Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 22:41

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 31-10-2019, 10:33 
Offline

Rejestracja: 31-10-2019, 10:05
Posty: 5
Suzuki: Suzuki
Witam wszystkich przymierzam się do zakupu Grand Vitary XL7 2,7 samochód jest mi potrzebny do codziennej eksploatacji 70% asfalt, 30% lekki teren (polne i leśne drogi). Rocznie przejeżdżam około 30tyś - 40tyś km tak więc w grę wchodzi zagazowanie silnika i w związku z tym mam parę pytań:
1. Czy biorąc pod uwagę instalację lpg są istotne różnice pomiędzy ślinikami o mocy 173km i 184km, (luzy zaworowe kasowane płytkami czy hydraulicznie bo informacje które udało mi się zdobyć są sprzeczne)
2. Jak wygląda ogólnie sprawa trwałości ramy, wcześniej miałem Pajero II i niestety tam ramy praktycznie nie istnieją,
3. Skrzynie biegów - czy należy bać się automatu (w Outbacku miałem automat był powolny ale pancerny),
4. Jakie są wymiary bagażnika, chodzi mi przede wszystkim o jego szerokość (wożę: tyczki, statywy i fajnie by było gdyby zmieściły się w poprzek bagażnika, do Outbacka wchodziły do Laguny III już nie),
5. Z tego co wiem to rozrząd jest na łańcuchu - jaka jest jego żywotność, po jakim przebiegu trzeba go wymienić i jaki może być orientacyjny koszt.


Na górę
Post: 31-10-2019, 16:02 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Dobry.
W oczekiwaniu na odpowiedź od kogoś z forum przejrzyj dział GV XL7. Jest duża szansa na znalezienie odpowiedzi. ;)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 01-11-2019, 10:02 
Offline

Rejestracja: 31-10-2019, 10:05
Posty: 5
Suzuki: Suzuki
Od tego zacząłem ale nie znalazłem informacji na powyższe pytania, może źle szukałem...

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 06-11-2019, 14:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-11-2010, 19:08
Posty: 639
Lokalizacja: Wisła
Mam co prawda 2,5 ale te silniki są prawie takie same....
-świetny do lpg,luz kasowany hydraulicznie,
-rama u mnie trzyma się świetnie,musisz obejrzeć przed zakupem, różnie może być,warto ją zakonserwować,
-automat trwały i pancerny,całkiem szybki,ja mam już 245tyś przebiegu i automat świetnie działa,co roku wymieniam mu olej (wymiana statyczna) wchodzi tylko 3L więc to żaden koszt,a odwdzięcza się bezawaryjnością,
-wymiarów Ci nie podam,bo nie mam wersji xl7 ;)
-z rozrządem różnie,ale około 300tyś można spodziewać się jego wymiany,zależy czy ktoś regularnie zmieniał olej i czy katował auto.Słyszałem,że w samochodach z automatami rozrządy są trwalsze, z uwagi na fakt,że nie da się strzelać ze sprzęgła,ogólnie rozrząd zużyty słychać ,bo obciera o obudowę...koszt wymiany to pewnie kilka tysi, zamienniki podobno beznadziejne,zalecają montować oryginał...

_________________
GV I 04 2,5 V6 A/T-była i znowu jest, wielki powrót :takjest:


Na górę
Post: 06-11-2019, 14:29 
Offline

Rejestracja: 31-10-2019, 10:05
Posty: 5
Suzuki: Suzuki
Mam jeszcze pytanie jak jest z dostępnością i cenami część zamiennych?


Na górę
Post: 07-11-2019, 06:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-11-2010, 19:08
Posty: 639
Lokalizacja: Wisła
Do xl7 jest trochę trudniej niż do zwykłej,bo niektóre części się różnią,ale chyba tragedii nie ma,muszą się wypowiedzieć właściciele...Ostatecznie można iść do ASO. Ceny różne,na pewno jest drożej niż do osobówki.Jak dla mnie auto idealne,mało awaryjne i bardzo uniwersalne.

_________________
GV I 04 2,5 V6 A/T-była i znowu jest, wielki powrót :takjest:


Na górę
Post: 17-12-2019, 13:43 
Offline

Rejestracja: 31-10-2019, 10:05
Posty: 5
Suzuki: Suzuki
Szukałem na forum i w internecie ale niestety nie znalazłem wymiarów bagażnika, czy ktoś z użytkowników LX7 zmierzył by szerokość w zaznaczonych miejscach na zdjęciu poniżej i je podał.
Obrazek


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]