Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 25-04-2024, 05:58

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 28-12-2010, 12:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-11-2007, 15:10
Posty: 145
Lokalizacja: Warszawa
Czasem jak przejeżdżam nierówności, np. tory tramwajowe na skrzyżowaniu, to zapala się kontrolka otwarcia drzwi. Podejrzewam, że to czujnik w tylnej klapie, która obciążona kołem, trochę się rusza na wybojach. Czy można jakoś regulować zamek? Bardziej wykręciłem gumowy bolec w górnym rogu i jest trochę lepiej, ale wkurza mnie błyskanie kontrolki. Czy ktoś się z tym spotkał i coś na to poradził?


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-12-2010, 17:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-09-2010, 06:24
Posty: 125
Wyreguluj tylny zamek tak aby bardziej dociągał tylne drzwi po zamknięciu.


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-12-2010, 17:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-11-2007, 15:10
Posty: 145
Lokalizacja: Warszawa
boss-24 pisze:
Wyreguluj tylny zamek tak aby bardziej dociągał tylne drzwi po zamknięciu.
No właśnie pytanie co i jak wyregulować? Mechanizm zamka jest schowany w klapie. Ucho, mocowane w nadwoziu jest przykręcone 2 stożkowymi śrubami - więc jak je przesunąć?


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-12-2010, 16:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-09-2010, 06:24
Posty: 125
I jak usunołeś usterke ? Sprawdziłem u siebie i jest tak jak piszesz,śruby są na stożku,więc nie za bardzo jest co przecunąć aby drzwi bardziej dolegały do nadwozia.Miałem sprawdzić jak z regulacjia na klapie ale jest tak cholernie zimno że dałem sobie spokuj.


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-12-2010, 17:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-11-2007, 15:10
Posty: 145
Lokalizacja: Warszawa
U mnie też zimno więc na razie zastanawiam się teoretycznie jak to można zrobić. W instukcji serwisowej piszą, że do regulacji ucha służą podkładki, wkładane między ucho a karoserię. Może jakoś sam zaimprowizuję taką podkładkę, żeby ucho było bardziej z przodu.

Z okazji wyższej temperatury zajrzałem do mocowania ucha od zamka - śruby nie są wkręcane bezpośrednio w karoserię tylko w ruchome płytki. Mają one około 1 mm luzu w każdym kierunku. Regulacja niewiele dała więc może prędzej zwalczę czujnik? Gdyby miał dłuższy bolec to nie sygnalizowałby otwarcia drzwi.


Na górę
 Tytuł: czujnik ...
Post: 15-02-2011, 23:35 
Offline

Rejestracja: 24-03-2007, 21:37
Posty: 3
Lokalizacja: Puławy
Witam! Jeżeli chodzi Ci o zlikwidowanie mrugania to podłuż podkładkę lub dwie pod śrubę mocowania czujnika ( wyłacznika lampki) i problem powinien ustąpić
Pozdrawiam! :lol:


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-03-2013, 11:33 
Offline

Rejestracja: 29-11-2012, 18:09
Posty: 356
przywrócę trochę temat. Zauważyłem u siebie podobne objawy. Na mocnych wybojach mruga kontrolka otwarcia drzwi. Podejrzenie padło na tylną klapę. Jak przedmówcy zauważyli - nie bardzo da się regulować jej dociąg. O ile z czujnikiem wielkiego problemu nie będzie (podłożę podkładkę i spokój), o tyle problem ruszających się drzwi zostaje. A owe ruchy drzwi powodują wycieranie się lakieru pod uszczelkami (praktycznie widać już podkład). Ma ktoś może jakieś pomysły:
a)jak dociągnąć drzwi
b) jak zabezpieczyć miejsca styku karoserii z uszczelkami? Jak na razie smaruję uszczelki sylikonem. Może psiknąć bezbarwnym lakierem na te wytarte miejsca?


Na górę
Post: 29-12-2016, 21:51 
Offline

Rejestracja: 17-08-2016, 12:17
Posty: 148
Suzuki: Grand Vitara II
Witam
Dzis i mnie spotkala awaria tego czujnika tylnej klapy,zamknalem klape a swiatlo w kabinie nadal sie pali,zamowilem nowy/uzywany czujnik ale podejrzewam ze niewiele da jego wymiana poniewaz jak docisne klape to swiatlo gasnie,zeby czujnik mial dluzszy ten bolec to by bylo spoko.
O jakich podkladkach pod śrube mowicie?przeciez jak sie podlozy podkladki pod srube czujnika to uszczelka czujnika nie bedzie dolegac do karoserii...


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]