Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 16-04-2024, 10:01

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Post: 13-02-2019, 21:39 
Offline

Rejestracja: 05-02-2019, 12:26
Posty: 2
Suzuki: Grand Vitara
Jest to mój pierwszy post, więc witam wszystkich serdecznie.

Posiadam Grand Vitarę z silnikiem benzynowym 2.0 rocznik 2003 (wersja po lifcie). Jakiś czas temu podczas jazdy zauważyłem, że wskazówka prędkościomierza opadła w dół i utrzymywała się na ok. 10km/h pomimo fizycznej prędkości zbliżonej do ok 80km/h. Podczas kolejnej jazdy prędkościomierz działał jednak poprawnie. Do czasu aż nie wybrałem się w dłóższą podróż i po ok 60km jazdy wskazówka prędkościomierza nadal opadła w dół. Później sytuacja się powtarzała (licznik sam się "naprawiał" i ponownie psuł). Teraz niestety mam taką sytuację, że wskazówka wcale nie opada i po wyłączeniu zapłonu licznik wskazuje okolice prędkości 60km/h. Gdy rozpoczynam jazdę licznik wskazuje daną prędkość od tej, która była na wyłączonym zapłonie czyli dajmy na to jadę 40km/h a licznik pokazuje mi 100km/h.
Obrotomierz, miernik kilometrów, wskaźnik temperatury silnika i wskaźnik poziomu paliwa działają cały czas poprawnie.

Czy ktoś miał podobną sytuację? Czy to może być wina czujnika prędkości czy jednak coś nie tak w samych zegarach? Dodam, że problem nie zależy od warunków pogodowych, w deszczu i na suchym asfalcie jest to samo.

Jeśli ktoś miał doczynienia z takim problemem to proszę o pomoc.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]