Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 23:13

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14-11-2022, 08:19 
Offline

Rejestracja: 14-11-2022, 08:12
Posty: 4
Witam serdecznie forumowiczów. Przeglądałem informacje zamieszczone na tym forum dotyczące tego auta. Wątek poświęcony kupnie dotyczy auta nowego. Ja jednak chciałbym zapytać czy warto kupić. Auto używane . Mam możliwość kupna auta z Niemiec które użytkowała kobieta i robiła czasem trasy Niemcy Włochy. Auto ma 60k km, 2019 rok, z instalacją gazową. Ogólnie wygląda bardzo ładnie auto. Mam jednak pytanie jak wygląda kwestia części do tego auta. Mam aktualnie fiata Bravo 2 i części do tego auta nie brakuje. Poza podstawowymi elementami które się zużywają kupno jakiś drobniejszych rzeczy nie stanowi większego problemu. Jak sytuacja wygląda z tym modelem auta? Nie ukrywam boję się sytuacji jak coś się zepsuje i nie będę miał gdzie kupić jakiejś rzeczy bądź będzie bardzo droga w zakupie. Stąd moja wielka próśba o opinie na ten temat wśród użytkowników aut tej marki bądź właścicieli tego auta. Za wszelkie odpowiedzi i wskazówki będę bardzo wdzięczny.


Na górę
Post: 14-11-2022, 10:41 
Offline

Rejestracja: 14-11-2022, 08:12
Posty: 4
Ewentualnie jak wygląda sytuacja z Suzuki Swift. Czy lepiej wybrać go nad Baleno?


Na górę
Post: 14-11-2022, 12:14 
Offline

Rejestracja: 15-03-2019, 07:07
Posty: 102
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Swift 1.2 MH
Większość części jest dostępna od ręki zwłaszcza jeśli chodzi o elementy eksploatacyjne.


Na górę
Post: 14-11-2022, 13:57 
Offline

Rejestracja: 30-03-2022, 10:39
Posty: 8
Suzuki: swift
Tak jak napisał Jasiek, dużo cześci jest dostępnych. Mnie osobiście podoba się bardziej suzuki Baleno. Niestety kupując z drugiej ręki i nie tylko... nie masz 100 % gwarancji, że wszystko będzie idealnie działać.


Na górę
Post: 14-11-2022, 18:37 
Offline

Rejestracja: 14-11-2022, 08:12
Posty: 4
Nie mam nawet złudzeń że kupując z drugie czy nawet trzeciej ręki nie mam gwarancji, że wszystko będzie działać. Taką pewność może dać salon :) Z częściami typu sprzęgło, hamulce, chłodnica ( drogie są...) czy elementy zawieszenia ( sprawdziłem kilka elementów tylko) widzę że można mieć nadzieję na bezproblemowe użytkownie. Problem zaczął się jak zacząłem szukać np przepustnicy ( brak), elementy wydechu ( nie do końca jest pewność czy to są do tego modelu ) albo drobnicy typu jakiś przełącznik, sonda lambda, czy elementy klimatyzacji. Pod tym względem swift wypada zdecydowanie lepiej.


Na górę
Post: 14-11-2022, 19:25 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Baleno można łatwiej od Swifta trafić w wersji ze świetnym silnikiem 1.0 BoosterJet, a samo auto jest praktyczniejsze (miejsce w środku, bagażnik).
Minusem mogą być jakieś nietypowe problemy wynikające z produkcji w Indiach.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]