Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 22:55

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: 15-10-2018, 07:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-06-2017, 06:45
Posty: 777
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Suzuki: Vitara 1.6 AT 4WD
Smog występuje także w lecie. Wyróżnia się dwa typy smogu.
Typu londyńskiego - w jego skład wchodzą tlenki siarki, tlenki azotu, tlenki węgla, i powszechnie mówiąc sadza - ten smog występuje głównie w okresie grzewczym.
Typu Los Angeles/fotochemiczny - występuje w okresie letnim. Zawiera tlenki węgla, tlenki azotu i węglowodory właśnie z transportu.

Wejdźcie sobie, choćby teraz na mapę zanieczyszczenia powietrza, na Warszawą albo Łódź i zobaczcie co się dzieje. A przecież nikt tam w piecach w centrum nie pali w tym momencie, bo jest ciepło i nie ma w tych miejscach domków jednorodzinnych i kamienic.

Więc nie zachowujcie się jak stare dziady, co to mają swoje racje.

_________________
Vitara 1.6 AT AllGrip | Ford Ranger Wildtrak 3.2 AT 4x4


Na górę
Post: 15-10-2018, 17:32 
Offline

Rejestracja: 04-12-2016, 19:12
Posty: 261
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
dominiq pisze:
Wejdźcie sobie, choćby teraz na mapę zanieczyszczenia powietrza, na Warszawą albo Łódź i zobaczcie co się dzieje.

:lol:
Tyś widział kiedyś smog w Warszawie :lol:
A przejedź się proszę w zimie do Żywca, albo do Suchej Beskidzkiej to zobaczysz Prawdziwy Polski Smog 8)
Warszawiacy widząc połowę mniejszy w Zakopcu dostają ciężkiego zawału :lol:
Ale tu już mówimy o skali poza skalą ;)

Rzeczywiście w normalnych warunkach (czyt. nie koniecznie w Polsce południowej) stare trupiaste kopcące diesle stanowią poważny problem. Wiele z nich nie powinno przejść przeglądu. A moim skromnym zdaniem wycięty DPF powinien się kwalifikować do zatrzymania dowodu rejestracyjnego.

_________________
Vitara 1.6 Premium 4WD


Na górę
Post: 15-10-2018, 18:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-06-2017, 06:45
Posty: 777
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Suzuki: Vitara 1.6 AT 4WD
Akurat smog niekoniecznie musi być widoczny, dlatego co niektórym tak ciężko uwierzyć, że problem istnieje ;)

_________________
Vitara 1.6 AT AllGrip | Ford Ranger Wildtrak 3.2 AT 4x4


Na górę
Post: 15-10-2018, 20:56 
Offline

Rejestracja: 04-12-2016, 19:12
Posty: 261
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
dominiq pisze:
Akurat smog niekoniecznie musi być widoczny, dlatego co niektórym tak ciężko uwierzyć, że problem istnieje ;)
Ależ oczywiście że masz rację. przekroczona norma to przekroczona norma. :)


Po prostu na południu Polski mieszkają jakieś takie ćwoki, że nie wiedzieć czemu uparcie chcą widzieć różnicę między 170% w centrum a ~1500% normy u nich. (dane za Airly, nie gołym okiem)
Przepraszam w ich imieniu.
BP,NMSP ;)

_________________
Vitara 1.6 Premium 4WD


Na górę
Post: 15-10-2018, 21:16 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
W dyskusji zaczynają pojawiać się dziwne argumenty i "komplemety" proszę o zmianę sposobu dyskusji, czyli bez wycieczek osobistych (nawet jeśli są to wycieczki we własnym kierunku). :)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 16-10-2018, 08:08 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Po Suzuki teraz Mitsubishi planuje zakończenie sprzedaży samochodów z silnikami wysokoprężnymi w Europie, najpierw na kluczowych rynkach.
https://asia.nikkei.com/Business/Compan ... -in-Europe


Na górę
Post: 11-06-2019, 11:30 
Offline

Rejestracja: 04-06-2019, 13:09
Posty: 3
Suzuki: VITARA
Rok temu przewiozłem do kraju dieselka 1,6 z 2017r. Nie dlatego aby komuś tu zrobić na złość ale dlatego że w SUZUKI otrzymałem odpowiedź: "nie prowadzimy sprzedaży bo byłby zbyt drogi na kieszeń Polaka". Nie dlatego kupiłem jak tu ktoś pisał bo jest to najtańszy pojazd z napędem 4x4 bo wybuliłem ponad 100 tys. zł. i nikt bogatemu nie zabroni 8)
Dzięki temu zakupowi nie muszę tu wypłakiwać że coś mi gwizda i śwista, skrzypi, stuka i puka, jedzie od lewej do prawej itd. bo przy 140km/godz. na 6 biegu słyszę tyko delikatny szum opon po prostu poezja z jazdy.
Mam więc taką propozycję do wszystkich zestresowanych współżyciem z Vicią: sprowadźcie dieselka full wypas a Wasze współżycie ulegnie radykalnej zmianie :milosc: .
P.s.
Od tygodnia czytam wszystkie wypociny. Liczyłem na więcej informacji ale konstruktywnych o Vici. Doczytałem zaś że ten co coś napisał w oczach komentujących jest nieukiem a jak ktoś ma z czymś problem to sugestie są że ma to w głowie a nie w pojeżdzie i takie tam różne niesmaczne teksty.
Trochę lipa drodzy MODERATORZY że pozwalacie robić tu taki "śmietniczek" :nono:


Na górę
Post: 11-06-2019, 12:21 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
To jest na jaki temat? :czyta:


Na górę
Post: 11-06-2019, 16:55 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Na jakiś temat jest, tylko nie wiadomo na jaki.

Szanowny goldstar może poudzielaj się nieco na forum, zaprezentuj swoją wiedzę, obnaż braki innych, pomóż podnieść poziom merytoryczny forum, a nie zaczynasz od krytyki (być może słusznej).

Kilka uwag (niestety OT, ale tak trzeba):
1. Zapoznaj się z regulaminem forum.
2. Proszę odpowiadać na temat w poszczególnych tematach, a nie robić OT. Jeśli nie ma tematu, to można założyć, byle w odpowiednim dziale.
3. Jeśli chcesz kontynuować, to co zacząłeś, to proszę załóż oddzielny temat i tam prowadź dyskusję tylko merytoryczną, a nie ogólnikową. Tu tego tematu nie będziemy kontynuować.

:)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 11-06-2019, 17:50 
Offline

Rejestracja: 04-06-2019, 13:09
Posty: 3
Suzuki: VITARA
Avalanche pisze:
To jest na jaki temat? :czyta:

Szanowny Moder.... ile zdań tyle tematów.
Tu skończyłem czytać i tu wpisałem to co mi się u Was nie podobało.
Możesz to przenieść możesz wcisnąć DELETE nie będę odpowiadał na inne zaczepki chyba że ktoś założy konkretny temat o
DDiS 1,6 od 2015 r. to chętnie podzielę się swoją wiedzą (bez ubliżania i krytykowania wpisów innych użytkowników) 8)
Pozdrawiam Wszystkich i życzę konstruktywnej dyskusji. ;)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]