Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 25-04-2024, 20:56

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 10-04-2024, 06:42 
Offline

Rejestracja: 10-04-2024, 06:23
Posty: 5
Suzuki: Swift
Na początek chciałbym się przywitać, gdyż jestem nowy na forum.
Witam Wszystkich użytkowników
Zamierzam kupić (dziś lub jutro, czekam na telefon od sprzedającego) Suzuki Swift 2012 1.2
To by było moje pierwsze Suzuki. Przed zakupem ma być jazda próbna i badanie techniczne.
Fakty które poznałem na wstępnej prezentacji:
Tylko jeden kluczyk key less, muszę mieć koniecznie 2 wiec pytanie czy ciężko dorobić drugi i ile by to kosztowało
Szyba pasażera nie reaguje na przycisk otwierania, z pozycji kierowcy działa
Silnik pracuje równo i cicho
Nie mogłem go kupić od razu bo miał jechać na serwis klimy i pranie wnętrza
Pytanie więc do Was: na co mam zwrócić szczególną uwagę przy zakupie. Wiadomo, auto nie jest nowe, akceptuję normalne ślady użytkowania.
Suzuki Swift 2012 1.2 wersja 3 drzwiowa z szyber dachem, przebieg (niby) 125 000km import Niemce.
Za wszelkie rady i podpowiedzi z góry bardzo dziękuję.


Na górę
Post: 10-04-2024, 06:52 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1575
Suzuki: Vitara
Większe bolączki to sonda lambda, ale to dopiero po czasie może wyjść, wycieki że skrzyni, Luz na przekładni. No i wszystko co mogło wydarzyć się podczas wypadku tym samochodem, coś wskazuje na boczne drzwi i może przód jak klima nie działa. Kluczyk z dobre 4 lata temu, kosztował bodajże 1200zl jeśli masz kod, który fabrycznie przy kluczyku.

Wysłane z mojego RMX2202 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 10-04-2024, 07:36 
Offline

Rejestracja: 10-04-2024, 06:23
Posty: 5
Suzuki: Swift
To że gdzieś puknięty, nie dyskwalifikuje pojazdu, byle by był w miarę dobrze naprawiony. Jeśli chodzi o kluczyk. Czy jest możliwość odpalenia z samego ""grota"", wtedy zrobiłbym tylko awaryjnie sam grot z immo. Pytanie czy to możliwe i czy to ma sens.


Na górę
Post: 10-04-2024, 08:38 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Dziwne, że brak drugiego kluczyka... .
Myślę, że bez problemu się da kupić drugi i zaprogramować w dobrym punkcie dorabiania. Nie musi być ASO.

Można otworzyć i uruchomić auto metalowym kluczykiem (grotem), ale jaki sens takiego używania przy systemie bezkluczykowym?

Jest blaszka z numerem kluczyka przy tym jedynym?


Na górę
Post: 10-04-2024, 08:45 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1575
Suzuki: Vitara
Jak otworzysz samochód Kulczykiem, a zamknięty był z pilota to włączy się alarm . Samochody kupione na licytacjach od ubezpieczalni przeważnie nie mają drugiego kluczyka. Samochód sprzedawany jest jak został ściągnięty z drogi.

Wysłane z mojego RMX2202 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 10-04-2024, 09:12 
Offline

Rejestracja: 10-04-2024, 06:23
Posty: 5
Suzuki: Swift
Avalanche pisze:
Dziwne, że brak drugiego kluczyka... .
Myślę, że bez problemu się da kupić drugi i zaprogramować w dobrym punkcie dorabiania. Nie musi być ASO.

Można otworzyć i uruchomić auto metalowym kluczykiem (grotem), ale jaki sens takiego używania przy systemie bezkluczykowym?

Jest blaszka z numerem kluczyka przy tym jedynym?


Niestety nie wiem czy jest blaszka z numerem. Jest jeden pilot ze srebrnymi przyciskami i nim odpaliłem auto "bezkluczykowo". Myślałem żeby zrobić drugi, w razie co, żebym z gołą D. nie został. Pytanie też czy numer, PIN, można pozyskać z istniejącego.
Dzięki za info, może jeszcze jakieś ogólne uwagi, na co zwrócić uwagę przy zakupie.
Trochę mnie martwi dość niska cena... Fajna wersja, ładne autko ale jednak mam pewne obawy, żeby się nie wbić na minę...


Na górę
Post: 10-04-2024, 09:19 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1575
Suzuki: Vitara
Zapytaj co było robione i szukaj po drugiej stronie niż pokaże sprzedawca. Pamiętam jak raz w życiu kupiłem 5letni samochód od handlarza. Mówił że przód dostał, nie powiedział że ćwiartka z tyłu jest od innego pojazdu . Robiąc konserwację odkryłem elektrody pospawane na dole samochodu . Lecz kolejnych 5 lat samochód posłużył

Wysłane z mojego RMX2202 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 10-04-2024, 10:23 
Offline

Rejestracja: 10-04-2024, 06:23
Posty: 5
Suzuki: Swift
akir pisze:
Zapytaj co było robione i szukaj po drugiej stronie niż pokaże sprzedawca. Pamiętam jak raz w życiu kupiłem 5letni samochód od handlarza. Mówił że przód dostał, nie powiedział że ćwiartka z tyłu jest od innego pojazdu . Robiąc konserwację odkryłem elektrody pospawane na dole samochodu . Lecz kolejnych 5 lat samochód posłużył

Wysłane z mojego RMX2202 przy użyciu Tapatalka


Chodzi mi bardziej o rozrząd, skrzynię biegów i sprzęgło. Czy są jakieś typowe niepokojące objawy, które można "wyczuć" podczas jazdy. Czy i gdzie szukać "rudej". Tak jak pisałem, to prawdopodobnie będzie moja pierwsza "Suza" w życiu. Opel, fiat... wsiadam i po 100 metrach wiem co jest "kaman".
Co do kluczyka key less. Może być tak że auto było "zabrane z drogi". Można też po prostu zgubić, choćby po pijaku na przykład. Dzwoniłem do firmy zajmującej się dorabianiem i programowaniem kluczy. Kłodzko. Są 2 rodzaje elektroniki w Suzuki Swift. Różnią się obudową oraz elektroniką. Górna granica cenowa za usługę (ten droższy) to 800zł. Nie jest tanio ale tragedii też nie ma.


Na górę
Post: 10-04-2024, 16:03 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Skrzynie w tym modelu to nadal niezbyt mocny punkt. Jak biegi wchodzą normalnie i nie wyje, to ok.
Sprzęgło przy takim przebiegu albo już wymienione, albo do wymiany.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]