc

No właśnie tu dochodzimy do kolejnego pytania: jak daleko mogę się posunąć w chemikaliach które ew. miałyby to usunąć, a jednocześnie nie zmasakrują mi blach/lakieru?

Jeśli jest to lakier akrylowy (a zdaje się, że od kilku lat samochody się kryje wyłącznie farbami i lakierami akrylowymi?), to powinien zejść od rozpuszczalnika nitro. Dobrze kombinuję?
Jak to zrobić, żeby nitro nie ruszyło blach?

Eclips, czym zmyłeś?

Tytuł:
Awatar użytkownika

OK, kierując się tropem Eclipsa (czyli że to lakier bezbarwny, zakładam że akrylowy) kupiłem dziś rozpuszczalnik uniwersalny (Vosol) i nitro.
Machnąłem od razu po kółeczku na bocznych tylnych szybach, z lewej nitro, z prawej vosolem. Jutro w pełnym słońcu zobaczę jaki do dało wynik, ale wstępne oględziny pod sztuczne światło dają niezłe rokowania.

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Temat nie dotyczy SX4, ale nie wiem gdzie go przenieść.

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie wiem jaka jest szansa ze pojawi sie jeszcze ktos z "problemem brudnej szyby", ale jezeli nie ma gdzie, to przesun moze do FAQ z jakims "rozsadnym" [ALL]

Moderator
Awatar użytkownika

Odkopuję.
Miałem coś podobnego. Lakierowali mi dwa (zdemontowane z samochodu) elementy, a na szybach w kilku miejscach też był taki nalot.
Schodził zwykłym rozpuszczalnikiem.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00