Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 09:59

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 16-05-2021, 21:39 
Offline

Rejestracja: 15-05-2021, 11:46
Posty: 1
Suzuki: grand vitara I
Witam,
od niedawna jestem "szczęśliwym" posiadaczem suzuki grand vitara I, 2 litry benzyna, 128KM.
mam pewne wątpliwości czy poprawnie funkcjonuje układ chłodzenia. po uruchomieniu od razu chodzi wiatrak, ale tak ma chyba być. Po dłuższej jeździe i nabraniu temperatury, waż odchodzący od górnej części chłodnicy jest gorący, gorąca jest również górna cześć chłodnicy i silnika. Natomiast wąż odchodzący od dolnej części chłodnicy jest prawie całkowicie zimny, nie widać też aby płyn krążył po silniku. Płyn w zbiorniczku wyrównawczym jest zimny, wskaźnik w kabinie pokazuje ze niby temp. jest w normie. Mechanik mówi że tak ma być, ale w innych moich pojazdach, z tego co pamiętam to płyn zawsze krążył po silniku, a węzę i chłodnica miały w miarę taką samą temperaturę. nie wiem czy coś źle wskazuje, zepsuty jest jakiś czujnik czy faktycznie silnik się musi gotować aby otworzył się właściwy obieg płynu w silniku ?
drugie moje pytanie : w kabinie czuć paliwo. paliła się kontrolka silnika, wymieniona została sonda lambda, ale tera znowu się pali chek engin i czuć paliwo. auto długo stało przed zakupem, nie wiem czy przewody sparciały, czy zbiornik paliwa ma dziury - ale jest z tego co się orientuję z tworzywa.
3. pytanie - wymieniłem w aucie opony na nowe at , ale takie normalne, nie całkiem terenowe. mechanik wymienił mi też osłonę przeguba - i auta zaczęło dziwnie zachowywać się przy skręcaniu tzn. wcześniej - przed wymianą opon i osłony wspomaganie chodziło płynnie, teraz w pewnych momentach jest wyczuwalny opór, który trzeba przełamać. przyznam że jest to trochę dziwne i niebezpieczne uczucie.
Czy któryś z posiadaczy takiej vitary miałą takie problemy ? auto mam od 1.5 miesiąca i robi mi się z niego skarbonka :D
pozdrawiam i proszę o porady


Na górę
Post: 30-08-2021, 12:42 
Offline

Rejestracja: 19-05-2020, 08:36
Posty: 41
Lokalizacja: Stolica
Suzuki: Grand Vitara XL-7
"a węzę i chłodnica miały w miarę taką samą temperaturę" to nie dobrze, chłodnia jest po to by obniżyć temperaturę płynu nie zależnie od warunków. Byłem w tym roku w Chorwacji i upały po 35st nie były straszne mimo że mam wątpliwości co do działania wisko ale to inna sprawa. Płyn wracający do silnika powinien być znacznie chłodniejszy niż z niego wychodzący.

"pewnych momentach jest wyczuwalny opór" coś mi się nie podoba z tym przegubem, podnieś przód auta, niech ktoś kręci kierą prawo lewo do końca i jak masz gdzie to popatrz co tam się dzieje, jak jest przeskok powinien być i jakiś dźwięk przy tym to zlokalizujesz.

Co do zapachu paliwa to wielka niewiadoma...


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]