Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 18-04-2024, 09:39

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 12-03-2012, 19:53 
Offline

Rejestracja: 06-02-2012, 20:03
Posty: 6
Lokalizacja: Wola Gułowska
Witam!
Szanowni użytkownicy Vitar!
Proszę o pomoc, problem tkwi w czujniku doładowania turbiny (suzuki vitara 2,0 td intercoler 1997 rok) który jak stwierdził mechanik: ,, jest nie widziany przez komputer i brak jest napięcia na czujniku" po uruchomieniu silnika po 30 sekundach silnik przechodzi w stan awaryjny - automatycznie zapala się kontrolka świec żarowych, silnik pracuje w trybie właściwym na obrotach 3000 i wyżej poniżej tej wartości ponownie tryb awaryjny.
Samochód był już w 6 warsztatach każdy rusza ramionami nie wie co dolega, obecnie od tygodnia samochód stoi na 7 już warsztacie tam określili że to czujnik o którym mowa powyżej został wymieniony na nowy błędy zostały wykasowane i po 30 km jazdy sprawa od początku .
Proszę pomóżcie co mu dolega? :?: :?

_________________
ENDI


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-03-2012, 11:42 
Offline

Rejestracja: 08-11-2010, 15:08
Posty: 333
wiazka, albo zupelnie inny problem, moze warto rzucic okiem w dokumentacje, i przeczytac co mowi o tym nr bledu ksiazka serwisowa
Kiepskie warsztaty znaczy sie.
Niestety nic nie moge pomoc, bo sam naprawiam swoje samochody.


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-03-2012, 17:34 
Offline

Rejestracja: 19-01-2010, 20:18
Posty: 40
Lokalizacja: Kołobrzeg
Witam
Kolego u mnie dzisiaj być może zaistniał podobny problem. Jadąc sobie Vitarą ten sam model co twój zauważyłem że nastąpił brak mocy brak kiedy wyprzedzałem i nagle zapaliła się kontrolka świec żarowych. Po zmniejszeniu prędkości kontrolka zgasła ale autko dalej mocy zbytnio nie miało. Stanąłem i zadzwoniłem do kolesia mechanika i kazał mi powoli dodawać gazu i patrzeć czy kontrolka się zapała. Doszedłem prawie do maksa obrotów na silniku i kontrolka się nie zapaliła . Następnie kazał mi gwałtownie dodać gazu i kontrolka się zapaliła po czym po chwili zgasła. Powiedział że podobny problem miał z Audi i przypuszcza że uszkodził się lub zużył potencjometr na pompie wtryskowej (nie wiem co to jest) i komputer przechodzi w tryb awaryjny a kiedy obroty spadają wyłancza się tryb awaryjny i kontrolka gaśnie. Diagnoza była tak i wydaje mi się że cos jest narzeczy. Na razie jestem w trakcie przglądania forum i szukania jakiś opinii. Dodam że prawdopodobnie część jest elementem pompy wtryskowej i jest niewymienialna.
Pozdrawiam.


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-03-2012, 18:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-12-2010, 19:35
Posty: 539
Lokalizacja: Nowy Sącz
Suzuki: SX4 1.6 120KM
potencjometr to miał w Audi to jest przy pedale gazu zamiast linki w naszym silniku jest przepustnica na dolocie powietrza i linka do padału.....

_________________
SUZUKI SX4 EXPLORE 4x4 1.6 Pb 120 KM


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-03-2012, 18:55 
Offline

Rejestracja: 19-01-2010, 20:18
Posty: 40
Lokalizacja: Kołobrzeg
Z tego co mi kolega tłumaczył to znajduje się w pompie w miejscu gdzie dochodzą przewody. Sygnał rzekomo z tego potecjometra idzie do komputera który w przypadku błędnych wskazań przełancza w tryb awaryjny.


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-04-2012, 07:42 
Offline

Rejestracja: 06-02-2012, 20:03
Posty: 6
Lokalizacja: Wola Gułowska
Witam!
Wymieniony Został czujnik doładowania turbiny, a także pompa wtryskowa jednakże brak poprawy w pracy silnika tzn. silnik przechodzi w tryb awaryjny po 30 sek. lub poniżej 3 tyś obrotów. Diagnostycy dalej wskazyją na pompę wtryskową ale co ciekawsze kiedy spalony był czujnik doładowania komp wskazywał błędy czujnika po wymianie czujnika wykazuje błędy z histori dlaczego? Co ciekawsze na diagnostyce pokazuje błędu 62,62,63, których nie ma w książce kodów dla vitary 2,0 TD .

_________________
ENDI


Na górę
Post: 18-03-2017, 09:37 
Offline

Rejestracja: 17-03-2017, 13:10
Posty: 4
Suzuki: grand vitara 2.0 td
witam mam ten sam problem czy udało ci sie rozwiazac to schorzenie??


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]