Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 20:49

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 20-01-2010, 21:16 
Offline

Rejestracja: 20-01-2010, 20:41
Posty: 1
Witam,

Jako że jestem nowym użytkownikiem na wstępie powiem, że moje auto to vitara 1.6, rocznik 91, krótka wersja z miękkim dachem. Muszę tez zaznaczyć, że niestety nie jestem motoryzacyjnym ekspertem ;) Ostatnimi czasy mam następujący problem. Pedał gazu blokuje się w pozycji zerowej (tej kiedy jest zupełnie puszczony) trzeba go wtedy mocniej przycisnąć żeby sie odblokował. Najgorzej jest przy odpalaniu samochodu(zablokowany jest najmocniej) jednak powtarza się to właściwie zawsze gdy choć na chwilę zupełnie puszczę pedał gazu, nawet przy zmianie biegów kiedy puszczony jest dosłownie na sekundę. Jednak kiedy np trzymając jeden bieg puszcza się i naciska płynnie problem zdaje się nie występować. Uniemożliwia to właściwie normalną jazdę miejską. Problem zaczął pojawiać się po ostrej wycieczce do lasu (włącznie z jazdą w głębokim, kopnym śniegu) więc logicznym byłoby że gdzieś dostała się woda. Jednak czy byłaby w stanie przymarzać za każdym razem w tak krótkiej chwili??

Czym może to być spowodowane i jak temu w prosty sposób zaradzić?

Z góry dziękuje za pomoc.

Ps. (Odmroziłbym całkowicie samochód ale nie mam ogrzewanego garażu a przez najbliższe x tygodni zapowiadają mróz.. )


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-03-2010, 16:54 
Offline

Rejestracja: 03-03-2010, 16:30
Posty: 6
Lokalizacja: OLSZTYN
sprawdź czy to się blokuje pedał gazu czy przepustnica - właśnie mam u siebie to zjawisko i okazało się że właśnie przepustnica jest wyrobiona - jeszcze nie wiem czy oś czy w pozycji 0 ma jakis wyrobiony garb. w każdym razie jest odwrotnie niż myślałem. sposobem jest leciuteńkie podciągnięcie linki, tak żeby przepustnica nie schodziła do 0 ale to z kolei podniesie obroty na jałowym biegu.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]