Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 12-12-2017, 01:34

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość

Dobry wieczór!
Właśnie byłam na przeglądzie rejestracyjnym mojego obecnego auta i wdałam się z panem mechanikiem ze stacji w pogawędkę na temat częstych problemów spotkanych przy różnych markach samochodów. Powiedziałam, że planuję zakup Swifta, na co facet złapał się za głowę. Podobno lakier jest słaby, cienki, często odpryskuje i samochody Suzuki rdzewieją ną potęgę.
Czy ktoś z Państwa zauważył coś takiego w swoim samochodzie? Jak ten lakier wypada w porównaniu z innymi markami samochodów? Przyznam, że praktycznie jestem zdecydowana na zakup Swifta, ale ta informacja troche mnie zaniepokoiła. Suzuki daje zaledwie 1 rok gwarnacji na lakier i obawiam się, czy faktycznie będzie konieczność częstych poprawek lakieru.

A na blachę chyba 10 :lol:

Moderator
Awatar użytkownika

Może myślał o Kia/Hyundai albo Maździe? :D

Moderator
Awatar użytkownika

Lakiery na nowych autach są delikatne niezależnie od marki. Ale nie ma tragedii. Lakiery nie schodzą płatami. :D Jak się chce być eko to zapomnijmy o trwałych, mocnych lakierach.

Ja mam porównanie do lakieru na Renault Laguna. Moim zdaniem to samo. Łatwo zarysować paznokciem (efekt eko), ale wcale tak łatwo nie odpryskuje od np. kamieni.

Rdza - bez przesady. Mam zarysowany (do żywego metalu) błotnik od kilku lat. Rdza? Owszem na samym zarysowaniu jest nalot i tyle, nic nie idzie dalej.

Widać u mnie rdzę na podwoziu, jednym tylnym błotniku, trochę widać naloty na drzwiach pod uszczelkami, ale ja mam 10 letnie auto, które nie było zabezpieczane antykorozyjnie poza tym, co podobno zrobiła fabryka. Będę niedługo robił.

Nie ma się co martwić. Kupić auto (Suzkui ;) ), zabezpieczyć antykorozyjnie i cieszyć się jazdą. :)

GV II 2007 5d DDIS
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00