Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 21-05-2024, 18:16

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14-05-2024, 09:33 
Offline

Rejestracja: 03-03-2015, 20:46
Posty: 184
Planuję zakup małego autka, które będzie robiło stosunkowo niewielkie przebiegi - może z 300 km miesięcznie, 95% kierowca będzie jeździł sam i załatwiał różne sprawy w miejscowości pozbawionej komunikacji publicznej. No i wymyśliłem sobie używane małe Suzuki, z przywiązania do marki i dobrych doświadczeń z bezawaryjnością. I tak się zastanawiam które kupić lepiej - Alto, Splasha z okolic 2010 czy starszego Swifta? Wielkość auta i bagażnika są mało istotne. Czytając forum mam wrażenie, że z Alto jest mniej problemów niż ze Splashem. A może jednak stare Picanto, dużo ich ostatnio widzę i są bardzo tanie? Ktoś coś doradzi?


Na górę
Post: 14-05-2024, 11:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1510
Suzuki: TM3 LR Highland
Splash z silnikiem 1.2
Najwygodniej sie do niego wsiada/wysiada.
Idealne auto na załatwianie różnych spraw na mieście.

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 14-05-2024, 16:29 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12243
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Splash i Swift produkowane były w Europie, Alto w Indiach.
ZTCW, statystycznie jest też bardziej podatne na drobne usterki.
Jaki budżet?


Na górę
Post: 15-05-2024, 18:57 
Offline

Rejestracja: 03-03-2015, 20:46
Posty: 184
Koło 10 tysięcy zł. Szkoda więcej pieniędzy na auto, które będzie głównie stać. Myślałem też o Daihatsu Cuore. Musi być azjatyckie, bo mam uraz do europejskich starych aut. Swoją drogą- taki używany Swift, Splash czy Ignis mogą mieć nawet po 20 lat, a wyglądają wciąż dobrze. Za każdym Ignisem się oglądam, ale trochę się boję ich wieku.


Na górę
Post: 16-05-2024, 09:06 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12243
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
W tej kwocie to praktycznie wszystko będą auta +15 lat (chyba najmłodsze będzie jakieś pokolizyjne Alto z 2011-2012).
Rozumiem, że ma być małe i oszczędne, więc Alto brzmi ok, ale osobiście bym jednak wolał dopłacić za trochę więcej blachy i wyższy poziom bezpieczeństwa, czyt. Splash/Swift.
Cuore to już całkiem puszka po coli - znajomy ma i nie boi się tylko jeździć pustymi drogami :D

Ignis już spali w mieście niewiele mniej od nieco większej Liany czy nawet SX4 w podobnym wieku i pieniądzach. Ten ostatni najbezpieczniejszy, ale na krótkich dystansach trzeba liczyć na 7-9 l/100 km.

Tu ktoś ma na sprzedaż oba: Splasha i Alto w podobnej cenie, do 10 tys. (oba z klimą):
https://www.olx.pl/d/oferta/suzuki-spla ... ZUNst.html
https://www.olx.pl/d/oferta/suzuki-alto ... ZUNav.html


Na górę
Post: 17-05-2024, 09:16 
Offline

Rejestracja: 08-03-2024, 15:42
Posty: 33
Suzuki: Swift
Sądzę, że nie ma sensu się skupiać na konkretnym modelu, po prostu wybierz ten egzemplarz, który będzie w miarę blisko miejsca, w którym mieszkasz oraz oczywiście w najlepszym stanie technicznym. A czy to będzie Swift, Alto, Splash, czy cokolwiek innego, to już kwestia drugorzędna.

Oprócz Suzuki sugeruję jeszcze zwrócić uwagę na Hyundaia Getza lub i10, Kię Picanto oraz przede wszystkim na Pandę/500. W Fiatach można jeszcze dostać silnik 1.2 8V, który jest całkowicie niewrażliwy na brak serwisowania i po prostu jeździ, reszta auta też problemów większych sprawiać nie będzie. No i co najwazniejsze, w zakładanym budżecie jest największa szansa na znalezienie Pandy w przyzwoitym stanie.


Na górę
Post: 17-05-2024, 10:19 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12243
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Tylko, że Getz i korozja, to lepsze stare dobre małżeństwo niż w Suzuki :D
W Pandzie wygodnie będzie komuś drobnemu, chyba że lubisz mieć siniaki na kolanie ;)
Pozostałe propozycje ok.


Na górę
Post: 19-05-2024, 11:47 
Offline

Rejestracja: 08-03-2024, 15:42
Posty: 33
Suzuki: Swift
Avalanche pisze:
Tylko, że Getz i korozja, to lepsze stare dobre małżeństwo niż w Suzuki :D


Wszystko to są auta z Azji, więc rdzewieją niezależnie od marki. A Getza upala teściowa, która zwyczajnie jeździć nie potrafi, morduje więc to auto niemożebnie i nie interesuje się niczym związanym z serwisowaniem i utrzymaniem auta, co wykracza poza lanie paliwa. Mimo tego auto jeździ już od kilkunastu lat zupełnie bezstresowo, choć wygląda jak chlew na kołach :)

Avalanche pisze:
W Pandzie wygodnie będzie komuś drobnemu, chyba że lubisz mieć siniaki na kolanie ;)


E tam, dostałem kiedyś dawno temu jako służbówkę (wybór był między Aurisem lub Fabią, to sobie zażyczyłem Pandę przeznaczoną dla praktykantów, bo nie chciałem raka dostać...). Miałem z silnikiem 1.4, więc było czym jechać i dawałem jej ostro w palnik, nie klękała na robocie. Fajna była, a drobny nie jestem :)

W zasadzie to mozna byłoby do listy jeszcze Hondę Jazz dorzucić. Też rdzewieje i też jest nie do zarżnięcia - ale nie wiem, jak cenowo Jazzy stoją.


Na górę
Post: 21-05-2024, 11:38 
Offline

Rejestracja: 03-03-2015, 20:46
Posty: 184
Oszczędność jest drugorzędna, bo przy tym oczekiwanym przebiegu to będzie auto tankowane raz w miesiącu. A że będzie zapalać na zimnym i jechać 5 km, to każde auto będzie dużo palić w takich warunkach. Jeszcze myślę o Chevrolecie Spark III - bardzo podobny do Splasha, ale czy to jest jego bliżniak, tak jak Agila II?


Na górę
Post: 21-05-2024, 12:48 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12243
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Spark nie ma nic wspólnego ze Splashem. To konstrukcja GM Daewoo.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]