Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 16-04-2024, 23:18

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08-08-2021, 16:43 
Offline

Rejestracja: 05-09-2008, 22:26
Posty: 10
Cześć, mam grand vitarke która umarła, efekt jest taki, że kręci normalnie rozrusznikiem, pompa słyszalna i paliwo tłoczy, jak kręcę rozrusznikiem z przewodów paliwowych odkręconych z wtrysków paliwo też tłoczy, jak podłączę miernik na zasilaniu wtrysków nie pojawia się napięcie. Bezpieczniki dobre wygląda na komputer lub immo. Mam do dyspozycji tylko elma i scanmaster lub pcmsca jako interface. Czy można jakoś sprawdzić czy to immo czy komp?
Niestety auto w dość wysokich górach jest pracuje przy drzewie i kłopot z zwiezieniem go będzie. Czy jestem wstanie jakoś wybadać czy immo odblokowuje kompa?


Na górę
Post: 22-08-2021, 14:38 
Offline

Rejestracja: 15-12-2015, 18:25
Posty: 14
Podepnę się bo nie znalazłem innego tematu o 2,0 HDI.
Padły mi wtryski. Dałem do regeneracji, koszt 350 zł sztuka wymiana końcówki.
Pytanie do osób które ewentualnie coś robiły z wtryskiwaczami.
W serwisie Bosch do wymienionej końcówki w zregenerowanym wtrysku dali mi podkładkę grubości około 2 mm, powiedzieli że do tego silnika jest właśnie ta grubość.
Na wyjętym z silnika wtrysku była około 1,5 mm, na Allegro oferują podkładki do GV I 2,0 HDI 109 km o grubości około 1,5 mm. Ponadto gdzieś czytałem (nie pamiętam gdzie) że powinny być podkładki 1,5 mm.
Jeśli ktoś ma wiedzę lub doświadczenie napiszcie proszę jaka grubość podkładki ma być.
Może serwis dopasował grubość podkładki do wymienionej końcówki ?
Po wymianie 2 wtrysków widzę poprawę, wcześniej na równej drodze przy 2 tyś obr. na liczniku było około 80 km teraz około 90 km.


Na górę
Post: 26-08-2021, 06:42 
Offline

Rejestracja: 15-12-2015, 18:25
Posty: 14
Grubość ma znaczenie :D
W serwisie nie było zgodności osoba w POI stwierdziła że grubość podkładki nie ma znaczenia na co mechanik odpowiedział kategorycznie że ma być taka i tylko taka jaką zaleca producent czyli 1,5 mm.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]