Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 16-06-2024, 08:09

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ddis niedomaga
Post: 10-03-2010, 11:30 
Offline

Rejestracja: 10-03-2010, 11:07
Posty: 2
Witam, mam grand vitare z 1.9 ddis ktora przestala jezdzic jak powinna, samochod traci moc, dusi sie, pali wiecej i zapale sie kontrolka od imo ale wedlug instrukcji moze ona oznaczac wiele na komputerze diagnostycznym najpierwpokazywalo blad przeplywki ale to zostalo wymienione na nowy produkt a aso, teraz pokazuje ze cos jest nietak z jakims zaworem recykulacji spalin czy jakos tak, wyczyscilem wczoraj ten zawor ktory byl bardzo zasyfiony ale dalej jest to samo ze samochod niejedzie spotkal sie ktos z podobnym przypadkiem? czy moze trzeba przejechac pare kilometrow po zlozeniiu tego do kupy zeby ten zaworek sie tam ladnie zaadoptowal do ustawien silnika?


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-03-2010, 12:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-07-2009, 10:47
Posty: 333
Lokalizacja: Tarnów
Popytaj fachowców od renóweczek , problem polega na tym że to taki łańcuszek narpawiasz jedno a się okazuje że wali się drugiem , potem zwykle pompa , lub w wtryski przepustnica a jak się na końcu okazuje syfne paliwo


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-03-2010, 12:59 
Offline

Rejestracja: 10-03-2010, 11:07
Posty: 2
a i jeszcze dododam do tematu ze jak zapala ta kontrolka od imo to samochod zaczyna chodzic dobrze, i z ostatniej chwili po malych testach po dolaczeniu przeplywki nawet z niepalaca sie kontrolka chodzi dobrze


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-03-2010, 22:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-07-2009, 10:47
Posty: 333
Lokalizacja: Tarnów
reno król lawet - słynny ddis :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-03-2010, 15:49 
Offline

Rejestracja: 17-03-2010, 15:43
Posty: 1
Witam, mam podobny problem tzn. zapaliła się kontrolka imo i stracił moc. Aktualnie auto jest u mechanika i będzie wymieniana przepustnica. Ciężko mi znaleźć na rynku wtórnym przepustnicę, jest to silnik od renault więc moje pytanie jest następujące w jakim modelu renault były takie przepustnicy. W każdym z silnikiem 1.9 dci ? myślę że jeszcze gra rozchodzi się o ilość koni. Będę wdzięczny za podpowiedź


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-03-2010, 19:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-07-2009, 10:47
Posty: 333
Lokalizacja: Tarnów
Tego to nie wiem przypuszczam że trzeba podmienić na próbę albo co najmniej obaczyć organoleptycznie np na szrotach.
Ponieważ jest to silnik taki jak w "królowej lawet" czyli lagunie, więc może być milion dziwnych problemów ze sterowaniem tym silnikiem ze sterownikiem .
W innych markach tak się nie robi ale w lagunie przy dziwnych problemach po prostu podmienia się sterownik, zwykle problemy ustępują wtedy.

Kiedyś mieliśmy na warsztacie lagunę w której po naciśnieciu na hamulec zapalały się kierunkowskazy , pomogła tylko wymiana sterownika.


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-03-2010, 23:50 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3929
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Cordoba_2004 pisze:
reno król lawet - słynny ddis :)


Wiesz czy Ci się wydaje, że wiesz o czym piszesz? :roll:
Jesteś przekonany, że to są identyczne silniki w całości łacznie z osprzętem?
Czy może opierasz się na Lagunach tylko? Jeśli rownież na Suzuki to prosze o listę usterek w Suzuki, a nie w Lagunie.
Znam wiele GV z tym silnikiem i problemów z nimi (silnikowych) to raczej niewiele spotkałem. :roll:

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-03-2010, 22:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-07-2009, 10:47
Posty: 333
Lokalizacja: Tarnów
Stwierdzam subiektywnie................

1. Oczywiście że nie są identyczne
2. Te auta są jeszcze zbyt młode by mówić o usterkowości
zapewniam że ludzie będą dużo bardziej szukali hdi niż ddis
3. Nie o usterkowość samego silnika chodzi lecz jego osprzętu elektroniczno sterującego.
4. Dorabiam w warsztacie i niby mały prowincjonalny warsztacik na uboczu ale trochę klientów zmieniło hdi na ddis i i co raz to który wymienia na rav powód osprzęt sterujący silnika


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-03-2010, 23:34 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3929
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Cordoba_2004 pisze:
Stwierdzam subiektywnie................

:wino:

Cordoba_2004 pisze:
2. Te auta są jeszcze zbyt młode by mówić o usterkowości, zapewniam że ludzie będą dużo bardziej szukali hdi niż ddis

Fakt, młode (choć takich z przebiegami zdecydowanie powyżej 100000 już trochę jest) i jest ich mniej niż Lagun co też ma znaczenie :)
HDI czy DDIS - to sie okaże za kilka lat :)

Cordoba_2004 pisze:
3. Nie o usterkowość samego silnika chodzi lecz jego osprzętu elektroniczno sterującego.
4. Dorabiam w warsztacie i niby mały prowincjonalny warsztacik na uboczu ale trochę klientów zmieniło hdi na ddis i i co raz to który wymienia na rav powód osprzęt sterujący silnika


No właśnie. W Lagunach problemy były z elektroniką. Tu (o ile wiem) elektronika i znaczna część osprzętu jest inna. Pamiętać też warto, że wiele wad czy złych rowiązań można było, na podstawie doświadczeń z Laguną, wyeliminować. Czy to zrobiono czas pokaże.
Na tą chwilę większość zatrzeżeń dotyczących GV DDIS dotyczy dynamiki auta.
Co do zamiany na RAV, to myślę, że nie tyle z powodu problemów z osprzętem ile właśnie dynamika, komfort jazdy, spalanie, jakość wykonania są powodem zamiany.

Nie ma specjalnego znaczenia jak duży i gdzie się mieści warsztat. Istotne jest doświadczenie i fachowość mechaników :)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-03-2010, 08:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-07-2009, 10:47
Posty: 333
Lokalizacja: Tarnów
Zgadzam się z każdym słowem przedmówcy


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-03-2010, 14:39 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3929
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Cordoba_2004 pisze:
Zgadzam się z każdym słowem przedmówcy


8) :skromny:

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]