Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 23-10-2017, 05:30

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Odpowiadając na pytanie tytułowe topiku...

Kupiłem swifta,bo nie chciałem być kolejnym przykładowym właścicielem wieśwagena golf drei.Ale i swift bardzo mnie pozytywnie zaskoczył małym spalaniem i pojemnością bagażnika przy złożeniu tylnej kanapy.Jestem bardzo zadowolony,że udało mi się wychaczyć takie autko jako mój pierwszy dupowozik :) a pomyślec,ze sporo ludzi zaczynało od kaszlaka,poloneza,bądź innego np.ruskiego wynalazku.

Tytuł:
Awatar użytkownika

Czyli jesteś heppy i masz na to twarde dowody :D

Tytuł:
Awatar użytkownika

mars pisze:
Czyli jesteś heppy i masz na to twarde dowody :D

Oczywiście. :) bardzo polecam swifta.Tylko przy kupnie naprawdę trzeba porządnie oblookać fure z kimś kto się zna i trzeba wcześniej poznać typowe przypadłości tego modelu by wiedzieć na co patrzeć przy kupnie,by potem nie pluć sobie w brodę.

Tytuł:

Dlaczego Suzuki? Do Suzuki przekonała mnie legendarna trwałość tych maszyn. Ceny części do mojej Grand Vitary też niszczą mojego budżetu :)

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dlaczego Suzuki? Bo się trafił. Miał być holkswagen (przesiadka ze skody), szukałem kilka tygodni i w kwicoe jaką moglem przeznaczyć trafiały się same szmaty, stuknięte, zajeżdżone, z kręconym licznikiem, "jeżdżone przez niepalącą starszą panią tylko do kościoła w niedziele" itd, a tu nagle sasiad moich rodziców, emeryt wyprowadzał się do córki i tak jakoś od słowa do słowa spytał, czy bym nie chciał kupić. Cena bardzo okazyjna, autko z LPG, mam kilka dni wiec trudno o jakieś głębokie ptrzemyślenia, tablice rejestracyjne mam od wtorku, ale pierwsze wrazenia pozytywne. To co najbardziej rzuciło mi się w oczy to trwałe drobiazgi, plastiki, listwy itd.

Tytuł:
Awatar użytkownika

U mnie był to zupełny przypadek. Autko miało byc ładne, małe i "nie plaskacz". Oglądałam Vitarki, Rav4 aż trafił się on- piękny czerwony Jimny.

Ja nie patrzyłam jaka marka a interesowało mnie by auto było sprawne, o konkretnych parametrach, mało awaryjne i żeby wyglądał ;) Trafiło się suzuki, od 2 lat nie narzekam na nic więc jest ok :)

Awatar użytkownika

A dostałem zastępczego Swifta kiedyś jak Lancera do serwisu oddawałem i zaskoczył mnie przyjemnym prowadzeniem to kupiłem takiego żonie a że po dwóch latach byłem z niego zadowolony to dołączyła Vitarka. Tanio i solidnie.

Ile kosztują miększe plastiki i bardziej dopracowane wnętrze?

"Suzuki nie przykłada się do wykończenia wnętrza tak, jak producenci europejscy"- często tak się słyszy, niektórzy nawet twierdzą, że firma ta nie szanuje klientów. Proponuję zatem, taką krótką kalkulację na zastanowienie:

1. Silniki Suzuki wykazują ponadprzeciętną ekonomiczność, myślę, że spokojnie i ostrożnie można założyć, że palą średnio 1,5l/100km mniej, niż konkurencja, co daje rocznie, przy średnio 1500 przejechanych kilometrach i cenie paliwa 4,55zł około 1200zł oszczędności.
Po średnio 6 latach eksploatacji to kwota 7200zł.

2. Dodajmy do tego wysoką pozycję tej firmy we wszelkich rankingach bezawaryjności a szczególnie według mnie najbardziej miarodajnym i obiektywnym brytyjskim WARRANTY DIRECT, w którym od lat zajmuje miejsce w pierwszej trójce i związane z tym małe prawdopodobieństwo dodatkowych kosztów na duże naprawy pogwarancyjne.

To ile kosztują miększe plastiki? 9000 zł? 10000 zł?

Ktoś powie- niech się dalej przykładają do projektowania dobrych silników, lekkich konstrukcji nośnych w celu zmniejszenia masy
i w rezultacie niższego zużycia paliwa, niech wkładają nadal dobre materiały w mechanice, ale plastiki też niech będą, jak w autach europejskich.

Niestety, WSZYSTKIEGO MIEĆ NIE MOŻNA, szczególnie w takiej klasie aut, w jakiej działa Suzuki!
Tutaj kompromisy są nieuniknione.

Osobiście wolę mieć świadomość, że przycięli na plastikach a nie na mechanice.

Na koniec pytanie: kto, tak naprawdę robi z klientów wała? Firmy typu Suzuki, Toyota, Honda które też "słyną" z niezbyt wyszukanych wnętrz, czy firmy europejskie z wypacykowanymi wnętrzami?

A dodatkowo kwestia wyposażenia- czy ktoś policzył, ile za podobne wyposażenie, co np. w Baleno trzeba by zapłacić dajmy na to w VW albo Kii?

Moim zdaniem kluczem jest optymalny stosunek ceny do jakości. Poza tym auto typu Swift świetnie sprawdza się w mieście jest małe i zwinne. Mąż na początku śmiał się, że kosiarka, a teraz sam częściej jeździ nim częściej niż swoim passatem. Moim zdaniem japończycy znają się na motoryzacji. W domu mamy dwie Yamahy i też nie możemy narzekać.

Jest w stanie ktoś podać na dzień dzisiejszy markę albo przynajmniej model auta, które paliło w swojej klasie tak mało co Swift, Baleno albo Vitara? Przecież to jest średnio 1,5-2 litry mniej!
Czy miększe plastiki są bardziej istotne w codziennej eksploatacji?

A jaką pozycją w brytyjskim rankingu bezawaryjności WARRANTY DIRECT może się pochwalić Toyota, VW, Hyunday itp. ?
Suzuki od kilku lat niezmiennie jest jest w pierwsze trójce!

Suzuki notuje w ostatnim czasie największe wzrosty sprzedaży w Europie ( 30%) i nie tylko- europejczycy to idioci?

Czym są wspomniane tu przez niektórych wpadki jakościowe przy wpadkach innych firm?
Ludzie! Miejcie umiar i myślcie rozsądnie.

Awatar użytkownika

Ale czemu się pieklisz?
Przecież nikt Ci po wcześniejszym poście nie zaprzeczył
Ja jednak coś dopiszę bo użytkowałem i złego słowa na swoją Vicie nie powiem bo faktem jest, że Vitara oferuje bardzo dużo w swojej klasie, ale powyżej wersji Comfort albo już całkiem opcja S, to już nie jest taka tania, żeby pisać ile to się dostało za tak niewiele. Ceny 80-100tys to przecież nie okazja roku w świecie motoryzacji.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Moderator
Awatar użytkownika

VITARARAFAŁA pisze:
Ceny 80-100tys to przecież nie okazja roku w świecie motoryzacji.

To zależy. Trzeba zestawić co oferuje Suzuki, a co inni za tą samą kasę, wówczas będzie wiadomo, okazja czy nie. :)

GV II 2007 5d DDIS
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)

Awatar użytkownika

czoboki pisze:
VITARARAFAŁA pisze:
Ceny 80-100tys to przecież nie okazja roku w świecie motoryzacji.

To zależy. Trzeba zestawić co oferuje Suzuki, a co inni za tą samą kasę, wówczas będzie wiadomo, okazja czy nie. :)

Okazja nie okazja, nie wiem. Ja szukałem małego SUVa w benzynie, automatyczną skrzynią biegów i napędem 4x4. Niestety u konkurencji musiałbym dołożyć jakieś 20 tys. za taką konfigurację. Dla mnie cena jest jak najbardziej ok.

Awatar użytkownika

Wersja Comfort Tucsona za ok. 80-90tys( zależy od rabatu) a wersja Elegance w Vitarze za ok. 80tys.
,Obie się różnią nieznacznie wyposażeniem, są rzeczy które ma Tucson a nie ma Vitara i są takie, które ma Vitara a nie ma Tucson. Jednak to jakby nie było inny segment samochodu więc cena ewentualnie kilku tys na korzyść Vici nie jest już tak istotna.
Ale nie zmienia to faktu, że ona samochody są bardzo udane tylko, że moim zdaniem niektóre wersje Vici są za drogie bo przy jej cenach mogłem sobie pozwolić już właśnie na kompaktowego SUV-a czyli Tucsa.

Awatar użytkownika

Tucson to akurat średni przykład, bo to inna klasa, ale jak już porównujemy to auto, to jeśli chcesz Tucsona w benzynie, automatem i 4x4, to najtańsza opcja bez dodatków kosztuje 128 tys. czyli prawie 4 dychy więcej niż Vitara :)

Awatar użytkownika

Bo to zależy od wersji. Niektóre Vitara ma w cenie lepszej, a niektóre są z kolei za bardzo wycenione. Bo jak popatrzysz na benzynę w manualu i 2WD to ceny są zbliżone przy wyższej wersji wyposażenia Vitary a jednak różnica segmentu jest.

Awatar użytkownika

I akurat wersja jaką podałeś to 2 litrowy Diesel więc faktycznie nie ma co porównywać bo taki silnik w Vici nie występuje ani podobny.

Awatar użytkownika

Może faktycznie nie ma co porównywać dwóch różnych segmentów. Ale już np. Kona to ta sama klasa więc warto by tu zrobić zestawienie. Nie ma jednak jeszcze oficjalnego cennika więc na to trzeba chwilę poczekać. Skoro jednak jest klasę niżej od Tucsa to ceny też będę niższe i całkiem możliwe, że w przedziale Vici.

Awatar użytkownika

VITARARAFAŁA pisze:
I akurat wersja jaką podałeś to 2 litrowy Diesel więc faktycznie nie ma co porównywać bo taki silnik w Vici nie występuje ani podobny.

Mylisz się. Silnik benzynowy.

Wersja jaką podałem to: 1.6 T-GDi 7DCT 4WD (177 KM).
To jest najtańsza opcja z automatem i 4x4. 33 tys. dopłaty za taką przyjemność. W Vitarze dopłacasz za automat i AllGrip 24 tys. do golasa albo 17 tys. do wersji Premium.

Owszem silnik mocniejszy niż ten w Vitarze, ale jeśli chcę mieć 4x4 to nie ma nic słabszego, dlatego takie porównanie.

Jaki producent oferuje jeszcze SUVa z takim zestawieniem za te pieniądze?

Awatar użytkownika

No nie ma jeśli patrzeć na 4WD i automat chyba nic innego w tym segmencie.
Dlatego Vitara to super opcja przy założeniu, że chcemy powyższe. Jeśli jednak myślimy o dobrze wyposażonej wersji w manualu i z napędem na przód to już taka super tania nie jest choć i też nie najdroższa bo wielu producentów postradało. rozum pisząc cennik i nie staje przy cenniku Vici.
Co by nie było wspaniałe wspominam te auto i dlatego dalej jestem na tym forum.
Chciałem się przesiąść do większego i jakby taki był w Suzuki to pewnie został bym z tą marką. Ostatecznie nie ucieklem daleko bo też do Azjaty

Awatar użytkownika

Jak ma byc 4x4 i automat to tylko Vitara albo SsangYong. Oba łapią poziom ok 85 tys pln. Jedyny minus ze sa bardzo mulowate. Choc Ssanga mozna dostac z dieslem za podobne pieniadze

No ale za ok 90 tys pln mozna kupic Nissana Juka. 4x4, automat i 190 KM. Ta konfiguracja juz jedzie :) dość szybkie auto z bardzo dobrym silnikiem.

Nastepny w kolejce czyli 150 konny Subaru XV to juz stówka...za to tutaj porzadny nepęd 4x4.

juke chyba jednak ciaśniejszy od Vitary i 94 tys wyjściowo , a za 90 to cx3 4x4 at

Awatar użytkownika

Remote pisze:
Nastepny w kolejce czyli 150 konny Subaru XV to juz stówka...za to tutaj porzadny nepęd 4x4.
A All Grip nie jest porządny?
Trochę się ostatnio interesowałem napędem Subaru dla wersji CVT/AT i nie ma tu żadnych cudów na kiju, także jest to napęd "dołączany".
W testach "pasywnych" All Grip w niczym nie ustępuje S-AWD: https://youtu.be/too2IIz5jSM
Od strony "aktywnej" - najcięższa wersja S-Crossa (4x4 diesel) radzi sobie znacznie lepiej w teście łosia niż XV 2.0 CVT.
Podpinając komputer pod sterownik S-AWD okazuje się, iż pracuje on bardzo podobnie do All Grip. Jedyna przewaga to znacznie mniejsza podatność na przegrzanie w przypadku napędu Subaru.

Awatar użytkownika

Pomijam wygląd Juke w tym momencie żeby kogoś przypadkiem nie urazić, jednak Juke i CX-3 są dość klaustrofobiczne przy Vitarze. To już prędzej wybrałbym Dustera gdyby występował w wyżej wymienionym zestawieniu.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00