Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 11:08

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 28-12-2019, 22:40 
Offline

Rejestracja: 28-12-2019, 20:21
Posty: 3
Witam!
Nie znalazłem swojego postu, który napisałem przed chwilą, więc piszę ponownie, prosząc Admina o czujność i wycięcie poprzedniego w razie potrzeby.
Chcę zakupić samochód, który będzie spełniał określone niżej wymagania, zastanawiam się nad GV I lub II.
1. auto do użytku łowieckiego oraz do ciągnięcia przyczepy z łódką o łącznej masie ok 500-600 kg - czyli plus hak i DMC
2. preferuję benzynę (diesle ponoć zawodne również w zimie, kłopotliwe i drogie w serwisie) - 2000 ccm? inne?
3. 4x4 oraz reduktor i blokada
4. preferuję krótki model (3d) choć mówią, że nie ma? on pełnego zestawu 4x4/reduktor/blokada tak jak długi (5d), a ten zestaw muszę mieć
5. pożądana możliwość montażu przedniej wyciągarki (tylko na ramie? czy na samonośnym też?)
6. dopuszczalny i sensowny lift to 1'' lub 2''? Warto? Koszty?
7. budżet 22.000-25.000 -chętnie kredytowany
Samochód będzie używany do jazdy na odległości do 100 km, czasem tylko może do 250 km w jedną stronę.
Będę zobowiązany za opinie i sugestie. Choć to forum Suzuki to nie pogardzę i wskazaniami innych modeli spełniających te warunki.
Notos


Na górę
Post: 29-12-2019, 19:33 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Ad.1 Jeśli do przyczepy rzędu 500-700kg to sugeruję jednak 5d, a nie lekkie 3d.
Ad.3 Jaka blokada centralnego mechanizmu różnicowego? GV I nie ma centralnego, a dołączany przedni napęd jest zawsze na sztywno z tyłem, GV II ma blokadę centralnego mechanizmu, bo ma stały napęd na obie osie.
Ad.4 Zależy jaki model, niektóre mają inne nie.
Ad.5 Do każdej można. GV II to nie jest do końca nadwozie samonośne. :)
Ad.6 Zależy czy jest potrzeba liftu. Koszty liftu - od powiedzmy niecałego 1000 w górę, zależy od auta i co robisz. :)

O silnikach poczytaj na forum w odpowiednich działach, podobnie o lifcie.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 29-12-2019, 21:19 
Offline

Rejestracja: 28-12-2019, 20:21
Posty: 3
Cytuj:
Ad.1 Jeśli do przyczepy rzędu 500-700kg to sugeruję jednak 5d, a nie lekkie 3d.

Ok, sugestię przyjmuję, ale dlaczego???

Cytuj:
Ad.6 Zależy czy jest potrzeba liftu. Koszty liftu - od powiedzmy niecałego 1000 w górę, zależy od auta i co robisz. :)

Lift, jeśli dobrze rozumiem, zwiększa prześwit między glebą a częściami konstrukcyjnymi samochodu. Może okazać się przydatny w "różnych okolicznościach przyrody". Cena determinuje możliwości.

Dzięki za odpowiedź, rozważę dokładnie.
Ktoś, coś, jeszcze???

Edycja - korekta cytowania. Czoboki


Na górę
Post: 29-12-2019, 21:53 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Z własnego doświadczenia lepiej się ciągnie cięższym autem. Lżejszym, przy tej samej wadze przyczepy jakoś mi się dziwnie jechało, bardziej czułem, że mam przyczepę. ;) To tylko moje odczucia. :)

Lift - tak, ale to kwestia gdzie jeździsz i czy faktycznie się przyda. :) Jeśli masz pieniądze, to można podnieść, nie zaszkodzi, a może się przyda. :)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]