Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 08:59

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 25-11-2019, 15:08 
Offline

Rejestracja: 14-06-2018, 20:41
Posty: 17
Suzuki: GVI
Witam wszystkich. Mam pytanie - czy ktoś przerabiał temat wyprowadzenia kabli na dach w swojej Grandzie? Chcę jakoś w miarę elegancko wyprowadzić prąd do lamp, ale chce uniknąć wiercenia. Próbowałem poprowadzić przewód w rynience z boku szyby pod maske, ale nie trzyma się tam za dobrze. Myślałem też nad wbiciem się jakoś w uchwyt anteny, ale obawiam się przecieków/korozji. Czy ktoś ma jakiś lepszy pomysł? Może jakoś da się przy tylnej klapie?


Na górę
Post: 26-11-2019, 16:40 
Offline

Rejestracja: 21-12-2018, 11:43
Posty: 5
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: GV I
Witam.Rozumiem,że będzie montowana belka z halogenami na dachu?
Prowadziłem przewody na relingi i to po obu stronach (z jednej do anteny CB).
U mnie halogeny Wesem dalekosiężne 4szt.Przewód do tego musi być już konkretny bo to 20A prądu.
Dałem linkę czarną 2X4mm2.Nie jest tego mało bo coś ok.8m.(2X).Nie ma możliwości bezinwazyjnie przejść prawym czy lewym słupkiem na dach (tam gdzie jest przykręcony reling).
Trasa u mnie:z komory silnika(spod maski) przepustem w okolice pedałów.Następnie na prawą stronę w okolice nóg pasażera.Nawiązałem się do jakieś wiązki innych przewodów.Demontaż plastykowych nadproży, układanie przewodów (są już tam inne) przewlekanie, montaż plastyków.Wyszedłem z prawej strony na dole w tzw.bagażniku.
Teraz ważne jest estetyczne uformowanie kabli (wygięcie o 180 stopni) w prawo i do góry wzdłuż uszczelki od drzwi.Mocowanie czarnymi trytkami.Chodzi o to by spływającą wodę urwać na dole.Pod plastykową maskownicą mocowania relinga patrząc od tyłu jest rowek.Wazelina i przeszły.
Ja ciągnąłem dalej do przodu od spodu relinga na trytkach co 15cm. bo w rowku nie mieściły się a nie chciałem kleić.
Jeżeli zastosujesz mniejszy przekrój żył to będzie oczywiście łatwiej.
Takie prace najlepiej robić jak jest gorąco.


Na górę
Post: 27-11-2019, 12:58 
Offline

Rejestracja: 14-06-2018, 20:41
Posty: 17
Suzuki: GVI
Super instrukcja, dzięki! U mnie na bagażnik dachowy wchodzą własnie dwa WESEMy ale LED CDC 2x9W, więc prąd nie będzie tak duży. Dałem kabel 3 żyły 1.5mm2 (trzecia żyła na przyszłość, jakby mnie naszło instalować lampy robocze).


Na górę
Post: 05-12-2019, 20:52 
Offline

Rejestracja: 20-01-2019, 21:57
Posty: 8
Suzuki: vitara
Witam ja zdjołem osłonę przednią rylingu i się przewierciłem. Potem kabel iszczeliwo


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]