Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 12:42

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 15-06-2018, 10:25 
Offline

Rejestracja: 14-06-2018, 20:41
Posty: 17
Suzuki: GVI
Witam,

Od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem GVI 2.0b LPG. Na początek udało mi się nieźle odchamić samochód jeśli chodzi o różne stuki i rezonanse w kabinie, także mogę lepiej wsłuchać się w układ napędowy.

Tutaj pojawia się pytanie - jaka jest normalna głośność manualnej skrzyni biegów w Grandach? Jest to moja pierwsza terenówka i jestem doskonale przygotowany, że może być głośniej niż w osobówce, ale chcę być świadomym użytkownikiem, dlatego chciałbym porównać czy macie u siebie tak samo. Moja skrzynia na biegach 1, 2, 3 przy wyższych obrotach, powiedzmy 2500rpm w górę, wydaje dźwięk porównywalny do szumiącego nawiewu. Szumi tym głośniej/dźwięk jest tym wyższy, im wyższe obroty. Szum występuje tylko przy przekazywaniu momentu przez skrzynię, czyli przy przyspieszaniu i przy hamowaniu silnikiem. Przy delikatnej jeździe - utrzymywaniu stałej prędkości - szum znika.

Zaznaczam, że szum nie jest głośny, nie jest to też wycie typowe dla zużytego łożyska. Jest to głosność powiedzmy I/II bieg nawiewu. Prawdę mówiąc jeździłem Subaru Forester i tam napęd był dużo głośniejszy, ale nie chcę w ten sposób się pocieszać, bo w Vitarze mamy jednak stały napęd tylko na tył.

Czy wasze skrzynie w ogóle słychać? Może przy jeździe po czarnym napędy nie powinny być w ogóle słyszalne? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Pozdrawiam!


Na górę
Post: 02-08-2019, 13:00 
Offline

Rejestracja: 14-06-2018, 20:41
Posty: 17
Suzuki: GVI
Odpowiem sobie sam, bo sprawa ciekawa. Okazało się, że przerdzewiał uchwyt osłony termicznej kolektora wylotowego, ten przy katalizatorze. Hałas niósł się tak, że był słyszalny głównie przez otwór kija skrzyni biegów... Dopiero kiedy blacha zaczęła pękać od drgań, hałas stał się słyszalny na postoju i problem dało się namierzyć.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]