Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 23-07-2018, 14:31

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Zakładam nowy temat dotyczący oficjalnej nawigacji Suzuki na karcie SD, bo na ten istniejący w dziale Audio/Video trochę trudno trafić i po liczbie wyświetleń widać, że nie jest bardzo popularny. Poza tym, karta z mapami HERE firmowana przez Boscha może być używana nie tylko w Vitarze i S-Crossie po ostatnim liftingu, ale także w Baleno.

Kilka faktów na początek (poprawcie mnie jeżeli się mylę 8) ):

1. Oryginalna nawigacja kosztuje jakieś 1200 PLN w salonie.
2. Dostępna jest na karcie SD, której nie można skopiować (logiczne), nawet dla siebie - w ramach kopii zapasowej (nielogiczne).
3. W przypadku uszkodzenia danych/karty SD nie wiadomo co zrobić i czy salon wymieni kartę na nową.
4. Nie ma możliwości bezpłatnej aktualizacji map sprzedanych na tej karcie. Gdy wyjdą nowe, trzeba kupić nową kartę za kupę kasy.
5. Nawigacja nie ma języka polskiego.
6. Mapy PL pochodzą z lat 2014-2015.

Co jeszcze wiemy o tej nawigacji?
:uwaga: Kto ma, niech się dzieli informacjami. :uwaga:

Awatar użytkownika

Nawigacja nie tylko nie ma języka polskiego, ale także nie obsługuje wybierania głosowego polskich nazw miast/miejscowości.

Zastanawiam się w jakim formacie są te dane i na czym dokładnie polega zabezpieczenie.

Bo może gdyby dobrze poszukać w necie, to okaże się, że jest jakiś konwerter map z jakiegoś popularnego formatu na format Suzuki i że stosunkowo łatwo samemu "wyprodukować" sobie taką kartę, którą łyknie nawigacja.

Po pierwsze coś musi być z kartą. Przekopiowanie zawartości karty na inną powoduje komunikat że coś z kartą jest nie tak.

spróbuj sklonować przez CLONE a nie kopiować

Awatar użytkownika

Avalanche pisze:
Zakładam nowy temat dotyczący oficjalnej nawigacji Suzuki na karcie SD, bo na ten istniejący w dziale Audio/Video trochę trudno trafić i po liczbie wyświetleń widać, że nie jest bardzo popularny. Poza tym, karta z mapami HERE firmowana przez Boscha może być używana nie tylko w Vitarze i S-Crossie po ostatnim liftingu, ale także w Baleno.

Kilka faktów na początek (poprawcie mnie jeżeli się mylę 8) ):

1. Oryginalna nawigacja kosztuje jakieś 1200 PLN w salonie.
2. Dostępna jest na karcie SD, której nie można skopiować (logiczne), nawet dla siebie - w ramach kopii zapasowej (nielogiczne).
3. W przypadku uszkodzenia danych/karty SD nie wiadomo co zrobić i czy salon wymieni kartę na nową.
4. Nie ma możliwości bezpłatnej aktualizacji map sprzedanych na tej karcie. Gdy wyjdą nowe, trzeba kupić nową kartę za kupę kasy.
5. Nawigacja nie ma języka polskiego.
6. Mapy PL pochodzą z lat 2014-2015.

Co jeszcze wiemy o tej nawigacji?
:uwaga: Kto ma, niech się dzieli informacjami. :uwaga:

Kartę oczywiście można skopiować a raczej sklonować, jest to szczegółowo opisane na rosyjskim forum.
http://new-vitara.ru/forum/viewtopic.php?f=15&t=138&start=15
Niestety nie posiadam takowej SD bo gdybym miał to bym się nią pobawił.
Trzeba skopiować CID z oryginalnej karty a nie z każdą nową SD to jest możliwe.
Nie palę się do tego bo bez języka polskiego i polskiego wybierania głosowego jest dla mnie trochę upośledzona.
Wolę nawigację na telefonie połączoną po bluetooth, bo mogę normalnie słuchać radia między komunikatami.
Zresztą tak się przyzwyczaiłem ze Scenica, tam nawigacja TomTom tak właśnie działa.

P.S.
Poza tym nawigacja jest mi potrzebna dosłownie kilka razy w roku przy dłuższych wyjazdach.
A wtedy potrzebuję najnowszych map a nie sprzed dwóch lat, w europie głównie środkowej zbyt wiele się w drogach zmienia.
W tym roku w wakacje przez trzy tygodnie po Rumuni zrobiłem objazdówkę ponad 5000km i nie mogę polegać na starych mapach (spróbuj się na prowincji Rumunii spytać o drogę ;-).
Również dalsze podróże po Polsce na nieaktualnych mapach a bez sensu.

P.S.2
Jak ktoś chce kupić oryginalną kartę SD z mapami to najlepiej na ebay'u przy odrobinie cierpliwości można znaleźć już od 50 Euro.
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.TRS0&_nkw=GENUINE+SUZUKI+SLDA+2015-2016+BOSCH+SD&_sacat=0

Szukam kogoś z woj. Śląskiego posiadającego auto z Navi SLDA i kartą z mapą - mam plan na zrobienie do tego lektora PL. Poszukuję też plików z firmware do tej navi - kiedyś można było je ściągąć z portalu dla SLDA, ale coś się pozmieniało na stronie.

Jakby ktoś szukał karty to mam dostęp za rozsądne pieniądze, szczegóły na priv.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00