Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 12:38

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 25-10-2009, 00:29 
Offline

Rejestracja: 09-01-2009, 20:32
Posty: 75
Witam! Posiadam Vitarę z 1997r wersja Long. Od kilku dni zaczął mi piszczeć przy naciskaniu pedał sprzęgła. Próbowałem smarować ale nic nie daje. A druga sprawa, że ja wciskam sprzęgło to jest taki lekki luz (jak mogę to wyregulować).


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-10-2009, 11:13 
Offline

Rejestracja: 12-10-2009, 08:32
Posty: 37
Lokalizacja: Warszawa
1)1.6 16v 1997 : sprzeglo jest na takiej "lapie".Mozna regulowac linke na tej lapie-jak dobrze pamietam sa dwie sruby + jedna kontrujaca.(to pomaga na troche i moga byc zgrzyty przy wrzucania 1 & wsteczny.Ja przed wrzuceniem wstecznego machalem na 1)
2)Moze sie tez konczyc sprzeglo...choc nie jestem machanikiem i nie bede wyrokowal.
3)Sprzegla w starej vitarze czesto mi piszczalo na zmiane pogody :D
4)jak bralem noge pod pedal sprzegla to tez mialem luz , ktory powiekszal sie z czasem nie wiem czemu-tak jakby linka sie rozciagala-i co oni nie kombinowali z ta linka..... :D
a teraz najlepsze:
5)pedal sprzegla masz przyspawany na takiej rurce idacej wzdluz innych pedalow(nie pamietam czy sa one tez przyspawane do tej rurki).ten spaw na pedale sprzegla zaczal mi sie ukrecac!!nie puscil ale powiekszal luz!!! :D
trzeba bylo wyjac te rurke z pedalem sprzegla i dobrze zespawac...


ps.napisz co sie dzieje dokladniej.tzn.czy sa problemy z wrzucaniem biegow etc


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-10-2009, 12:59 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-12-2006, 15:52
Posty: 774
Lokalizacja: Białystok
Taa.. tylko jaki tam silnik jest? Jeżeli V6 to sprzęgło jest hydrauliczne. Jeżeli te mocowanie, o którym pisze jerry jest w porządku (u mnie też się uwaliło i trzeba było spawać), to ja bym olał. U mnie też często skrzypi już ze 3 lata i jakoś jeździ. ;)

Jeśli chodzi o luz, to jeżeli jest niewielki to jest prawidłowo. Niewielki luz ma być, ale nie pamiętam już dokładnie jaki.


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-10-2009, 17:38 
Offline

Rejestracja: 12-10-2009, 08:32
Posty: 37
Lokalizacja: Warszawa
Dokladnie Koziu...
Mimo takich malutkich zgrzytow.... Pierwsza Vitara to moja Milosc... :D


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-10-2009, 18:42 
Offline

Rejestracja: 09-01-2009, 20:32
Posty: 75
Zapomniałem napisać jest to silnik 2.0TD INTERCOOLER 90KM albo 87km. Przy wciskaniu sprzęgła, obojętnie czy na postoju, czy jak chodzi silnik, czy jak wrzucam bieg, czy na sucho, strasznie piszczy, muszę wtedy włączać radio :). Próbowałem smarować ale nie ma tam zbytnio dojścia.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]