Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 19:09

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 19-10-2009, 21:42 
Offline

Rejestracja: 12-10-2009, 08:32
Posty: 37
Lokalizacja: Warszawa
mam prosbe:cofajac uderzylem tylnym zderzakiem w slupek.zauwazylem ze nie dzialaja swiatla 1 lampy po stronie w ktora uderzylem.Odkrecilem lampe(wszystko ok),wyjalem ja ze zderzakai tam gdzie przewody wchodza za zderzak patrze a tu przecielo przewody jak nozyczkami(wyciagnalem jakies 10cm."zza zderzaka").Bylo juz ciemno ale nie moglem znalesc z ktorej strony wychodza te kable,i gdzie jest odciata koncowka.Mial ktos moze taka akcje?Wie ktos gdzie szukac?tzn w stone drugiego switla w zderzaku,czy duzej(tej na stale wylaczonej)lampy powyzej?
ps.sa tam przewody te w plastikowej jakby karbowanej obudowie-moze to stamtad wychodzi?
ps.2.ewentualnie-wiek ktos jak zdemontowac tylny zderzak gvl 2004?


Na górę
Post: 20-10-2009, 09:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-11-2007, 15:10
Posty: 145
Lokalizacja: Warszawa
jerry2004 pisze:
ps.2.ewentualnie-wiek ktos jak zdemontowac tylny zderzak gvl 2004?

Demontaż zderzaka jest dosyć prosty:
1. Odczepiasz 4 plastikowe kołki pod tylnymi drzwiami
2. Od wewnętrznej strony tylnego błotnika zderzak jest przyczepiony 3 kołkami do nadwozia (z każdej strony). Może być konieczne zdjęcie chlapaczy.
3. Po obu stronach tablicy rejestracyjnej są śruby (od dołu)
4. Za tylnymi kołami są śruby, po jednej, też wkręcane od dołu. Jeżeli za każdymi kołem są po 2 śruby to te bliżej koła trzymają zderzak.
Po odkręceniu śrub i wyjęciu kołków zderzak powinien się dać wysunąć do tyłu i dzięki temu będzie dostęp do kostek tylnych świateł. Zakładanie jest w kolejności odwrotnej - trzeba uważać aby na początku kołki w zderzaku dopasować do otworów w nadwoziu (pod światłami).


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-10-2009, 18:38 
Offline

Rejestracja: 12-10-2009, 08:32
Posty: 37
Lokalizacja: Warszawa
thx Mcube
zdjalem kolki pod drzwiami,podwarzylem wkladajac puszke po wd40.szukalem koncowki odcietych przewodow...Namierzylem ja, wkladajac reke w szpare wycieta pod rure wydechowa.Przewody prowadza w strone srodka zderzaka.Obrobilem je ,zakrecilem,zaizolowalem:wszystko dziala :D
Dziekuje za pomocna dlon


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-10-2009, 10:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-10-2009, 13:07
Posty: 46
Lokalizacja: Kraków
Właśnie też miałem dac instrukcję demontażu,ale jeśli już wszystko jest w porządku to nie ma takiej potrzeby. Gdybys miał jeszcze jakies pytania na temat zderzaka to chętnie odpowiem.


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-10-2009, 18:28 
Offline

Rejestracja: 12-10-2009, 08:32
Posty: 37
Lokalizacja: Warszawa
thx MGEPoland :)
....no.... ale wczoraj wymienilem sobie tez 2 zarowki postojowe ;)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]