Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 11:06

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 15-06-2009, 13:37 
Offline

Rejestracja: 02-06-2009, 09:12
Posty: 37
Lokalizacja: błonie
Witam!!
Czy orjętujecie się co może być przyczyną?

Od czasu do czasu gdy jadę swoją GV 2,0 HDI po odpuszczeniu pedału gazu i wysprzęgleniu, obroty silnika nie spadają a czasami dziwnie idą w górę tak gdzieś do 4tys :( a póżniej spadają. Gdy tak się dzieje to obroty biegu jałowego wynoszą gdzieś ok 1tys. Nie zawsze tak się dzieje. Czasami jest wszystko w pożądku. Nie zauważyłem też zwiększonego apetytu na paliwo. Oczywiście jak jadę do mechanika to chodzi bez zażutu.
Czy przyczyną może być przepływomierz?
Prosiłbym o jakieś sugestie co to może być.
Z góry dziękuję


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-06-2009, 08:39 
Offline

Rejestracja: 02-06-2009, 09:12
Posty: 37
Lokalizacja: błonie
Witam!
Po dolaniu preparatu do czyszczenia wtrysków do paliwa wszystko się uspokoiło. Obroty na biegu jałowym silnik trzyma takie jak powinny być no i równo pracuje. Może coś było przytkane!?
Natomiast mam inne pytanie.
Czy jest prawidłową rzeczą, że na postoju przy dodawaniu gazu przy 3 tys. obrotów silnik tak jakby się lekko przyduszał ale obroty idą dalej w górę. Tak jakby przeskakiwał. Natomiast przy jeździe tego objawu nie ma.
Czy ktoś może się z tym spotkał?
pozdr.


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-07-2009, 07:45 
Offline

Rejestracja: 02-06-2009, 09:12
Posty: 37
Lokalizacja: błonie
Witam!
Miałem nie pisać bo wygląda jakbym sobie pamiętnik prowadził. Doszedłem jednak do wniosku, że ktoś może mieć podobny problem więc napiszę przynajmniej co to było.
Byłem u różnych mechaników, żaden nie potrafił określić co to jest. Dopiero człowiek, który zajmuje się tylko silnikami diesela znalazł przyczynę. Regulacji wymagał system doładowania turbo.
Powiedział, że te silniki 2,0HDI są jednymi z lepszych konstrukcji.
pozdrawiam


Na górę
 Tytuł: hdi
Post: 03-07-2009, 21:28 
Offline

Rejestracja: 08-10-2007, 20:45
Posty: 31
Mój ststek tez jakoś dziwnie chodzi czasem mimo full nacisniętego pedała gazu przy ruszaniu sie dławi i zaczyna po paru sekundach ciagnac, nie potrafie tego wyjasnic, ale pewnie tez ma problem z lekkim przeciekiem (???) turbiny bo na rurze od turbina-intercooler jest olej i cieknie teza conieco z tej ruły za intercoolerem. Jakby ktos sie znał co mu jest i czy to turbo faktycznie kiepskie to prosze dac znac .


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]