Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 15:53

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: 28-05-2023, 11:17 
Offline

Rejestracja: 13-09-2017, 14:08
Posty: 251
Suzuki: Vitara
DWA MODELE SUZUKI LIDERAMI RANKINGU NIEZAWODNOŚCI ADAC

Niemiecki automobilklub ADAC, prowadzący od 45 lat ranking niezawodności samochodów, ogłosił wyniki najmniej i najbardziej awaryjnych samochodów za 2022 rok. Wśród liderów niezawodności znalazły się dwa modele Suzuki.
W segmencie najmniejszych samochodów pierwsze miejsce zajął model Suzuki Ignis, a w segmencie samochodów miejskich liderem został model Suzuki Vitara.

Ranking niezawodności ADAC za rok 2022 objął łącznie 155 modeli samochodów osobowych i dostawczych.

ADAC jest największym w Europie i drugim na świecie (po amerykańskim AAA) automobilklubem, który zrzesza ponad 17 milionów kierowców samochodów i motocykli.

Doroczny ranking ADAC najmniej i najbardziej awaryjnych samochodów bazuje na liczbie interwencji mobilnych serwisów, których mechanicy są nazywani „żółtymi aniołami” od koloru firmowego ADAC.

Źródło: suzuki.pl

_________________
ex Suzuki Swift III
ex Suzuki Swift V
ex Suzuki Baleno 1.2 Premium Plus
ex Suzuki Baleno 1.0 Elegance
Suzuki Vitara 1.4 129 hp mild hybrid Premium 2WD


Na górę
Post: 18-11-2023, 12:55 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
W najnowszym raporcie TUV w pierwszej dziesiątce najmniej usterkowych samochodów w poszczególnych klasach wiekowych na kilku pozycjach znalazły się modele SUZUKI:

W kategorii aut nowych (do 3 lat) na 6. miejscu* równo z Audi Q5 sklasyfikowano Suzuki Vitarę (3,3% usterek). Co ciekawe, oczko wyżej wylądowało Mitsubishi ASX (2,9%). Jak widać poprawianie zamiast wymiany na nowe daje rezultaty :D

W kategorii aut 4 i 5-letnich brak Suzuki na miejscach 1-8.

Wśród samochodów w wieku 6-7 lat na wysokim 4. miejscu jest Suzuki SX4/S-Cross. Na 6. Vitara.
Liderem jest tu Mazda CX-3.

W kategorii aut 8-9-letnich SX4 awansuje na 2. miejsce.

Najgorsze wyniki (dół tabel) uzyskały Dacie, ale także Tesla 3 (14,7% usterek), oraz m.in. VW Sharan, BMW X5, X6 i 2, BMW 5 i 6.

*TUV podaje miejsca 1-10, ale nie uznaje pozycji ex equo. I tak np. w kat. do lat 3 są miejsca: 1, 2, 3, 4, 8 i 10 :roll:
https://www.tuvsud.com/de-de/publikatio ... hlerriesen


Na górę
Post: 30-11-2023, 08:05 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Suzuki najbardziej niezawodną marką w Wielkiej Brytanii wg What Car.

TOP 10
1. Suzuki 94,7%
2. Lexus 92,7%
3. Toyota 91,7%
4. Honda 90,7%
5. Kia 89,6%
6. Mitsubishi 87,5%
7. Mazda 86,6%
8. Hyundai 85,9%
9. Skoda 83,4%
10. Seat 83,1%

https://www.wyborkierowcow.pl/najbardzi ... -6-20-lat/


Na górę
Post: 02-03-2024, 18:10 
Offline

Rejestracja: 13-09-2017, 14:08
Posty: 251
Suzuki: Vitara
"Badanie włoskiej organizacji Altroconsumo wyłoniło najbardziej niezawodne marki samochodów. Wyniki mówią same za siebie - japońscy producenci zajęli osiem z jedenastu czołowych miejsc. Większość marek uzyskała wysokie, ponad 80-procentowe wyniki, ale zdecydowanym numerem jeden okazał się być Lexus. Wynik 98 na 100 możliwych punktów zapewnił zwycięstwo japońskiej marce, która w czołowej dziesiątce okazała się być jedyną marką premium.

Badanie w formie internetowego kwestionariusza zostało przeprowadzone na próbie 30 000 osób. Odpowiedzi napłynęły z 9 krajów (Belgia, Czechy, Francja, Hiszpania, Holandia, Portugalia, Słowacja, Słowenia i Włochy), a ankietowani byli właścicielami aut w wieku od sześciu miesięcy do 12 lat. Zdecydowana większość posiadaczy (38%) przyznała, że głównym kryterium przy wyborze nowego samochodu jest jego niezawodność.

Nieważne kto głosuje, ważne, kto liczy głosy? Nie tym razem. Włosi dzielą się kompletną tabelą i choć ubolewają nad 23. lokatą rodzimego Fiata, przyznają wprost - japońskie auta nie dały szans rywalom. Tak prezentuje się czołowa dziesiątka według oceny niezawodności:

Lexus - 98 punktów
Suzuki - 93 punkty
Subaru - 93 punkty
Toyota - 91 punktów
Cupra - 91 punktów
Kia - 89 punktów
Smart - 89 punktów
Honda - 89 punktów
Mitsubishi - 89 punktów
Nissan - 89 punktów

Najniższe lokaty zajęły z kolei marki europejskie. 5 ostatnich pozycji w rankingu należy do Volkswagena, Citroena, Peugeota, Opla i Land Rovera"

Źródło: Dziennik.pl

_________________
ex Suzuki Swift III
ex Suzuki Swift V
ex Suzuki Baleno 1.2 Premium Plus
ex Suzuki Baleno 1.0 Elegance
Suzuki Vitara 1.4 129 hp mild hybrid Premium 2WD


Na górę
Post: 14-04-2024, 20:32 
Offline

Rejestracja: 03-03-2015, 20:46
Posty: 181
I znowu Suzuki wysoko w rankingu bezawaryjności !
https://autokult.pl/najbardziej-niezawo ... 638241184a
Jestem mega zadowolony z wyboru marki.


Na górę
Post: 15-04-2024, 21:48 
Offline

Rejestracja: 26-01-2024, 11:48
Posty: 15
Suzuki: SX4 S-CROSS 1,4 AUT.
Mam lub miałem kilka aut oprócz Suzuki w ostatnich latach. Najstarsza Corolla 2009r miała pierwszą usterkę w zeszłym roku czyli po 14 latach. Clio 2010 miało 4 usterki. W miedzyczasie 10 lat miałem Octavię i Xsarę z 1997r.
Octavia Zero usterek a cytryna nie liczyłem ale pewnie już naście ale sprzedałem ją w wieku 24 lat i małolaty w rodzinie przejmowaly auto co dwa trzy lata jako poerwszy samochód więc miała prawo dokazywać. Co ciekawe silnik 1,8 benzyna ponad 400kkm bezawaryjnie i chodzi jak pszczółka do tej pory.
Miałem też GVII, Vitara 2015, mazdę CX5.

Ocena od dołu. Octavia praktycznie bez rdzy. Clio minimalnie. Cytryna 24 lata połowę tego co corolla ale toyota jako jedyna była zabrzpieczana dodatkowo. Suzuki I mazda kruszały w oczach tak więc te samochody 24 lata bez dużych nakładów nie przejeżdżą.
Teraz mam jeszcze scrossa 2019. Ten na razie od spodu ok. Bardzo go lubię i chciałbym aby go nic nie zeżarło;-)

Dla długiego użytkowania chyba lepiej mieć auto nierdzewuejące niż bezusterkowe.


Na górę
Post: 16-04-2024, 07:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1582
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Nierdzewiejący to jest dobry przystanek autobusowy. ;-)
Miałem renault - zero rdzy, pełen ocynk, ale po 8 latach zaczęła się z niego robić skarbonka. Nie ma idealnych aut. A nawet gdyby były, to i tak byśmy je pewnie sprzedali po maks. 10 latach, bo technologia idzie mocno naprzód.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 16-04-2024, 13:03 
Offline

Rejestracja: 23-03-2018, 12:21
Posty: 232
Raczej nie kupuje się Suzuki by być na bieżąco z technologią:-). Te auta mają dojeżdżać aż do śmierci technicznej, inaczej to topienie kasy.


Na górę
Post: 16-04-2024, 14:37 
Offline

Rejestracja: 26-01-2024, 11:48
Posty: 15
Suzuki: SX4 S-CROSS 1,4 AUT.
wawax pisze:
Nierdzewiejący to jest dobry przystanek autobusowy. ;-)
Miałem renault - zero rdzy, pełen ocynk, ale po 8 latach zaczęła się z niego robić skarbonka. Nie ma idealnych aut. A nawet gdyby były, to i tak byśmy je pewnie sprzedali po maks. 10 latach, bo technologia idzie mocno naprzód.



Jeśli ją gonisz to masz problem ;-)
Ja osobiście za nowinkami nie gonię i na pewno suzuki jako marka nie jest nowoczesna. Tak naprawdę to wiele z tych nowych technologii jest budowanych na potrzeby marketingu lub oszczędności.


Na górę
Post: 16-04-2024, 16:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1582
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Tu nawet nie chodzi o jakieś super nowości. Po prostu wygodnie jest mieć bluetooth w radiu, android auto czy aktywny tempomat. Poprzednie moje suzuki tego nie miało. Trzeba było instalować jakieś nawigacje, uchwyty na telefon, zestawy słuchawkowe czy inne badziewia. Jak patrzę na rynek motoryzacyjny od kilku dekad, 10 lat to mniej więcej okres po którym różnica technologiczna robi się widoczna.

"Nienowoczesność" suzuki nie polega na tym, że nowy model ma radio analogowe na kasety, korbotronik, brak wspomagania kierownicy i hamulce bębnowe*. Po prostu w suzuki wkładają technologie dojrzałe na rynku, sprawdzone, oczekiwane przez większość potencjalnych klientów tej marki.

* chociaż bębny w jakiejś formie to chyba niedługo akurat wrócą.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 16-04-2024, 22:27 
Offline

Rejestracja: 26-01-2024, 11:48
Posty: 15
Suzuki: SX4 S-CROSS 1,4 AUT.
wawax pisze:
Tu nawet nie chodzi o jakieś super nowości. Po prostu wygodnie jest mieć bluetooth w radiu, android auto czy aktywny tempomat. Poprzednie moje suzuki tego nie miało. Trzeba było instalować jakieś nawigacje, uchwyty na telefon, zestawy słuchawkowe czy inne badziewia. Jak patrzę na rynek motoryzacyjny od kilku dekad, 10 lat to mniej więcej okres po którym różnica technologiczna robi się widoczna.

"Nienowoczesność" suzuki nie polega na tym, że nowy model ma radio analogowe na kasety, korbotronik, brak wspomagania kierownicy i hamulce bębnowe*. Po prostu w suzuki wkładają technologie dojrzałe na rynku, sprawdzone, oczekiwane przez większość potencjalnych klientów tej marki.

* chociaż bębny w jakiejś formie to chyba niedługo akurat wrócą.


Ale... nie mówmy o BT jak o nowych rozwiązaniach. To była nowość w autach ale 15 lat temu.
I zgadzam się, że różnicę widać tylko czy to są na pewno zmiany na lepsze?

1,0 turbo 3cyl vs 2,0 wolnossący 4 cyl o tej samej mocy. Droższy czynnik w AC. Auto stop, dpf, gpf, adblue Itp.itd. Myślisz, że to jest postęp technologiczny aby samochody były lepsze? Można by długo dyskutować ;-)


Na górę
Post: 17-04-2024, 06:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1582
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Nigdzie nie napisałem, że BT to nowe rozwiązanie, ani że samochody mają być lepsze. Napisałem tylko, że technologia idzie naprzód i to widać nawet w "nienowoczesnych" markach. Wyciągasz zbyt daleko idące wnioski. :-)

Napisałem też, że nie ma aut idealnych i jesteśmy skazani na wybór tych funkcji, na których nam zależy. Możesz wymieniać różne nowinki techniczne i je krytykować (czasem nawet się zgadzam), ale to nie odnosi się do mojej tezy. :-)

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 18-04-2024, 13:17 
Offline

Rejestracja: 08-03-2024, 15:42
Posty: 31
Suzuki: Swift
Nie wiem jak Wy, ale ja kupiłem Swifta z określonych powodów.

- bezawaryjność. OK, przy nowym modelu trudno o tym mówić, ale założyłem, że skoro wcześniej żaden model Suzuki nie był fabrycznie spartaczony, to kolejny też nie będzie.
- niska waga. Czyli będzie dobrze jeździł, w gratisie małe spalanie.
- wolnossący, wysokoobrotowy silnik czterocylindrowy. Lubię takie.
- prosta i sensowna konstrukcja. Brak bezpośredniego wtrysku, brak skrzyni dwusprzęgłowej, brak porąbanych hybryd (bateryjka pod fotelem to nie hybryda)
- brak udziwnień. Analogowe zegary, pokrętła do klimy, ręczny na linkę i tak dalej.

Wyposażenie jest dla mnie w sam raz, nowinki techniczne mam w pompce. Auto fajnie jeździ, jest bardzo przyjemne, a to, czy jest nowoczesne, prestiżowe i szpanerskie, czy nie, to nie ma dla mnie żadnego znaczenia.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]