Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 22:26

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 26-05-2020, 16:42 
Offline

Rejestracja: 27-10-2019, 14:56
Posty: 6
Witajcie

Mam możliwość kupna GV II z silnikiem 2,4 169KM, ale najpierw chciałem zapytać o Wasze przemyślenia i doświadczenia z tą jednostką.
1. Czy faktycznie silnik jest w miarę bezawaryjny?
2. Wasze rady jak o niego dbać itp? Do tej pory jeździłem Dieslem, więc nie mam pojęcia jak się serwisuje taki silnik. Na co powinno zwrócić się szczególna uwagę.
3. Mówi się, że GV II, to rdza na kółkach. Wykonujecie okresowe konserwacje podwozia? Faktycznie jest tak tragicznie?
Rdza pod uszczelkami drzwi, to wada kosmetyczna, czy raczej wymagająca naprawy?

Oczywiście cały czas wertuję tematy na tym forum, ale postanowiłem tak "na świeżo" zapytać Was o opinię.


Z góry dziękuję, Leon


Na górę
Post: 26-05-2020, 17:41 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
O silniku nie powiem, bo mam klekota. Jest nieco informacji na forum.

Rdza - tak, rdza lubi GV II. Fabryczne zabezpieczenie - należy przyjąć, że nigdy nie było. :)
Szczególnie lubi nadkola z tyłu, beką skrzyni biegów, belkę/sanki przedniego zawieszenia.
Poza tym progi, szczególnie w okolicach gdzie się podnosi auto podnośnikiem, ale też głównie z tyłu. Niemniej na całej długości potrafi się coś zadziać, widać dopiero jak się wejdzie pod auto. Nawet jeśli wygląda ok, to trzeba wyjąć plastikowe zaślepki i spróbować pomacać, czy tam nie jest wilgotno, bo gnije od wewnątrz.
Rdza pod uszczelkami - kosmetyka jeśli nie przeżarte. ;) Warto zdjąć uszczelkę, wywiercić małe otworki w ramie drzwi i wpsikać coś antykorozyjnego, a na koniec zatkać małą gumową zaślepką albo nie zatykać, tylko wówczas otworek musi być tak wywiercony, żeby się do niego woda nie lała, czyli od wewnątrz. One też potrafią rdzewieć od środka.
Trzeba sprawdzać drożność odpływów w drzwiach na dole i pilnować drożności. Jeśli zatkane, to tam może być "wesoło".
Generalnie - tak, trzeba robić zabezpieczenie antykorozyjne GV II :)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]