Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 18-08-2017, 06:04

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość

Czy macie jakiś dobry pomysł jak unieszkodliwić bez-kluczykowy dostęp? Niestety w Suzuki dostaje się go w standardzie w niektórych wersjach, a nie wydaje mi się to zbyt bezpieczne z punktu widzenia ewentualnej kradzieży. Kupiłem etui firmy THEMIS, ale wytrzymało niewiele. Jedno przestało działać po ok. 1.5 miesiąca, drugie po ok. 1.5 tygodnia używania (pewnie się folia trochę przetarła i klatka Faradya "zaczęła przeciekać"). Co prawda zwrócono mi pieniądze w ramach reklamacji, ale wolałbym coś trwalszego. Jakieś pomysły? A może ASO może to jakoś na trwale wyłączyć (przynajmniej by bezkluczykowy dostęp nie otwierał samochodu, tylko by jedynym sposobem było kliknięcie na pilocie na przycisk).

Wątpię by złodzieje byli zainteresowani którymś z modeli Suzuki. A jeśli już ktoś będzie chciał ukraść akurat Suzuki to znajdzie na to sposób - od tego jest ubezpieczenie.

Dlatego też nie chciałbym za bardzo szaleć z zabezpieczeniami. Tym bardziej, że i samochód na gwarancji, a wiem, że ASO/Suzuki krzywo patrzą na jakieś większe modyfikacje. Tym niemniej jakieś podstawowe dodatkowe zabezpieczenie bym chciał plus myślałem właśnie o jakiejś klatce Faradya, gdzie stosunkowo niewielkim kosztem, można pewnie znacząco zmniejszyć ryzyko kradzieży - jednak z tego co piszą ten bezkluczykowy dostęp bardzo łatwo "oszukać" - myślę o skopiowaniu sygnału kluczyka i przesłaniu go na większą odległość, gdy np. robi się zakupy w sklepie.

ken-wawa pisze:
Dlatego też nie chciałbym za bardzo szaleć z zabezpieczeniami. Tym bardziej, że i samochód na gwarancji, a wiem, że ASO/Suzuki krzywo patrzą na jakieś większe modyfikacje. Tym niemniej jakieś podstawowe dodatkowe zabezpieczenie bym chciał plus myślałem właśnie o jakiejś klatce Faradya, gdzie stosunkowo niewielkim kosztem, można pewnie znacząco zmniejszyć ryzyko kradzieży - jednak z tego co piszą ten bezkluczykowy dostęp bardzo łatwo "oszukać" - myślę o skopiowaniu sygnału kluczyka i przesłaniu go na większą odległość, gdy np. robi się zakupy w sklepie.
Przestań wpadać w paranoję...

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

szulik pisze:
Wątpię by złodzieje byli zainteresowani którymś z modeli Suzuki. A jeśli już ktoś będzie chciał ukraść akurat Suzuki to znajdzie na to sposób - od tego jest ubezpieczenie.

Dobre AC, to jest to :piwo:

Moderator
Awatar użytkownika

Mazdy CX-3 za to ostatnio kradną na potęgę. I to bez bezkluczykowego dostępu ;)

Czy moglibyśmy jednak skupić się na meritum problemu? Ktoś ma jakiś konkretny pomysł?

Moderator
Awatar użytkownika

Tak. Nie przejmować się.
Telefonów też nikt nie nosi w specjalnej obudowie, a z nich można wykraść więcej niż samochód ;)

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00