Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 13:40

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 10-01-2024, 21:51 
Offline

Rejestracja: 10-01-2024, 21:24
Posty: 2
Suzuki: GV 2.0hdi
Witam forumowiczów
Po przejechaniu rzeczki głębokości 25cm, auto przejechało za pierwszym razem bez problemu na powrocie wyjechało z wody zatrzymałem się i zgasło ( zajrzałem do filtra powietrza sucho, olej silnikowy czysty bez wody, olej od skrzyni czysty) auto po chwili odpaliłem bez problemu, wrzucam D, daje gazu auto nie reaguje nie ruszą, gaszę po chwili odpalam wrzucam D auto jedzie ledwo 5kmh i strasznie kopci na czarno przejeżdżam 100m i auto zabiera lawet, auto stoi u mechanika czeka w kolejce, przy wjezdzie woda chlusneła na na wysokość dołu lamp przednich, rzeka szerokości 6metrów taka większą kałuża.
Czy ktoś też może z tym się problemem męczył, do wjazdu auto jeździło idealnie, skrzynia pracowała super. Pozdrawiam :piwo:


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 11-01-2024, 10:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-09-2017, 22:16
Posty: 67
Lokalizacja: Radom
Suzuki: Grand Vitara 2.5V6
Dziwne, bujam się swoim poliftowym automatem w 2.5V6 po wszelakich wodach i to nie rzadko woda przelewala się przez maskę ale nigdy czegoś takiego nie miałem... Na grupach na fb też nie widziałem takowego problemu nigdy. Na pewno silnik nie zassał wody?
przejeżdżałeś już kiedyś przez takie sadzawki?
Ja to bym najpierw wstawił auto do ciepłego garażu, a nie do mechanika na podwórko gdzie mrozy trzymają...


Na górę
Post: 11-01-2024, 11:42 
Offline

Rejestracja: 10-01-2024, 21:24
Posty: 2
Suzuki: GV 2.0hdi
Dziękuję kwiatek za odpowiedź, auto mam 2 tygodnie przejazd nie różnił się od przejazdu przez większą kałuża które tym autem pokonywałem, niestety niemam możliwości u siebie wstawienia do ogrzewanego garażu, mechanik ma możliwości wstawienia na hale do siebie i wtedy postoi w temperaturze +15 stopni, byłem mega zdziwiony że po przejechaniu zgasł bo wody naprawdę niewiele było, to taka rzeczka że Qashqajem to przejeżdżają, myślałem że w GV są jakieś Sterowniki które zamocowane gdzies nisko nielubia wody ale chyba nic takiego niema, myślałem ze może skrzynia się zalała ale on w tej wodzie był 8sekund bez zatrzymania, dziwne te objawy stracenia mocy mocnego dymienia i że bieg niby wszedł a auto nie rusza


Na górę
Post: 11-01-2024, 22:11 
Offline

Rejestracja: 05-05-2019, 08:23
Posty: 235
no risk no fun :)

_________________
Vitara 1,4 Hybrid 4WD premium 129KM 2021r


Na górę
Post: 11-01-2024, 23:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-09-2017, 22:16
Posty: 67
Lokalizacja: Radom
Suzuki: Grand Vitara 2.5V6
Vitaaara123 pisze:
Dziękuję kwiatek za odpowiedź, auto mam 2 tygodnie przejazd nie różnił się od przejazdu przez większą kałuża które tym autem pokonywałem, niestety niemam możliwości u siebie wstawienia do ogrzewanego garażu, mechanik ma możliwości wstawienia na hale do siebie i wtedy postoi w temperaturze +15 stopni, byłem mega zdziwiony że po przejechaniu zgasł bo wody naprawdę niewiele było, to taka rzeczka że Qashqajem to przejeżdżają, myślałem że w GV są jakieś Sterowniki które zamocowane gdzies nisko nielubia wody ale chyba nic takiego niema, myślałem ze może skrzynia się zalała ale on w tej wodzie był 8sekund bez zatrzymania, dziwne te objawy stracenia mocy mocnego dymienia i że bieg niby wszedł a auto nie rusza

Ze skrzynia to nie ma nic wspolnego...Pytaj na grupie na fb Grand Vitary I , ja na dieslach sie nie znam... :(


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]