Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 12:15

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: 23-07-2023, 12:42 
Offline

Rejestracja: 23-07-2023, 10:47
Posty: 3
Suzuki: brak
Witam wszystkich forumowiczów

Jestem świeżakiem na tym forum i chciałbym zapytać bardziej doświadczonych użytkowników Suzuki o opinię.

Aktualnie poszukuję nowego samochodu. Obecnie od prawie 10 lat użytkuję Toyotę Auris 1,6 manual 132 KM. Samochód, który nigdy mnie nie zawiódł, wręcz bezobsługowy. Wolnossąca benzyna, sporo machania biegami, zwłaszcza w mieście, stosunkowo głośny przy prędkościach autostradowych. Przejechałem nim 200 tys. i nadal nim jeżdzę. Jednak pomyślałem o czym nowym. Testowałem kilka marek samochodów, w tym Suzuki S-Cross 1.4 mild hybrid. Na jeździe testowej byłem pozytywnie zaskoczony dynamiką tego samochodu. Jestem dość wyczulony na wyciszenie, które w mojej Toyocie jest tragicznie słabe, a tu jednak okazało się przyzwoite (przy 140 km/h na autostradzie). Wyposażanie w wersji premium jest dobre, choć przyznam, że nie rozumiem dlaczego nie ma chociaż gniazda 12V dla pasażerów tylnej kanapy, że o USB czy wentylacji nie wspomnę. Czy ktoś z użytkowników tej miękkiej hybrydy mógłby się wypowiedzieć? Jak jest z użytkowaniem tego samochodu po pewnym okresie, w różych porach roku? W wyciszeniem przy wyższych prędkosciach? Z awaryjnością? Z przewożeniem bagaży? Z zewnątrz wygląda całkiem nieźle, zwłaszcza przód (tył przypomina mi Toyotę Rav4, a lampy jak w Lexusie ;)).


Na górę
Post: 23-07-2023, 18:01 
Offline

Rejestracja: 23-03-2018, 12:21
Posty: 233
To jest facelift, a te jednostki juz w Scrossach troche jezdza i jakos nie slyszalem by sie bardzo psuly. No, jest roznica w postaci dolozonego ISG czy baterii, ale za krotko jeszcze te hybrydki jezdza. (w sumie to spalinowki)
Mi sie po roku generalnie jeszcze sie nic powaznego nie zepsulo. Jeden drobiazg (czujnik) wymieniony na gwarancji w ASO.
Mam tez nadzieje ze nie bedzie tak jak w innych markach, ze po roku dwoch nie ma dostepu do czesci bo zmieniaja wszystko.

Jakos wykonczenia jest nizsza niz w Hondzie (miekkosc podsufitki, mniej flokow, wiecej twardych plastikow). Toyot nie znam. Kilka rozwiazan projektantow denerwuje (jeden port USB), przycisk od kamery 360 nie pasujacy do niczego, brak nawiewow na pasazerow z tylu czy gniazda 12v. Lampki oswietlenia sa halogenowe. No ale to facelift glownie z zewnatrz. W srodku to praktycznie scross z 2014 roku. Brak nowinek w stylu wirtualnych zegarow, ladowania indukcyjnego, jakichs ambientow czy autoskladania lusterek.

Bagaznik miesci toboly czterosobowej rodziny. Auto wielkosci C-HR i w sumie miesci tyle tobolow co kompakt. To jeden z mniejszych SUVikow ale z tych z wiekszym bagaznikiem.

Zima zdarza sie ze paruja lekko szyby z przodu, podczas uzywania klimatyzacji w trybie automatycznym (trzeba dac kreske mocniejszy nawiew i jest ok). W lecie tego nie ma.

Co do wajhowania biegami w miescie to ciekawe jakie bedziesz miec spostrzezenia. To jest moj pierwszy samochod z turbo i mam wrazenie ze w wolnossacych trzeba sie duzo mniej namachac i jazda jest przyjemniejsza. Stad tez wybralem tu automat (do ktorego zreszta tez mam zastrzezenia). Na jezdzie probnej z manualem bylo zle, jedynka zrywala trakcje, trzeba bylo ruszac z dwojki na polsprzegle. To samo mialem z nowym uturbionym Clio. Tak dizlowato.

Sadze ze warto kupic, ale moze warto tez dolozyc troszke do wersji Elegance.


Na górę
Post: 23-07-2023, 18:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 960
Lokalizacja: Górny Śląsk
Dobra relacja ceny do tego co dostajesz. Jak się nie trafi "felernej" sztuki to tylko serwisujesz i jeździsz. Wyposażenie to kwestia oczekiwań właściciela. W Suzuki brak szerokiej indywidualnej konfiguracji wyposażenia ale to co jest w sumie mnie wystarcza.


Na górę
Post: 23-07-2023, 18:43 
Offline

Rejestracja: 23-07-2023, 10:47
Posty: 3
Suzuki: brak
Dziękuję za waszą opinię. Rzeczywiście S-Cross jest wewnątrz dość ascetyczny, ale w mojej Toyocie jest podobnie (choć to samochód z 2013 r.) i przynajmniej nie ma się co zepsuć :). Nie zależy mi na fajerwerkach, ale przede wszystkim na niezawodności, bo samochód zmieniam raz na 8-10 lat.

A jak oceniacie komfort siedzisk, zwłaszcza przy dłuższej jeździe (takiej kilkugodzinnej). Pierwsze wrażenie gdy usiadłem na fotelu kierowcy było takie, że są dość twarde i wąskie. Jazda jednak trwała zbyt krótko, abym mógł ocenić czy po dłuższym czasie byłoby to uciążliwe lub w ogóle odczuwalne.

I jeszcze mam pytanie o nagłośnienie? Czy głośniki znajdują się również w tylnej części samochodu? Czy można sterować głośnikami przód/tył? No i czy w ogóle jaka jest jakość dźwięku?

Jak oceniacie również wyciszenie przy prędkościach powyżej 110 km/h. Krótko jechałem z prędkością 140 km/h i było głośno, ale nadal akceptowalnie. W Toyocie przy tej prędkości nie słyszę już własnych myśli ;)


Na górę
Post: 23-07-2023, 20:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1365
Suzuki: Vitara S 4WD AT
Wrox pisze:
nie rozumiem dlaczego nie ma chociaż gniazda 12V dla pasażerów tylnej kanapy, że o USB czy wentylacji nie wspomnę
Nie wiem, o jaką wentylację Ci chodzi, jeśli o nawiewy na tył, to znajdują się pod przednimi fotelami.

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 23-07-2023, 20:46 
Offline

Rejestracja: 23-03-2018, 12:21
Posty: 233
Co do foteli. Jeśli zamierzasz wybrać wersję Premium to poproś zdecydowanie o jazdę autostrada czy w zakrętach. Na jeździe próbnej na zakrętach (np. rondo) miałem wrażenie że się z nich zsuwam i takie krotkawe się wydawały.
W Elegance jest inaczej, tam sa jakby takie trochę "kubełkowe" fotele i przynajmniej mi się w nich super siedzi. Jak również trasę Krakow-Wroclaw robię bez przerw i bez bolu pleców .Ale to kwestia indywidualna bo niektórzy wolą te materiałowe.

Głośnikow jest 5 w Elegance(we wszystkich drzwiach i na konsoli centralnej), 4 w premium. Grają znosnie. Nie znalazłem opcji sterowania przód tył. Jakiś equalizer jest ale nie pamiętam czy ma surround. Nie wiem z czym i jak chcesz porównać jakość dźwięku. Proponuję z pendrive'a do salonu i puścić coś co znasz. Dla mnie to gra normalnie. Jak zwykle głośniki bez dużych sobwooferow czy gwizdków.

Wyciszenie do 120 jest naprawdę ok. Powyżej bardzo słychać szumy powietrza. Jednak nie urywa to głowy i da się jeździć ze średnimi autostradowymi prędkościami albo i niemieckimi. Mi nie przeszkadza. Jeździłem głośniejszymi. Przy 140km/h to jest jakos około 2.5k obrotów na 6 biegu (mogę się mylić), ale nie ma problemów z głośnością od silnika, tylko z zewnątrz.

O nawiewy to chodzi pewnie o te co inne marki montują w tunelu środkowym. Że sobie pasażerowie mogą sami sterować i zamykać.


Na górę
Post: 25-07-2023, 08:29 
Offline

Rejestracja: 23-07-2023, 10:47
Posty: 3
Suzuki: brak
Tak, chodzi o wentylację w tunelu środkowym dla tylnych siedzień.
Dziękuję za wasze opinie. Jeśli ostatecznie się zdecyduję to podzielę się wrażeniami.


Na górę
Post: 12-08-2023, 11:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-11-2020, 23:30
Posty: 202
Lokalizacja: Białystok
Suzuki: Vitara K14D
Osobiście przesiadłem się z Vitary 1.4 mild hybrid do toyoty Corolli Cross.

Silnik w Vitarze to to samo o co pytasz w scrossie - dynamika jak na 129KM bardzo ok. Średnie spalanie z 42 000 km to 7L/100 (naped tylko na przod + manual) w kilku sytuacjach zabrakło 4x4 gdzie żałowałem ze nie dopłaciłem do napędu (ah ta Podlaska zima)

Auto generalnie bez wyciszenia i deska raczej bliżej lat 90… ale auto było tanie w zakupie jak na dzisiejsze czasy - nie całe 80 000PLN

Zainteresuj się corolla Cross - wyciszenie auta troche lepsze jak w Vitara - nie wiem jak wypada scross. Mocy więcej bo 2.0 hybrid to 197KM i 7,5s do setki do tego spalanie w okolicach 5-6L/100 i bardzo fajne nowoczesne w pełni konfigurowalne zegary - super zawieszenie i rownież możliwość zakupu z 4x4 tak jak w moim wypadku. Które przetestowałem i auto w trudnym terenie idzie do przodu jak czołg :) swoją drogą fajne wrażenie :)

Różnica w cenie jest ale w mojej opinii uzasadniona bo dostajesz więcej auta lepiej wyposażonego wiec wartość jakość cena rownież jest na odpowiednim poziomie

Do tego możesz dostać od reki gotowe konfiguracje jak Np

https://pewneauto.pl/oferta/toyota-corolla-cross/166255

Po za tym auto fajnie się prezentuje :) tu fotka mojego:
Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Na górę
Post: 13-08-2023, 00:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 960
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pytanie natury praktycznej, jak sprawuje się wykładzina bagażnika i jak oceniasz komfort fotela pasażera?


Na górę
Post: 13-08-2023, 09:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-11-2020, 23:30
Posty: 202
Lokalizacja: Białystok
Suzuki: Vitara K14D
Iron pisze:
Pytanie natury praktycznej, jak sprawuje się wykładzina bagażnika i jak oceniasz komfort fotela pasażera?

Pytasz o Corolle cross?

Wykładzina bagażnika - w standardzie jest dywanik gumowy na miejsca na nogi oraz do bagażnika wiec nie mam uwag.

A co do siedzenia pasażera, słyszałem tylko od jednej osoby aby narzekała - redaktor i kanału Marek Wieruszewski i jego zonka ;P serio nikt nigdy nie narzekał :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Na górę
Post: 13-08-2023, 13:47 
Offline

Rejestracja: 23-03-2018, 12:21
Posty: 233
Inna polka cenowa i inna klasa auta. Ta Toyota to 165k zł i to juz nie jest bardzo budzetowe auto na rynki hinduskie jak Suzuki. Scross w najwiekszym wypasie obecnie, to okolo 138.000zl. Nie ma co dyskutować "ile dołożyć" bo zawsze znajdziesz lepsze auto.
Jesli mozesz, wybierz sie na rolki tym Corolla Crossem albo nagraj cos w zimie. Ja do napedow AWD Toyoty (w hybrydach) nie jestem przekonany. Fajnie by bylo zobaczyc czy jest jakas zmiana w stosunku do Yaris Crossa czy RAV4 (na TFL czy DrivingSports CC bardzo slabo wypadl, ale porownywali z Subaru). CC tez mi sie swego czasu podobal (co ciekawe, idzie jakis facelift - nie bedzie juz tych ohydnych toyotowskich paszczy - zobacz tu: https://www.youtube.com/watch?v=nVUyyXCWacs)


Na górę
Post: 04-10-2023, 21:24 
Offline

Rejestracja: 30-09-2023, 23:06
Posty: 2
Suzuki: S CROSS
witam gdzie znajdę instrukcje obsługi do nowego S-Cross, na stronie Suzuki nie ma , może Ktoś podrzuci ;)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]