Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 11:02

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 05-06-2019, 20:16 
Offline

Rejestracja: 05-05-2019, 12:53
Posty: 4
Suzuki: Grand vitara
Witam,
Samochód jak w temacie, silnik j20a. Silnik po remoncie wydaje jakby dziwny dzwiek, stukotanie ale tylko na benzynie. Na gazie jest idealnie. Natomiast na benzynie gdy się zagrzeje i dodaje gwałtownie gazu, tzn gdy daje nagle na postoju pedał w podłoge to słychać jakby takie stukotanie nieregularne, dzieje sie tak tylko w pewnym zakresie obrotów przez chwile, normalnie tego nie ma.
Silnik wykluczam bo na gazie jest cichuteńko, wydawałoby się że wtryski lecz zmieniona cała listwa z tym regulatorem i nadal to samo, dziś wymieniłem filtr paliwa - nadal to samo. Gdy sie silnik zagrzeje do połowy na wskaźniku i dodam gazu to stukota. Zaraz po wymianie filtra było nawet przez chwile gorzej, stracił na chwile moc i stukotanie było głośniejsze po kilku kilometrach przejechanych wróciło do stanu pierwotnego. Dziwnie niskie wydaje mi się też ciśnienie na listwie - ok. 1.9 bar, mierzyłem na zasilaniu z pompki przy samym metalowym króćcu zakładałem trójnik i dołączałem miernik, natomiast gdy kombinerkami ścisnę powrót żeby podnieść ciśnienie do ok 2.5-3 to również tak samo.
Może ktoś z grona kolegów będzie w stanie coś podpowiedzieć... kończą się pomysły...


Na górę
Post: 13-08-2019, 19:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-07-2010, 18:16
Posty: 45
Lokalizacja: lubuskie
Suzuki: GV I 2002r.
Może to spalanie stukowe, sprawdź czujnik, ewentualnie podepnij się do jakiegoś komputera diagnostycznego.

_________________
To jest już czwarta.
GV I 2002r. 5d. 2.0 benz.
Ciężko pracuje.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]