Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 12:10

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 27-12-2018, 13:17 
Offline

Rejestracja: 10-10-2018, 13:19
Posty: 2
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Suzuki: GV I
Witam,
Mój pierwszy post na tym forum - proszę więc o wyrozumiałość.
Ogarnąłem zasady działania napędu na 4 koła w mojej GV I 2005 - i z tym nie mam problemu. Natomiast, nie do końca rozumiem jak działają automatyczne sprzęgiełka piast na przedniej osi. To, że sprzęgają/załączają się po włączeniu 4H/4L i ruszeniu do przodu - rozumiem. Rozumiem też to, że sprzęgiełka rozłączają piasty po 3 obrotach kół na biegu wstecznym. ALE, pytanie jest następujące: czy rozłączanie piast następuje na biegu wstecznym tylko przy dźwigni reduktora w pozycji 2H czy też w pozycji 4H/4L?
W praktyce chodzi mi o sytuację gdy zakopiemy się w śniegu/błocie/piachu i będziemy chcieli "rozbujać" samochód, na przemian włączając jedynkę i wsteczny. Logicznym było by, gdyby sprzęgiełka rozpinały piasty podczas cofania tylko jeśli dźwigni reduktora jest w pozycji 2H, a przy dźwigni reduktora w pozycji na 4H/4L nie rozpinały się. Bo jeśli było by inaczej, sprzęgiełka można by bardzo łatwo uszkodzić - ale czy rzeczywiście tak to działa?

Nigdzie nie jestem w stanie znaleźć informacji na ten temat. Proszę o wyjaśnienie.
Pozdrowienia Marcin

_________________
GVI 2005 1,6 3D


Na górę
Post: 05-01-2019, 09:28 
Offline

Rejestracja: 10-10-2018, 13:19
Posty: 2
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Suzuki: GV I
Kurcze... Panowie.... wszyscy jeżdżą a nikt nie wie jak to działa? A może moje pytanie jest tak proste że jest poniżej poziomu forum?

_________________
GVI 2005 1,6 3D


Na górę
Post: 05-01-2019, 10:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-12-2010, 19:35
Posty: 539
Lokalizacja: Nowy Sącz
Suzuki: SX4 1.6 120KM
GV I nie ma sprzęgiełek w piastach ! no chyba że ktoś sobie dołożył np. żeby pół osie się nie kręciły na 2H ... automatyczne się zapną jak dasz wajche na 4 H obrót pół osi je zapina jak masz wajche 2 H to wał i pół osie stoją w miejscu a sprzęgiełka się rozpinają tak to mniej więcej wygląda....

_________________
SUZUKI SX4 EXPLORE 4x4 1.6 Pb 120 KM


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]