Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 25-04-2024, 08:05

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 07-11-2021, 16:39 
Offline

Rejestracja: 07-11-2021, 16:25
Posty: 2
Suzuki: Grand Vitara
Jako że to mój pierwszy post na początku chciałbym wszystkich powitać i poprosić od razu o pomoc.
Od 3 lat posiadam krótką benzynową Suzuki Grand Vitare z 2004 roku. Około miesiąc temu pojawił mi się niewielki wyciek płynu chłodzącego na łączeniach węży gumowych (kroplowanie). Przyczyną prawdopodobnie jest zbyt wysokie ciśnienie płynu. Dwukrotnie zrobiono test pod kątem ewentualnej konieczności wymiany uszczelki pod głowicą jednak ani podczas pierwszego testu jak i drugiego w dwóch różnych warsztatach nie stwierdzono konieczności jej wymiany. Założono dodatkowe opaski na węże ale nic to nie dało. Wymieniłem korek chłodnicy na nowy, ale wyciek nadal nie ustąpił. Kilka dni temu wymieniłem na nowe sprzęgło wiskotyczne jednak dalej nic to nie dało i wyciek jak był tak dalej jest.
Temperatura silnika cały czas była i jest w normie. Mechanicy u których byłem już się poddają bo nie mogą znaleźć przyczyny.

Pomożecie?

Pozdrawiam
Hubert


Na górę
Post: 19-11-2021, 15:27 
Offline

Rejestracja: 19-05-2020, 08:36
Posty: 41
Lokalizacja: Stolica
Suzuki: Grand Vitara XL-7
Znajdź kogoś kto będzie w stanie zmierzyć ciśnienie w zbiorniku wyrównawczym. Zakładają taki sam korek tylko z manometrem i będziesz wiedział jakie jest tam ciśnienie.
Powinno być w okolicy nawet od 0,9atm -1,5 atm zależy od auta, marki ect.
Sprawdź jak masz gdzie (podmień z kimś) czy np nie przepchał się zaworek upustowy w korku i ciśnienie nie ma gdzie ujść. Nowy korek to pewnie z kilkanaście pln


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]