Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 16-04-2024, 23:23

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 04-03-2021, 20:55 
Offline

Rejestracja: 01-02-2021, 11:46
Posty: 17
Suzuki: Sx4 scross hybrid
Moi Drodzy,
odwołując się (jako laik) do Waszej wiedzy i doświadczenia, wdzięczna będę za pomoc w wyborze wersji Sx4 s-crossa.
W bieżącym roku w sprzedaży mamy tylko silnik 1,4 i mild hybrid, więc przynajmniej te rzeczy odpadają.
Co jednak wybrać (samochód użytkowany będzie na codzień w mieście- wwskie korki, raz na 3,4 tygodnie autostrada- ok. 300 km w jedną stronę, 2 x w roku góry- latem i zimą, w planach dłuższe podróże-np. Włochy)
-skrzynia manualna czy automatyczna ( gdzieś czytałam opinię, że w górach automat się gubił i nie bardzo potrafił dobrać właściwy bieg)
-napęd na 2 czy 4 ( tu z kolei opinia kierowcy rajdowego, że to bardziej umiejętności- choć moje z pewnością nie rajdowe oraz, że przy obecnych systemach wspomagania napęd na 4 raczej nie jest potrzebny)
-lakier ( jeśli biały to perła czy zwykły-jedni piszą, że zwykły nie ma dodatkowej warstwy ochronnej, inni, że ma, że perłowy z kolei i metalik widać, gdy coś lakierowane?)
Czy ktoś może polecić jakiegoś dealera w Warszawie ? (jeśli macie jakieś pozytywne bądź negatywne doświadczenia)
Z góry dziękuję za wszelkie opinie, każda będzie dla mnie cenna. :D


Na górę
Post: 05-03-2021, 00:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2018, 20:59
Posty: 110
Lokalizacja: Katowice
Suzuki: Baleno
Skrzynia manualna, napęd na 2 koła i biały perłowy.


Na górę
Post: 05-03-2021, 08:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-11-2020, 23:30
Posty: 202
Lokalizacja: Białystok
Suzuki: Vitara K14D
Napisze i tu, bo swoje auto właśnie kupiłem w Warszawie;)

Polecam dilera Auto Skaczkowski na Bielanach ul. Oczapowskiego 3, dostałem u nich sporo lepszą ofertę na auto niż w Białymstoku gdzie mieszkam i finalnie u nich auto kupiłem, obsługa bardzo miła - z Panem Robertem da się dużo wynegocjować i generalnie ma się poczucie Win - Win :)

Co do napędu na 4 koła ja go nie wziąłem ale w Vitarze przynajmniej Dzieki prześwitowi nowym oponom wjeżdżałem tam gdzie inni nie autem z napędem na 1 oś czy i owszszem przy włączonych systemach wjeżdżałem bardzo daleko.

Ale nie będę czarował, zimę mamy jaką mamy i niestety kilka razy przekonałem
Się o wyższości napędu 4x4

1. Zsunąłem się ze stromej górki gdzie przede mną jechało auto z napędem 4x4 i swobodnie wjechało, byłem ciekaw czy wjadę bo było naprawdę stromo i ślisko ;) taki eksperyment ale oblany

2. Ugrzązłem w śniegu przed domem przy wjeździe do garażu co mnie zirytowało bo wjechałem tyłem i cześć tylna auta stała na betonie a przód przed garażem i ani do tylu ani do przodu - przy 4x4 by do tego nie doszło.

No i ruszanie ze świateł itd częste buksowanie kół, gdybym ponownie stał przed wyborem wersji vitary pewnie dołożył bym te 9tys zł. Chociaż fakt takie zimy dawno się nie zdążały ale jak chcesz podróżować w góry to raczej bym dobrał to ;)

Co do automatu? Jak kupowałem rów 2020 nawet w opcji nie był dostępny z tą jednostką napędową. Dopiero od tego
Roku modelowego wiec ciężko powiedziec jako będzie. Ale myśle ze skusiłby się bo automat to wygoda ;) a z konfiguracja 4x4 i tak żadne górki nie były by straszne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Na górę
Post: 05-03-2021, 08:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-11-2020, 23:30
Posty: 202
Lokalizacja: Białystok
Suzuki: Vitara K14D
Obrazek
Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Na górę
Post: 05-03-2021, 09:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1580
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
1. Napęd 2WD to mniejsze spalanie w stosunku do 4WD. Automat będzie palił więcej w mieście, na trasie niekoniecznie.
2. Automat ma kilka trybów. Na krętych górskich drogach warto włączyć sport. Na bardzo krętych - użyć łopatek. No niestety samochód nie wie co chcesz zrobić za 5 sekund. Natomiast za nic nie chciałbym już manuala w mieście.
3. Napęd 4WD przydaje się przy ruszaniu ze świateł. Auto jest lekkie, a silnik mocny. Jak lekko popada to 2WD się często ślizga. W tym roku trochę testowałem na śniegu - radzi sobie świetnie, a można też się przy okazji pobawić.
4. Umiejętności - tak i nie. Mam koło domu wąski wąwóz pod górkę z zakrętem 90 stopni. Żaden przedni napęd nie przejedzie jak jest wyślizgane. Tylny - ok, kwestia umiejętności. 4WD - każdy przejedzie i nawet nie zauważy. Są miejsca, gdzie umiejętności, a nawet dobre opony nie wystarczą. Pytanie czy w takich miejscach jeździsz.
5. Lakier - jaki by nie był to będzie miękki i będzie się rysował. Niestety przypadłość wszystkich marek (ekologia). W Swifcie mam 4-warstwowy lakier, pomalowali i nic nie widać. Wiadomo, że Zenek za flaszkę tego nie pomaluje.

@Klepac89 - podoba mi się Twoja wersja, bo śnieg na niej w ogóle nie siada. Nawet na dachu. ;-)

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 05-03-2021, 10:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-11-2020, 23:30
Posty: 202
Lokalizacja: Białystok
Suzuki: Vitara K14D
wawax pisze:
@Klepac89 - podoba mi się Twoja wersja, bo śnieg na niej w ogóle nie siada. Nawet na dachu. ;-)


Dzięki, Ciepły garaż zimą robi robotę ;-) zdjęcia wstawiłem aby pokazać przez jaki śnieg 2WD potrafi się przebić - to parking u mnie przed pracą po śnieżnej nocy, nikt nie zaryzykował wjazdu bo śniegu na grubo było, ale jak widać Vitara dała radę :)

Co do lakieru zgadzam się dzisiejsze lakiery rysują się od patrzenia, a zwłaszcza pianoblack na słupkach... ale ciekawostka podczas odbioru auta sprawdziłem je czujnikiem lakieru i na całym aucie czujnik pokazywał wartości w okolicach 130-140. A lakier podstawowy wiec warstwa dość spora jak na dzisiejsze standardy :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Na górę
Post: 10-03-2021, 10:54 
Offline

Rejestracja: 28-01-2021, 15:37
Posty: 5
Suzuki: Grand Vitara
Panowie (lub Panie)
Co sądzicie o SX4s cross hybrid 2020 92 000 zł; 35000 km przebiegu. Dobra cena? jestem na etapie negocjacji, ale trochę drogo.... czy tylko ja tak uważam? Dzięki za wszystkie podpowiedzi.. Jak będą krytyczne też, może muszę spojrzeć na to z boku.


Na górę
Post: 10-03-2021, 11:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-11-2020, 23:30
Posty: 202
Lokalizacja: Białystok
Suzuki: Vitara K14D
Jaka wersjawyposazenia? 4x4? Salon sprzedaje, handlarz czy z prywatnych rąk?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Na górę
Post: 10-03-2021, 12:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1580
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Pytanie jaka wersja. Ale nawet jeśli pełna to jest jakieś 80% ceny nowego. Trochę drogo. Nie jest to typowe, aby sprzedawać roczne auto - może coś być z nim nie tak. Dlatego trzeba uważać. 35kkm w rok to dość sporo jak na tę klasę auta. To też powinno wpłynąć na obniżenie ceny.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 15-03-2021, 10:03 
Offline

Rejestracja: 01-02-2021, 11:46
Posty: 17
Suzuki: Sx4 scross hybrid
BogdanK pisze:
Skrzynia manualna, napęd na 2 koła i biały perłowy.


Dzięki
A znalazłbyś chwilę na rozwinięcie- uzasadnienie? :)


Na górę
Post: 15-03-2021, 12:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2018, 20:59
Posty: 110
Lokalizacja: Katowice
Suzuki: Baleno
Skrzynia automatyczna - auto droższe w zakupie, skrzynia droższa w serwisowaniu, po większym przebiegu może generować większe koszty (jeśli ktoś jest zdecydowany na automat to OK, a jeśli się tylko zastanawia, to lepiej kupić auto ze skrzynią manualną).

Napęd na 2 koła - napisałaś: "przy obecnych systemach wspomagania napęd na 4 raczej nie jest potrzebny", "samochód użytkowany będzie na co dzień w mieście- wwskie korki, raz na 3,4 tygodnie autostrada". Przy takim użytkowaniu samochodu napęd 4x4 nie jest potrzebny, ale jeśli chcesz dopłacić i mieć napęd na 4 koła - to Twój wybór (siostra ma Suzuki z napędem 4x4, głównie jeździ po mieście, przez 4 lata użyła go tylko raz, żeby sprawdzić czy działa).

Lakier biały perłowy - jeśli się zastanawiasz czy wybrać zwykły lakier biały czy perłowy, to perłowy ładniej wygląda i jest trwalszy.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]