Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 25-04-2024, 15:56

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 09-09-2010, 07:50 
Offline

Rejestracja: 09-09-2010, 07:31
Posty: 4
Witam,
od niedawna jestem posiadaczem dzieciowozu XL7 z 2004 roku, jednakże jak na prawdziwy dzieciowóz przystało, szanując swój spokój podczas dłuższej jazdy, musze zamontować w nim zagłówki mutimedialne. I tu pojawia sie problem gdyż ni jak nie potrafie znaleźć wejścia AUX w oryginalnym radiu (clarion PS-2599). Dodatkowo nie mogę znaleźć zamiennika tego radia. Co prawda udało mi się bez trudu znaleźć przejściówkę z oryginalnej kostki na ISO, jednakże nie znalazłem ani pasującego radia (niestandardowa "dziura"), ani odpowiedniej zaślepki - aby wypełnić ew braki. (jedynie znalazłem zaślepki i ramki do modelów > 2005). Zatem właściwe pytania:
1) czy da sie jakoś wyłuskać wyjście AUX z oryginalnego odtwarzacza (jak ?)
2) jakie radyjko wraz z odpowiednim osprzętem polecacie aby zamienić oryginał
3) jak wyjąć oryginalne radio - oczywiście bezinwazyjnie - w przypadku w ktorym zostanie mi grzebać w kostkach ?


pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-09-2010, 15:46 
Offline

Rejestracja: 16-10-2009, 18:16
Posty: 246
Witam nie wiem czy masz w radiu taki przycisk jak AUX jesli nie to nie ma wyjscia AUX
moze masz wejscie CNET na allegro sa zmieniarki pod to wejscie CNET jest to zmieniarka na karty sd usb i wiem ze cos z bluethoothem nie mam teraz neta zeby poszukac ale jak tylko dorwe cos szybszego niz gprs to dam znac co z tego wyszlo


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-09-2010, 06:44 
Offline

Rejestracja: 09-09-2010, 07:31
Posty: 4
Witam,
niestety AUX nie mam w radiu.
A co do CNET - to na frontowym panelu nic takiego nie widzę, jednakże w instrukcji obsługi (str 16) mam rozdział "Odtwarzanie płyt CD (przez wieopłytowy odtwarzacz zewnętrzny)" w którym sa zapisy:
"włożyć magazynek płytowy do odtwarzacza zewnętrznego" oraz "kolejne naciśnięcie przcisku <CD> powoduje przełączanie między trybami <wbudowany odtwarzacz CD> a <Odtwarzacz wielopłytowy> " co wg mnie oznacza że takowe wyjście jest.
Zatem byłbym Ci bardzo wdzięczny za jakiś namiar na tą zmieniarkę (mi niestety nie udało sie tego znaleźć)
pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-09-2010, 10:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-11-2007, 15:10
Posty: 145
Lokalizacja: Warszawa
Mam podobny problem, bo chciałbym mieć radio z nawigacją. Jest kilka możliwych rozwiązań:
1. Ramka do radia do GV I. Są takie, ale jest to przeznaczone do radia na 1DIN. Np. SUZUKI XL7 AND GRAND VITARA / AERIO RADIO DASH KIT 2003+. Zastanawiam się nad tym, są radia na 1DIN z 7" ekranem, ale te w rozsądnych cenach nie obsługują sterowania z kierownicy.
2. Wymiana srebrnego panelu z GV I bez fabrycznego radia. Tam w miejscu dużego radia była półka i miejsce na radio 1DIN. Może w miejscu półki i radia zmieściłoby się radio 2DIN? Problem byłby z przykręceniem jednostki bo fabryczne radio w GV ma nietypowe mocowanie.
3. Coś w stylu zmieniarki, są takie na Allegro, np. XCARLINK zmieniarka CD cyfrowa SD USB SUZUKI FV. Może to da się połączyć ale z tego co wiem, pliki mp3 muszą być wcześniej odpowiednio ponazywane i umieszczone w odpowiednich katalogach. Są tam jakieś ograniczenia.
4. Cieszyć się tym co jest :D
Ja się jeszcze zastanawiam. Jakbym znalazł gdzieś radio, które da sie podpiąć do oryginalnego sterowania, ma nawigację (AutoMapa) i nie kosztuje fortuny to może bym się skusił :?:


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-09-2010, 06:45 
Offline

Rejestracja: 09-09-2010, 07:31
Posty: 4
Ad 3 niestety nie mogę się dogadać na allegro czy rzeczona zmieniarka wspiera nasze radyjko, poza tym trochę zniechęca mnie to przygotowanie plików (mi zależało przede wszystkim na audiobookach które czasami mają po kilkadziesiąt rozdziałów (plików), i nie bedzie chciało mi się tego przygotowywać)

Ad1 chyba zdecyduje się na wymianę radia, (a szkoda bo oryginalne ładnie pasuje). Niestety nie mogę znaleźć patentu jak wyjąć radyjko bezinwazyjnie, (porady na forum, instrucja serwisowa lub filmik instruktażowy w necie). Co prawda tuż pod obudową całego panelu w którym jest radio są takie dwie kuszące śrubki, po odkręceniu których nawet ładnie panel "odchodzi" , ale spietrałem się jak zaczęły się trzaski (prawdopodobie zatrzasków), i wycofałem się nie chcąc czegoś uszkodzić, stąd pytanie:

czy ktoś może poradzić jak wyjąć oryginalne radio celem instalacji ramki a dalej radia ?


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-09-2010, 07:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-11-2007, 15:10
Posty: 145
Lokalizacja: Warszawa
Tu jest krótki tutorial o wyjmowaniu radia: Removing the Radio (2003-2005 Grand Vitara/XL-7 and 2006 XL-7). Będziesz montował radio na 1DIN czy większe?

Ewentualnie może jakiś transmiter FM, tylko nie wiem jak będzie z jakością dźwięku :?:


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-09-2010, 17:45 
Offline

Rejestracja: 20-08-2010, 20:52
Posty: 456
Lokalizacja: Rzeszów
Suzuki: SX4
z ciekawych radyjek to mogę polecić dostępne http://www.rofaudio.com/product.asp?cla ... lass2id=31. Ja ściągałem do Outlandera komplet z zagłówkami - koszt takiego kompletu to ok. 3.5kzł


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-09-2010, 18:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-11-2007, 15:10
Posty: 145
Lokalizacja: Warszawa
No tak ale te radyjka to do GV II a tu się rozchodzi o poprzednią wersję. Ja zastanawiam się nad tym: Eonon G1301. Albo na 2DIN, ale do tego musiałbym dokupić nowy panel - od wersji bez radia, bo ten z fabrycznym radiem ma mniejszy otwór.


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-09-2010, 22:03 
Offline

Rejestracja: 20-08-2010, 20:52
Posty: 456
Lokalizacja: Rzeszów
Suzuki: SX4
Sorry - moja przygoda z Suzuki dopiero się rozpoczyna i to z uwagi na zakup dla żony. W takim razie przejrzyj jeszcze te http://www.ipmart.com/main/browse/Cars_ ... p?cat=8529 - też sprawdzony dostawca, tyle że pośrednik a więc trochę droższy niż poprzednio podany producent. Tu są podane ceny i ma więcej możliwości sposobów płacenia. Mój "chińczyk" w Outku ma lepszą jakość dźwięku niż ori Rockford Fosgate Mitsubishi. Jedynie gorszy jest odbiornik radiowy - jest mniej czuły i przy słabym sygnale szumi, ale 8"navi i znacznie lepszy BT w pełni rekompensują ten niedostatek.


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-09-2010, 10:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-11-2007, 15:10
Posty: 145
Lokalizacja: Warszawa
Te radia też są do nowej GV. Ze pierwszą wersją GV to jest niestety kicha. Chyba tylko jedna firma wypuściła ramki do radia 1DIN dla GV I, nie ma dużego wyboru. :x


Na górę
Post: 09-11-2021, 00:07 
Offline

Rejestracja: 29-10-2021, 20:01
Posty: 39
Lokalizacja: Jaworzno
Suzuki: Grand Vitara XL7
Czy ktos znalazł jakiś zamiennik dla tego radia który możnaby bezproblemowo zamontowac?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]