Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 11:00

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 21-06-2018, 07:08 
Offline

Rejestracja: 21-06-2018, 06:33
Posty: 1
Suzuki: Swift?
Witam! Przymierzam się do zakupu suzuki swift. Mam kilka pytań.
Czy samochód 5 drzwiowy ma mniejszy bagażnik niż 3 drzwiowy ( jeśli tak to jak bardzo?).
Po drugie chodzi o silniki. Wolałbym tę mocniejsza wersje ale chodzi o ich żywotność. Były któreś z nich lepsze lub gorsze ( tych słabszych jest więcej więc może mocniejsze były lepsze bo ludzi ich tak bardzo nie sprzedają)?
Po trzecie... jak sprawdzić mniej więcej przebieg na tych 5 cyfrowych licznikach?
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.


Na górę
Post: 27-06-2018, 16:36 
Offline

Rejestracja: 21-03-2018, 15:18
Posty: 82
Suzuki: Baleno '18
Jak dla mnie przebieg to abstrakcja... Jak zadbany i robione co trzeba to może i 250tys mieć. Jak ktoś nie dbał - to po 80tys będzie złomek. Wg mnie w aucie miejskim realny przebieg to 8-10tys/rok minimum. W dość ciężkich warunkach (miejskich) - co chwilę sprzęgło, hamowania, przyspieszania etc. Więc auto 18-letnie - poniżej 150tys raczej nie będzie miało, bliżej 200tys km. Oczywiście to nie reguła - równie dobrze ktoś mógł robić 3tys km w roku albo i 30tys/rok...

Licznik przebiegu? Umówmy się - "jaki ma być taki ustawimy" - takie realia w Polsce ;)

Większych motorów pewnie jest mniej, bo było kilka tys zł przynajmniej droższe od maluchów. I Swift był i jest zapewne kupowany głównie jako auto "miejskie", nie rodzinne. Często jako drugie auto w rodzinie... Więc po co mocniejszy i droższy silnik? Przy litrze opłaty niższe (OC), auto tańsze - te kilka tys zł to np. rok albo dwa paliwa! no i spalanie mniejsze (tak ludzie często myślą, choć nie do końca się zgadzam).

Znajdziesz ciekawą sztukę - weź na przegląd do ASO, niech zapodadzą ścieżkę diagnostyczną etc. Tam wyjdzie na 100% sporo wad/usterek - wtedy zadecydujesz czy ci pasuje czy nie (i nie, nie znajdziesz auta pełnoletniego gdzie NIC nie ma do zrobienia).

Nie wierz również w "okazje" - nie ma takich w autach. Ja osobiście zawsze unikałem handlarzy jak ognia - wolałem dać 10-15% więcej za auto i kupić od osoby prywatnej, która nim jeździła min ze dwa lata... I jak ktoś mi mówił "panie, to się nie psuje, 3 lata jeżdżę i nic nie robiłem" to też dziękuję... 3 lata bez serwisu? To zaraz będzie do robienia sporo :)

_________________
Baleron Premium+ 1.2
Obrazek


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]