Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 25-08-2019, 13:14

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Suzuki: Vitara 1.6 A/T AWD
Smog występuje także w lecie. Wyróżnia się dwa typy smogu.
Typu londyńskiego - w jego skład wchodzą tlenki siarki, tlenki azotu, tlenki węgla, i powszechnie mówiąc sadza - ten smog występuje głównie w okresie grzewczym.
Typu Los Angeles/fotochemiczny - występuje w okresie letnim. Zawiera tlenki węgla, tlenki azotu i węglowodory właśnie z transportu.

Wejdźcie sobie, choćby teraz na mapę zanieczyszczenia powietrza, na Warszawą albo Łódź i zobaczcie co się dzieje. A przecież nikt tam w piecach w centrum nie pali w tym momencie, bo jest ciepło i nie ma w tych miejscach domków jednorodzinnych i kamienic.

Więc nie zachowujcie się jak stare dziady, co to mają swoje racje.

Suzuki: Vitara 1.6 4WD
dominiq pisze:
Wejdźcie sobie, choćby teraz na mapę zanieczyszczenia powietrza, na Warszawą albo Łódź i zobaczcie co się dzieje.

:lol:
Tyś widział kiedyś smog w Warszawie :lol:
A przejedź się proszę w zimie do Żywca, albo do Suchej Beskidzkiej to zobaczysz Prawdziwy Polski Smog 8)
Warszawiacy widząc połowę mniejszy w Zakopcu dostają ciężkiego zawału :lol:
Ale tu już mówimy o skali poza skalą ;)

Rzeczywiście w normalnych warunkach (czyt. nie koniecznie w Polsce południowej) stare trupiaste kopcące diesle stanowią poważny problem. Wiele z nich nie powinno przejść przeglądu. A moim skromnym zdaniem wycięty DPF powinien się kwalifikować do zatrzymania dowodu rejestracyjnego.

Awatar użytkownika

Suzuki: Vitara 1.6 A/T AWD
Akurat smog niekoniecznie musi być widoczny, dlatego co niektórym tak ciężko uwierzyć, że problem istnieje ;)

Suzuki: Vitara 1.6 4WD
dominiq pisze:
Akurat smog niekoniecznie musi być widoczny, dlatego co niektórym tak ciężko uwierzyć, że problem istnieje ;)
Ależ oczywiście że masz rację. przekroczona norma to przekroczona norma. :)

Po prostu na południu Polski mieszkają jakieś takie ćwoki, że nie wiedzieć czemu uparcie chcą widzieć różnicę między 170% w centrum a ~1500% normy u nich. (dane za Airly, nie gołym okiem)
Przepraszam w ich imieniu.
BP,NMSP ;)

Moderator
Awatar użytkownika

Suzuki: GV II 2007 DDIS
W dyskusji zaczynają pojawiać się dziwne argumenty i "komplemety" proszę o zmianę sposobu dyskusji, czyli bez wycieczek osobistych (nawet jeśli są to wycieczki we własnym kierunku). :)

GV II 2007 5d DDIS
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)

Moderator
Awatar użytkownika

Suzuki: Vitara II
Po Suzuki teraz Mitsubishi planuje zakończenie sprzedaży samochodów z silnikami wysokoprężnymi w Europie, najpierw na kluczowych rynkach.
https://asia.nikkei.com/Business/Compan ... -in-Europe

Suzuki: VITARA
Rok temu przewiozłem do kraju dieselka 1,6 z 2017r. Nie dlatego aby komuś tu zrobić na złość ale dlatego że w SUZUKI otrzymałem odpowiedź: "nie prowadzimy sprzedaży bo byłby zbyt drogi na kieszeń Polaka". Nie dlatego kupiłem jak tu ktoś pisał bo jest to najtańszy pojazd z napędem 4x4 bo wybuliłem ponad 100 tys. zł. i nikt bogatemu nie zabroni 8)
Dzięki temu zakupowi nie muszę tu wypłakiwać że coś mi gwizda i śwista, skrzypi, stuka i puka, jedzie od lewej do prawej itd. bo przy 140km/godz. na 6 biegu słyszę tyko delikatny szum opon po prostu poezja z jazdy.
Mam więc taką propozycję do wszystkich zestresowanych współżyciem z Vicią: sprowadźcie dieselka full wypas a Wasze współżycie ulegnie radykalnej zmianie :milosc: .
P.s.
Od tygodnia czytam wszystkie wypociny. Liczyłem na więcej informacji ale konstruktywnych o Vici. Doczytałem zaś że ten co coś napisał w oczach komentujących jest nieukiem a jak ktoś ma z czymś problem to sugestie są że ma to w głowie a nie w pojeżdzie i takie tam różne niesmaczne teksty.
Trochę lipa drodzy MODERATORZY że pozwalacie robić tu taki "śmietniczek" :nono:

Moderator
Awatar użytkownika

Suzuki: Vitara II
To jest na jaki temat? :czyta:

Moderator
Awatar użytkownika

Suzuki: GV II 2007 DDIS
Na jakiś temat jest, tylko nie wiadomo na jaki.

Szanowny goldstar może poudzielaj się nieco na forum, zaprezentuj swoją wiedzę, obnaż braki innych, pomóż podnieść poziom merytoryczny forum, a nie zaczynasz od krytyki (być może słusznej).

Kilka uwag (niestety OT, ale tak trzeba):
1. Zapoznaj się z regulaminem forum.
2. Proszę odpowiadać na temat w poszczególnych tematach, a nie robić OT. Jeśli nie ma tematu, to można założyć, byle w odpowiednim dziale.
3. Jeśli chcesz kontynuować, to co zacząłeś, to proszę załóż oddzielny temat i tam prowadź dyskusję tylko merytoryczną, a nie ogólnikową. Tu tego tematu nie będziemy kontynuować.

:)

GV II 2007 5d DDIS
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)

Suzuki: VITARA
Avalanche pisze:
To jest na jaki temat? :czyta:

Szanowny Moder.... ile zdań tyle tematów.
Tu skończyłem czytać i tu wpisałem to co mi się u Was nie podobało.
Możesz to przenieść możesz wcisnąć DELETE nie będę odpowiadał na inne zaczepki chyba że ktoś założy konkretny temat o
DDiS 1,6 od 2015 r. to chętnie podzielę się swoją wiedzą (bez ubliżania i krytykowania wpisów innych użytkowników) 8)
Pozdrawiam Wszystkich i życzę konstruktywnej dyskusji. ;)

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00