Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 20:22

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
Post: 15-04-2012, 01:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-07-2009, 19:34
Posty: 160
Lokalizacja: Limanowa
chciałbym założyć sobie sterownik do otwierania drzwi z pilota. czy wie ktoś gdzie jest orginalny sterownik do otwierania dzrwi bo chyba tam mógłbym wpiąć ten co otwiera z pilota ? to jest GV I 2000r


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-04-2012, 14:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-07-2009, 19:34
Posty: 160
Lokalizacja: Limanowa
nikt z tym nie robił ??


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-04-2012, 14:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-03-2012, 20:42
Posty: 391
Lokalizacja: Hajnówka
Jeżeli masz centralny na kluczyk to na 100% da się w niego wpiąć sterownik pod pilota. Zrobiłem tak w skodzie jakiś czas temu. Niestety nie mam pojęcia w ktorym miejscu w vitarze moze byc zamontowany ten sterownik


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-04-2012, 15:02 
Offline

Rejestracja: 15-02-2009, 17:17
Posty: 65
Lokalizacja: LJA
No nie zaszkodziło by gdyby ktoś podpowiedział gdzie to wpiąć to i ja sobie bym zrobił otwieranie z pilota. Gdybyś kolego dowiedział się gdzieś jak to zrobić to podziel się informacjami.


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-04-2012, 17:43 
Offline

Rejestracja: 28-03-2012, 18:13
Posty: 14
nie pamietam dokładnie kolorow kabli ale najlatwiej wyjmij z boczka kierowcy przyciski do elektrycznych szyb i zamka centralnego. I sprawdz prubówka. Zamek centralny w gvI sterowany jest minusem.


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-04-2012, 20:16 
Offline

Rejestracja: 27-12-2008, 17:28
Posty: 8
Lokalizacja: okolice jasła
pod kierownicą po lewej stronie są kostki,poszukaj niebieskiej, a w nich przewód różowy z zielonym paskiem i zielony w różowe plamy, nie pamiętam który jest do otwierania a który do zamykania, ale możesz sprawdzić podłączajac jednym końcem próbówkę do masy a drugim końcem wkłuwać się w przewody.


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-04-2012, 20:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-07-2009, 19:34
Posty: 160
Lokalizacja: Limanowa
no i już można od czegoś zacząć :) dzieki


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-04-2012, 16:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-04-2011, 15:00
Posty: 436
Lokalizacja: podkarpacie
a centralkę sterujaca do
pilota masz? Kupiłeś jakąś uniwersalna czy oryginał bo też bym założył tylko nie wie co trzeba by kupic


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-04-2012, 17:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-03-2012, 20:42
Posty: 391
Lokalizacja: Hajnówka
sewmustaf pisze:
a centralkę sterujaca do
pilota masz? Kupiłeś jakąś uniwersalna czy oryginał bo też bym założył tylko nie wie co trzeba by kupic

Kolego kup sam sterownik centralnego, z praktyki polecam sterowniki firmy STIG (www.stig.pl). Zamontowałem już wiele różnych centralek tej firmy i spisują sie naprawdę znakomicie.


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-05-2012, 16:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-07-2009, 19:34
Posty: 160
Lokalizacja: Limanowa
kostka jest czarna (ciemna) jak siedzimy jako kierowca to po prawej stronie u samej góry kostka wchodzi do niej od strony podłogi (jak odepniemy kostkę to przestaje działać centralka) wchodzi tam 6 przewodów CZERWONY (jak przypuszczam zasilanie) CZARNY (chyba masa) i dwie pary które zapewne są od zamykania i otwierania ale który jest który :?:


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-05-2012, 05:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-11-2010, 19:08
Posty: 639
Lokalizacja: Wisła
Tam sie nie podłączysz...Musisz szukać różowych kabelków,nad lewą nogą kierowcy jest skrzynka z bezpiecznikami,lewa górna wtyczka,może później wstawie zdjęcie...


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-10-2012, 14:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-07-2009, 19:34
Posty: 160
Lokalizacja: Limanowa
zacząłem podłączać jeszcze raz ale tym razem we wtyczkę od blokowania drzwi - głównego". przychodzą tam 3 kable różowy różowy z zielonym oraz czarny. jeli z centralki na pilota podam sygnał otwarcia to się otwierają drzwi natomiast sygnał zamknięcia jest podłączony do drugiego kabelka i nie działa. ale jeśli podam dodatkowo jeszcze masę na ten przewód to drzwi się zamykają, potrzeba jeszcze chyba jakiegoś nie wiem -- sterownika- przekaźnika, aby po podaniu + zwierał go z minusem. ma ktoś jakieś propozycje ??


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-10-2012, 18:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-09-2011, 12:27
Posty: 84
Lokalizacja: Szamotuły
odpowiem na podstawie baleno, w końcu zuzia to zuzia :D

rozumiem że masz kupioną centralkę sterującą z piltem np http://allegro.pl/sterownik-zamka-centr ... 66959.html w progu kierowcy ida kabelkiod sterowania siłownikami drzwi i nie tylko, suzuki ma sterowanie masą więc bierzesz próbnik prądu 6-12v krokodylek dajesz na jakas srube z masa i przebijasz po kolei kabelki, jeżeli trafisz na odpowiedni to orginalny sterownik da znac - zamkniecie, otwarcie drzwi, jak juz bedziesz wiedzial które to kabelki to podpinasz do nich sterownik a sterownik wg schematu + i - montujesz gdzies pod naba kierownicy i cieszysz cie dzialajacym cz

to jest najprostszy sposób montaż ok 1 - 1,5 godz dla laika


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-10-2012, 21:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-07-2009, 19:34
Posty: 160
Lokalizacja: Limanowa
model tego zamka to STOG 05 - alarm. chyba on steruje tylko plusem. jutro bede probowal


Na górę
 Tytuł: Re:
Post: 17-12-2017, 16:08 
Offline

Rejestracja: 17-12-2017, 15:54
Posty: 1
Suzuki: GV 1
albin1981 pisze:
zacząłem podłączać jeszcze raz ale tym razem we wtyczkę od blokowania drzwi - głównego". przychodzą tam 3 kable różowy różowy z zielonym oraz czarny. jeli z centralki na pilota podam sygnał otwarcia to się otwierają drzwi natomiast sygnał zamknięcia jest podłączony do drugiego kabelka i nie działa. ale jeśli podam dodatkowo jeszcze masę na ten przewód to drzwi się zamykają, potrzeba jeszcze chyba jakiegoś nie wiem -- sterownika- przekaźnika, aby po podaniu + zwierał go z minusem. ma ktoś jakieś propozycje ??



HALO HALO ktoś to może podłączył w końcu - u mnie jest to samo - otwierać otwiera ale nie zamyka - pomoże ktoś ???


Na górę
 Tytuł: Re: Re:
Post: 28-12-2017, 18:23 
Offline

Rejestracja: 23-08-2017, 22:10
Posty: 16
Suzuki: sx4 s cross 1,4T
viking pisze:
albin1981 pisze:
zacząłem podłączać jeszcze raz ale tym razem we wtyczkę od blokowania drzwi - głównego". przychodzą tam 3 kable różowy różowy z zielonym oraz czarny. jeli z centralki na pilota podam sygnał otwarcia to się otwierają drzwi natomiast sygnał zamknięcia jest podłączony do drugiego kabelka i nie działa. ale jeśli podam dodatkowo jeszcze masę na ten przewód to drzwi się zamykają, potrzeba jeszcze chyba jakiegoś nie wiem -- sterownika- przekaźnika, aby po podaniu + zwierał go z minusem. ma ktoś jakieś propozycje ??



HALO HALO ktoś to może podłączył w końcu - u mnie jest to samo - otwierać otwiera ale nie zamyka - pomoże ktoś ???

Mówisz i masz.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 14-10-2018, 18:10 
Offline

Rejestracja: 09-08-2018, 08:07
Posty: 4
Lokalizacja: Iława
Suzuki: Grand Vitara 2,0TD
Dzisiaj montowałem centralkę do swojej GV1
Centralka firmy MOTOKEY Z allegro za 42,99zł z dwoma pilotami.

Montaż:

Rozbieramy plastiki po lewej stronie nóg kierowcy
mamy kostki, przekaźniki i dużo kabli (kijowy dostęp)
kable od centralki - czarny, niebieski, żółto-czarny podłączamy do masy - jest koło kostek śruba masowa to dołożyłem nakrętkę z podkładką i mam masę)
Czerwony od centralki musimy wpiąć w stałe 12V - idzie tam gruby czerwony kabel z napięciem to wpiąłem się do niego.

Teraz otwieranie i zamykanie drzwi
szukamy kostek niebieskich i nie ma tak łatwo potrzebna jest nam ta co jest z tyłu.
Idą do niej kable między innymi różowy z niebieskimi plamami i różowy z paskiem i niebieskimi plamami. (otwieranie i zamykanie)
żółty podłączamy do różowego z paskiem i plamami to jest otwieranie
brązowy do różowego z plamami to jest zamykanie.

I tyle

Mamy jeszcze Fioletowy plusowy do migaczy, ale nie mogłem znaleźć gdzie wpiąć a już kolana miałem płaskie i sobie darowałem dalsze poszukiwania.

Jak ktoś znajdzie gdzie podłączyć migacze to niech da znać.

Mam nadzieje że się to komuś przyda co napisałem.

pozdrawiam


Na górę
Post: 09-04-2019, 18:09 
Offline

Rejestracja: 28-03-2019, 21:57
Posty: 1
Suzuki: GV I
skarabe pisze:

Jak ktoś znajdzie gdzie podłączyć migacze to niech da znać.


Znalazłem może komuś się przyda.
Wiązka idąca wzdłuż lewego progu, wpinamy się w nią jak najwyżej się da pod plastikiem lewego nadkola.
Kolory przewodów:
- zielony z żółtym paskiem wzdłuż przewodu oraz srebrnymi wąskimi paskami w poprzek
- zielony z czerwonym paskiem wzdłuż przewodu oraz srebrnymi wąskimi paskami w poprzek


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]